Jump to content



SHARKOON QUICKPORT PRO!γνώμες;


trilos0211442169074

Recommended Posts

παίδες είμαι ένα βήμα πριν την αγορά ενός εξωτερικού σκληρού δίσκου.Οι επιλογές μου κυμαίνονται ανάμεσα στο 1 με 1,5 TB ...Ψάχνωντας λοιπόν βρήκα αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.804979 .Το έχει δοκιμάσει κανείς;αξίζει η αγορά του μαζι με ένα εσωτερικο σκληρό?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εξυπηρετει οσους εχουν πολλους δισκους που τους χρησιμοποιουν για backup/offline storage, απλα συρταρωνεις τον δισκο και παιζει, δεν παιδευεσαι να τον βαλεις εσωτερικα στο κουτι η σε καποια usb/esata θηκη η με καποιο usb2 to ide/sata adapter.. αλλα δεν προστατευει καθολου τον δισκο, το μεγαλυτερο μερος του ειναι εκτεθειμενο, αρα δεν κανει για μεταφορα του.. δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, δουλευει κανονικα, απλα να εισαι σιγουρος οτι θες αυτο και οχι μια usb/esata θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα, μακριά από e-shop.

Δεύτερον υπάρχει το αντίστοιχο Raidsonic στο Πλαίσιο με 20€. 35€ ειναι εξωφρενική τιμή για Sharkoon

Raidsonic IB-110StUS2-B Docking Station (2.5'' & 3.5'' USB & eSata)

Αν το μετανιώσεις και δεν πας σε docking station πολύ καλή και φτηνή - έχω εδώ και καιρό - είναι η παρακάτω της Fantec

Fantec FB-35US2 Case (3.5" Sata to USB & eSata)

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω κάτι μονο για backup...δεν θα το μεταφέρω...αλλωστε θα αποθηκεύω ότι ειναι και μετα θα το βγάζω το σκληρό.κάτι τέτοιο σκέφτομαι

trilos021 added 2 Minutes and 17 Seconds later...

μακριά απο e-shop δεν λες τπτ!!!απλά εκεί το είδα...και ο πρώτος που μου έδειξες μου φαίνεται καλή λύση

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.