Jump to content



SSD Drives


stealth1442169213

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Όχι.

Αν δεν κάνω λάθος αυτοί είναι με JMicron controller με τα μύρια προβλήματα, και τις τραγικές επιδόσεις όταν κάνεις multi-tasking.

Αν θες για benchmarking, εννοώντας δηλαδή PC Mark04/05/Vantage τότες θες ένα καλό SSD με δυνατές επιδόσεις στα random read/writes, οπότε πας είτε σε SLC Samsung είτε σε Mtron.

Αλλιώς αν δεν θες να δαπανήσεις σημαντικά ποσά, γιατί για αυτά που λέω πας για 300+ ευρώ, ψάχνεσαι για ένα iRAM από ebay.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα δεις ομως τιποτα διαφορες περα απο pcmark . Εαν ειναι να παιξεις pcmark , χρειαζεσαι 4+ ssd ή iram σε raid0 . Πολλα δεν ειναι για ενα bench μονο ???

Γιατι τεσσερις?Εγω υπολογιζα για εναν η δυο φτηνους για να τους βαλω σε raid,αν ειναι για τεσσερις δεν το συζηταω καν,θα περιμενω να πεσουν οι τιμες.

Καλλιτερα να παρω μια 4870Χ2.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Με 4 τέτοια ( Mtron 3535 ) ξεπερνάει αρκετά το φράγμα των 220MB/s @ Windows XP Startup Στέλιο και τρώει block.

Τα 2 είναι πολύ κοντά στο όριο ήδη.

Ναι ... οπως εφαγαν του George τα 30Κ .... Ασε τωρα γιατι τσιτωνομαι. :011:

Δε ζητουν orb link για WR .

Ξερω τι γινεται , γιατι εχω παιξει με 3 iram . Με το ζορι τα tweakαρουμε ωστε να βγαλουμε χαμηλα αποτελεσματα για να παρουμε validation . Και του αλλου του το περνανε ετσι .

Link to comment
Share on other sites

Σωστα . Θελουν για τα 20 πρωτα . Το δικο μου ηταν 7ο νομιζω . Πριν ενα μηνα το εκανα . Μπες στο φορουμ του hwbot και δες τι γραφουν . Του το κρατανε επανω , ενω περιμενουν απαντηση απο τη futuremark για το cap .

Link to comment
Share on other sites

Σωστα . Θελουν για τα 20 πρωτα . Το δικο μου ηταν 7ο νομιζω . Πριν ενα μηνα το εκανα . Μπες στο φορουμ του hwbot και δες τι γραφουν . Του το κρατανε επανω , ενω περιμενουν απαντηση απο τη futuremark για το cap .

Koιτα λιγο...

http://www.hwbot.org/forum/showpost.php?p=26726&postcount=18

Να δουμε τωρα που θα φτασει το 05.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Koιτα λιγο...

http://www.hwbot.org/forum/showpost.php?p=26726&postcount=18

Να δουμε τωρα που θα φτασει το 05.

stealth

Το ξερω αυτο . Το 220 εχει μπει εδω και πολυ καιρο .

Απο τη στιγμη που δεν εχει link ειναι λαθος 1ο το σκορ αυτο . Εμεις βλακες ημασταν και δεν ανεβασαμε τα σκορ μας χωρις λινκ δηλαδη ????

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που δεν εχει link ειναι λαθος 1ο το σκορ αυτο . Εμεις βλακες ημασταν και δεν ανεβασαμε τα σκορ μας χωρις λινκ δηλαδη ????

Aνεβαστε και εσεις τα δικα σας να γινει χαμος,να δουμε τι θα κανουν μετα :033: :033:

stealth

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.320613

ρε παιδιά αν πάρο ένα τέτοιο η δυο τέτοια σε raid0 θα δω διαφορα σε ταχύτητα από ότι με ένα velociraptor???

και αν ναι χρειάζομαι controller με ξεχωριστή cache όπως διάβασα κάπου η με το ich της intel θα παίξει.....mlc είναι αυτά ξέρει κανεις???

αυτό το iram τι είναι γιατί δεν ξέρω....????

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ένα στα γρήγορα από τους υποτίθεται 100Read / 80write Samsung που κυκλοφόρησαν την τελευταία βδομάδα. Όποιος πρόλαβε μάλλον έκανε καλή αγορά. :023:

Από βδομάδα και σε RAID από μερικούς αλλά προβλέπω ότι θα τερματίσουν τα κοντέρ.

post-123-1442175410,5371_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.