Jump to content



Πείτε μου καλορίζικο... !!! - SAMSUNG 46" LE46A656A1F


apotsi

Recommended Posts

Νομίζω ότι έγινε κάποια αναφορά.

Εκανα την ερωτηση γιατι εμενα με ενδιεφερει να μπαινει στον τοιχο με περιστρεφομενη βαση η οποια να μην ειναι after market αλλα να διατιθεται απο την ιδια την αντιπροσωπια.

Απο οτι καταλαβα δεν εχεις ρωτησει μιας και δεν σε ενφιαφερει προς το παρον να την βαλεις στον τοιχο οποτε καλυτερα να ρωτησω την αντιπροσωπια.

Μπαααα.... είναι ακριβή η original της Samsung. Όταν είχα ρωτήσει για την βάση για την Plasma, μου είχαν πει γύρω στα 300€-350€.

Link to comment
Share on other sites

ποσα βρε παιδια αυτο το πραγμα?

Πολυ ωραια

Η τηλεόραση;

@ΚΤΜ

Η οθόνη απ' ό,τι έριξα μιά ματιά τώρα στο manual, είναι συμβατή και με την τεχνολογία Auto Wall-mount. Περισσότερες πληροφορίες εδώ κι εδώ. Και ένα βίντεο αυτής,

.
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, με τόσα χρήματα αγοράζεις ένα κομψότατο χαμηλό έπιπλο για το σαλόνι, και την βάζεις επάνω, και ούτε τρύπες ούτε τίποτα. Άσε, που επειδή βλέπω θα μπει σε γωνία, θες βραχίονα, και δεν θα εμπιστευόμουν βραχίονα για 46άρα τηλεόραση, ειδικά για την ροπή που θα ασκούσε στις βίδες στον τοίχο... Αλήθεια ο τοιχος σου τι τούβλα έχει, 2πλά, μονά, τί πάχους....

Αν τελικά τη στηρίξεις έτσι, προτείνω να στο κάνει κάποιος μάστορας, μην πιάσεις μόνος σου και αρχίσεις να τρυπάς, αν δεν έχεις την εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εκανα την ερωτηση γιατι εμενα με ενδιεφερει να μπαινει στον τοιχο με περιστρεφομενη βαση η οποια να μην ειναι after market αλλα να διατιθεται απο την ιδια την αντιπροσωπια.

Απο οτι καταλαβα δεν εχεις ρωτησει μιας και δεν σε ενφιαφερει προς το παρον να την βαλεις στον τοιχο οποτε καλυτερα να ρωτησω την αντιπροσωπια.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977541&product=981214

@ΚΤΜ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν... σήμερα την παρέλαβα.

ΠΟΛΥ ωραία οθόνη. Αλλά έχω ένα προβληματάκι...

Παραθέτω από εδώ.

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα και εγώ παρέλαβα την LE46A656A1F από τον Κωτσόβολο. Όλα καλά κι όλα ωραία (αν και δεν κατάλαβα πού θα έπρεπε ή όχι να βλέπω αυτό το μωβ ή μαύρο που λέτε), αλλά έχω ένα πάρα πολύ σημαντικό πρόβλημα.

Δεν μου αναγνωρίζει το HTPC που έχω δίπλα της στο σαλόνι το οποίο είναι συνδεδεμένο βάση του manual στο HDMI2 με καλώδιο DVI-HDMI με μιά NVidia 8400GS (μην με βρίσετε, θα την αλλάξω με μιά ATI 38xx το συντομότερο).

Αν το συνδέσω στο ακριανό HDMI4, παίζει κανονικά σε 1920χ1080, αλλά εκεί δεν έχω ήχο, γιατί δεν περνάει ο ήχος από το HDMI (ο λόγος αλλαγής της κάρτας), αλλά μέσω audio καλωδίου που έχω βάλει στο DVI IN (HDMI2) βύσμα.

Καμιά πρόταση; Την έχει συνδέσει κανένας άλλος με PC? κι αν ναι, πως;

Καμιά άλλη ιδέα; Έχει κανένας να με δανείσει μιά 38xx να δοκιμάσω μήπως είναι η ρημάδα η κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.