Jump to content



Bios


capusopp

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
δοκίμασε τις μνήμες σε άλλο pc για να σιγουρευτείς ότι δεν φταίνε αυτές:001:

εχω 4 pc σπιτι και τα 3 δουλευουν με ddr ενω θελω ddr2

ξεχασανα αναφερω οτι καποια στιγμη μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι το bios einai corrupted και μου ζηταγε να βαλω η δισκετα η to cd της μητρικης αλλα δεν μου το ξαναεβγαλε για να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

μηπως οπως εβαζες το νερο χτυπησες τη μητρικη με κανα κατσιβιδι σε κανα τσιπ τιποτα και τωρα ειναι ετοιμη να χαιρετησει μια καλη τον κοσμο με την εξοδο του 2008? :033:

Μπα οχι ημουν αρκετα προσεκτικος

Και εξαλλου μεσα στο κουτι δεν βρηκα ουτε ενα κομματι της μητρικης

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι βρεις κομματι το θεμα ειναι μη χτυπησες κανενα τσιπακι με καποια αποτομη κινηση καταλαθος και χωρις να το καταλαβεις...παντως θα ταν καλυτερα οπως ειπαν κ τα αλλα παιδια να το πας να στο κοιταξουν...

Link to comment
Share on other sites

Kαι εξαλλου μεσα στο κουτι δεν βρηκα ουτε ενα κομματι της μητρικης

Kαλα, αν εφτανες κ στο σημειο να εχει φυγει κομματι της mb, ζητω που καηκαμε.... Τελος παντων, κανε αυτο που σου λεει ο dellman κ πηγαινε το σ' εναν ειδικο να τελειωνεις. Μην παιζεις με αυτα τα πραγματα ενω δεν εισαι ειδικος (με bios, force updates κλπ).

Link to comment
Share on other sites

ξεχασανα αναφερω οτι καποια στιγμη μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι το bios einai corrupted και μου ζηταγε να βαλω η δισκετα η to cd της μητρικης αλλα δεν μου το ξαναεβγαλε για να το κανω.

Αυτη ηταν ευκαιρια...αν εβαζες μια δισκετα με ενα bios μεσα θα ησουν ενταξει τωρα.

Δοκιμασε με μια μνημη στο Β2 slot και κρατα πατημενο το INS key την ωρα που πατας το κουμπι μηπως και bootαρει ξανα.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ηταν ευκαιρια...αν εβαζες μια δισκετα με ενα bios μεσα θα ησουν ενταξει τωρα.

Δοκιμασε με μια μνημη στο Β2 slot και κρατα πατημενο το INS key την ωρα που πατας το κουμπι μηπως και bootαρει ξανα.

stealth

Το δοκιμασα δεν κανει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε επίσης να αλλάξεις μπαταρία και μνήμη

Δστυχώς η αποστολή του mobo στην asus ή στο κατάστημα που την αγόρασες δεν αποφεύγεται:(

απο που ειναι αγορασμενη δεν ξερω.μου την δωσανε. αλλα θα το παω εκει που πηρα την υδροψυξη

capusopp added 10 Minutes and 46 Seconds later...

Η motherboard εχει το bios crashfree utility. πως μπορω να το κανω να τρεξει αφτο?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, την εγγυηση ειπες την εχεις για την υδροψυξη. Τη μητρικη σ' τη "δωσανε". Αρα, την πηγαινεις οπου θελεις εσυ, αφου ετσι κ αλλιως θα το πληρωσεις το service της. Πηγαινε την λοιπον καπου που θα κανουν δουλεια κ οχι μπουρδες. Για μαγαζια με καλο service δε γνωριζω κατι συγκεκριμενο, θα σου πουν τα παιδια (αν ξερουν καποιο), αν κ μπορεις να την πας π.χ. στο πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, την εγγυηση ειπες την εχεις για την υδροψυξη. Τη μητρικη σ' τη "δωσανε". Αρα, την πηγαινεις οπου θελεις εσυ, αφου ετσι κ αλλιως θα το πληρωσεις το service της. Πηγαινε την λοιπον καπου που θα κανουν δουλεια κ οχι μπουρδες. Για μαγαζια με καλο service δε γνωριζω κατι συγκεκριμενο, θα σου πουν τα παιδια (αν ξερουν καποιο), αν κ μπορεις να την πας π.χ. στο πλαισιο.

Απο την στιγμη ομως που προκληθηκε η ζημια απο αφτο δεν πρεπει να μου αλλαξουν και την μητρικη?

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη ομως που προκληθηκε η ζημια απο αφτο δεν πρεπει να μου αλλαξουν και την μητρικη?

Δεν ειναι σιγουρο αυτο. Μπορει να προκληθηκε απο αυτο, μπορει κ οχι. Αλλα κ ετσι να εγινε το λαθος ειναι δικο σου, οχι του κατασκευαστη. Εσυ την χτυπησες. Δεν καλλυπτεσαι ετσι απο κανενα καταστημα ή εγγυηση. Ο,τι κ να κανεις τελικα, για να την επισκευασεις, πρεπει να πληρωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.