Jump to content



Καμενη μητρικη??


tasaras

Recommended Posts

Χρονια πολλα με υγεια σε ολους μας.

Προσφατα αγορασα την asus maximus extreme (απο δημοπρασια) και μαζι με cpu core2 q9550 kai me 1200w τροφοδοτικο (απο e-shop) καινουρια ολα εστεισα το μηχανημα μου.

Ολα τα συνδεσα σωστα και με προσοχη αλλα μολις δωσω ρευμα δουλευουν οι ανεμηστηρες για λιγο αναβουν τα leds της μητρικης αλλα τιποτα αλλο...σβηνει και αναβει ανα 6-7 δευτερολεπτα σαν να κανει reboot συνεχως...

Υποψιαζομαι πως ειναι καμενη η μητρικη...η το bios κατι τελος παντων.Ζηταω λοιπον βοηθεια απο οποιονδηποτε εχει δει η εχει ακουσει για κατι ιδιο η σχετικο.

Ευχαριστω για οποια τυχων βοηθεια-συμβουλη

Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear cmos ... προφανώς τα settings του bios σου προκαλλούν τα συνεχόμενα reboot.

To εχω κανει χωρις αποτελεσμα ομως...και εχω βαλει και πιο παλιο cpu μηπως δεν υποστηριζει το bios το συγκεκριμενο q9550 αλλα τιποτα

Για ανακτηση bios ξερει κανεις τιποτα??

Link to comment
Share on other sites

Το LCD Poster τι δειχνει ?

CPU IN IT δειχνει τιποτα αλλο...ξεχασα επισης να αναφερω πως οταν αποσυνδεω το 8pin καλωδιο του τροφοδοτικου σταματα τα reboot μενει αναμενη η mobo αλλα δεν λειτουργει η καρτα γραφικων...

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε συ.Κάνε το reset,άλλαξε τροφοδοτικό,άλλαξε cpu και άμα πάλι δεν γίνει τίποτα....δοκίμασε να την πας σε κανα πλαίσιο για επισκευή...αλλιώς.................

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.