Jump to content



AMI bios edit σε laptop!!!!


Nos-Dio1442169068

Recommended Posts

Παιδια θελω βοηθεια απο καποιον που ξερει.Το προβλημα εχει ως εξης:

Προσφατα πηρα ενα Asus G50VT-X5 laptop.Τα χαρακτηριστικα του λαπτοπ ειναι αυτα της υπογραφης.Απο το μηχανημα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα εχει ενα θεμα και μου τη σπαει...

Καρτα γραφικων εχει την 9800Μ GS 512DD3(σαν 9600GT desktop) dedicated+shared.Το προβλημα ειναι στην ρημαδοshared.Δεν υπαρχει επιλογη στο βιος για μειωση της μνημης που δεσμευει απο το συστημα με αποτελεσμα να μου δεσμευει 1 γιγα για την καρτα γραφικων....και οταν λεμε οτι μου το δεσμευει,δεν μου το δεσμευει δυναμικα..ειναι σαν να εχω 3γιγα....με 512 που εχει πανω της η καρτα ειναι μια χαρα.Γενικα και ετσι οπως ειναι δεν υπαρχει προβλημα ταχυτητας αλλα αμα μπορω να το διορθωσω γιατι να μην το κανω.Εχω βρει ΑΜΙ bios editor που αναγνωριζει το τελευταιο bios.Εστειλα mail στην asus και η απαντηση ηταν οτι δεν γινεται τιποτα....βαριουνται οικτρα...ελεος να μην εχουν μια επιλογη στο βιοσ τι τους κοστιζει!!!!.Δειτε την εικονα και θα καταλαβετε!!!Πως το ενεργοποιω??????Οποιος μπορει μου λεει και του στελνω τα αρχεια.

post-155-1442175463,3168_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.