Jump to content


Επιλογη 22' οθονης.....


mikele007

Recommended Posts

Πόσο μεγάλη διαφορά έχει το 10000 αντίθεση από το 8000 αντίθεση οπτικά?

Γνωρίζει κάποιος διότι θα με ενδιέφερε.

Για παράδειγμα η παρακάτω LG του e-shop

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169522

έχει 50€ περίπου λιγότερο και διατηρεί το DVI που για μένα είναι σημαντική παράμετρος.

Link to comment
Share on other sites

Με το που θα την συνδέσεις την οθόνη θα απενεργοποιήσεις απο μονος σου την δυναμική αντίθεση και θα το βάλεις μάλλον στην πιο χαμηλή ρύθμιση. Αλλιώς θα σου τρώει τα μάτια, ειδικά το βράδυ.

H samsung αναφερει πως ειναι HDCP compatible. Και καλα θα μπορεί να παίξει κλειδωμένο σημα. Μάλλον περι marketing trick πρόκειτε!

Link to comment
Share on other sites

H samsung αναφερει πως ειναι HDCP compatible. Και καλα θα μπορεί να παίξει κλειδωμένο σημα. Μάλλον περι marketing trick πρόκειτε!

εννοει πως θα μπορει να παιζει αυθεντικα blu-ray disks (ταινιες κλειδωμενες), αν εχεις και αντιστοιχη HDCP καρτα γραφικων.

καποιον μπορει να τον ενδιαφερει αυτο.

Η δικη μου αντιληψη για τις 2 εταιρειες ειναι υπερ της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

εννοει πως θα μπορει να παιζει αυθεντικα blu-ray disks (ταινιες κλειδωμενες), αν εχεις και αντιστοιχη HDCP καρτα γραφικων.

καποιον μπορει να τον ενδιαφερει αυτο.

Η δικη μου αντιληψη για τις 2 εταιρειες ειναι υπερ της Samsung.

Ολο και κανα σπαστίρι θα βγει!

Πάντως και εγώ υπερ της samsung ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Η δυναμική αντίθεση είναι κάτι που επιτυγχάνεται και μετράται στις εργαστηριακές αίθουσες υπό συγκεκριμένες συνθήκες που βρίσκονται πολύ μακριά από τις συνθήκες δωματίων. Ψυχολογικά ο καταναλωτής έχοντας μια οθόνη με μεγάλη δυναμική αντίθεση μπορεί το βράδυ να κοιμάται καλύτερα και το πρωϊ κοιτάει τον καθρέφτη χαμογελώντας. Θα προτιμήσω την Samsung καθώς στην τελευταία παραγγελία είδα την ανωτερότητά της σε 24άρι πάνελ έναντι της LG.

Link to comment
Share on other sites

Mike... LG. Ειναι η ιδια με αυτην που αγορασα εγω πριν απο 20 μερες περιπου (δεν εφερνε το πλαισιο την αμεσως επομενη). Ειναι απλα καταπληκτικη. Θα την χαμηλωσεις βεβαια γιατι ειναι πολυ φωτεινη και θα την βαλεις σε μια καλη αποσταση.

Απο κει και περα παιζω EVE και διαφορα αλλα παιχνιδια και ειναι απιστευτη. Και στα χρωματα και στην κινηση. Δεν εχω συναντησει κανενα απολυτως προβλημα και η δικια μου μου ηρθε χωρς κανενα καμενο πιχελ (φτου φτου να μην την ματιασω!!)

Με λιγα λογια????

Υπερευχαριστημενος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πας εδώ επιλέγεις τα μοντέλα και τα συγκρίνεις

http://www.prad.de/en/guide/vergleich_auswahl.html

Οι Βασικότερες Διαφορές τους είναι

Η LG έχει καλύτερες γωνίες θέασης, μεγαλύτερη δυναμική αντίθεση και μικρότερη κατανάλωση σε watt

H Samsung έχει μικρότερες διαστάσεις, ρυθμιζόμενη βάση

Αναμεσα σε αυτες τις δυο την LG

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 2253 εδω και 3 εβδομαδες,ειναι αριστη αγορα ειδικα αν δινεις σημασια και στο design.Ειδα την LG διπλα στην 2253 και ουτε που ρωτησα για αυτη.Γουστα ειναι αυτα βεβαια αλλα η οθονη ειναι κατι που την βλεπεις απειρες ωρες μπροστα σου και δεν φτανει μονο η καλη αποδοση αλλα και η εμφανιση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν ήταν να πάρω οθόνη την LG σκεφτόμουνα αλλά κατέληξα σε αυτήν.

LG L227WT-PF

Απλά κορυφαία και επίσης σοβαρό μάυρο γυαλύστερο πλαίσιο, καί όχι αυτή η στρογυλεμμένη ασημί καμπύλη που χτυπάει στα μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.