Jump to content



αξιζεί η αναβάθμιση?


StraKou

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply
Μην κόβεις μνήμη ούτε ΜΒ. 2GB minimum. Θα το μετανιώσεις αν κόψεις μνήμη.

Μην πας σε Nvidia chipset. Προτίμησε μητρική με Intel.

η μνήμη κόπηκε καταλάθος. 2gb θα είναι. και θα πάω σε intel. αλλά κάτι άλλο θα αντέξει το psu μου και με overclocking? η να πάρω καινούργο? (δεν θα κόψω λευτά από cpu-gpu-mobo ας πάει και 350ε

Link to comment
Share on other sites

Πάρε καινούριο αν αγοράζεις Intel κυρίως για να κάνεις overclocking - κάτι που υποψιάζομαι ότι είναι ο σημαντικότερος παράγοντας που αφήνεις απέξω τον AMD.

Πάντως αν είναι να κάνεις overclocking στην θέση σου θα έπαιρνα τον ποιο φτηνό επεξεργαστή που σου προτείναμε με μια καλύτερη ψήκτρα από την stock και τα λεφτά που θα μου περίσσευαν θα τα έδινα για μια εγγυημένα καλή - όχι κατ ανάγκη ακριβή - μητρική στο overclocking.

Αλλά όπως έχω ξανά πει δεν έχω Intel. οπότε δεν έχω δει με τα μάτια μου την διαφορά που έχει ένας C2D με 2ΜΒ cache έναντι ενός με 3ΜΒ cache.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε καινούριο αν αγοράζεις Intel κυρίως για να κάνεις overclocking - κάτι που υποψιάζομαι ότι είναι ο σημαντικότερος παράγοντας που αφήνεις απέξω τον AMD.

σωστά! μαλλον καταλίγω σε αυτήν

post-9653-1442175128,7179_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεις 4 512άρες. θα γεμίσεις όλα τα slots και δεν θα μπορείς να αναβαθμίσεις αργότερα. Το ιδανικό θα ήταν να πάρεις 2Χ2GB. Από την στιγμή όμως που πας στα 2GB και όχι στα 4, πάρε 2Χ1GB. Έτσι όταν αργότερα αναβαθμίσεις, αν αναβαθμίσεις, θα πάρεις άλλες δύο του ενός Giga ή δύο των 2 Giga και θα πας αντίστοιχα στα 4 ή 6GB.

Link to comment
Share on other sites

ακόμα δεν μας έχεις πει τα λεφτά που μπορείς να διαθέσεις...

300-350ε

Μην παίρνεις 4 512άρες. θα γεμίσεις όλα τα slots και δεν θα μπορείς να αναβαθμίσεις αργότερα. Το ιδανικό θα ήταν να πάρεις 2Χ2GB. Από την στιγμή όμως που πας στα 2GB και όχι στα 4, πάρε 2Χ1GB. Έτσι όταν αργότερα αναβαθμίσεις, αν αναβαθμίσεις, θα πάρεις άλλες δύο του ενός Giga ή δύο των 2 Giga και θα πας αντίστοιχα στα 4 ή 6GB.

o.k.

το crosair 450watt είναι καλό?

Link to comment
Share on other sites

9600Gt καρφωτά.

http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_4670/9.html

http://www.hkepc.com/?id=1696&page=5&fs=idn#view

Η μέγιστη συχνότητα των μνημών εξαρτάται από το mobo και τις ικανότητες σου...

Αυτές οι μνήμες δεν είναι ότι το καλύτερο,αφού έχουν default voltage τα 2,00 V.

ΥΓ.3870>9600GT>4670>3850

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.