Jump to content



New rig i7-860


tester21

Recommended Posts

Δεν αντεξα και εκανα την αναβαθμιση....:045:

1.Asrock P55 Extreme

2.Core i7 860

3.G.skill 4Gb PC3-12800 1600Mhz NQ 9-9-9-24

Με λιγες ωρες χρησης στα windows 7 και το turbo boost ενεργοποιημενο, η αισθηση ειναι μοναδικη.Η αποκριση του συστηματος αμεση, και ολα αυτα στις default συχνοτητες.....:073:

post-2144-1442175559,8477_thumb.jpg

post-2144-1442175559,9542_thumb.jpg

post-2144-1442175560,0956_thumb.jpg

post-2144-1442175560,2148_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη Asrock θεωρητικά είναι πολύ καλή για τα χρήματα που κοστίζει.

Μακάρι να αποδειχθεί και στην πράξη το ίδιο καλή.

Να πώ την αλήθεια ... το σκέφτομαι και εγώ να στήσω ένα τέτοιο pc με τον φθηνότερο i5 750.

Link to comment
Share on other sites

Οντως η τιμη της ειναι μοναδικη στα 112 euro, μεχρι τωρα εχω την αισθηση οτι ειναι πολυ καλη...δεν εχω κανει ακομη overclocking, απολαμβανω το turbo boost της intel...

Επισης να προσθεσω οτι δεχεται και socket 775 coolers!!!! εβαλα επανω στο λεπτο την prolimatech megahelms...οποτε γλυτωνεις χρηματα και απο εκει.

Η ποιοτητα της ειναι νομιζω αριστη.Οι πυκνωτες 100% γιαπωνεζικοι, και το bios εχει πολλες πολλες επιλογες..

λοιπον, 112 η μητρικη, 82 ευρω οι μνημες, και 258 ευρω (τα εσκασα) για το cpu...

Το συστημα πεταει.

περισσοτερες εντυπωσεις απο αυριο....

Link to comment
Share on other sites

Επισης να προσθεσω οτι δεχεται και socket 775 coolers!!!! εβαλα επανω στο λεπτο την prolimatech megahelms...οποτε γλυτωνεις χρηματα και απο εκει.

Η ποιοτητα της ειναι νομιζω αριστη.Οι πυκνωτες 100% γιαπωνεζικοι, και το bios εχει πολλες πολλες επιλογες..

λοιπον, 112 η μητρικη, 82 ευρω οι μνημες, και 258 ευρω (τα εσκασα) για το cpu...

Το συστημα πεταει.

περισσοτερες εντυπωσεις απο αυριο....

Πολύ καλός. Με ψήνει κάθε μέρα και περισσότερο κάτι τέτειο για ανανέωση.

Και αυτό με το 775 κουλερ ΤΡΟΜΕΡΑ σημαντικό. Στην p55 intel που δοκιμάσαμε στον λαμπι το 775 κούλερ δεν έμπαινε για ελάχιστα χιλιοστά στην p55.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ μιά τέτοια μητρική ... πακέτο με έναν φτηνό i5-750

Θα την τεστάρω αύριο.

Η ψύκτρα της Xigmatek HDT-S1283 (socket775) που είχα ... δέν μπαίνει.

Βρίσκει (ακουμπάει) στις δύο πάνω γωνίες του socket.

Link to comment
Share on other sites

http://forums.tweaktown.com/f31/weekly-giveaway-asrock-p55-extreme-mobo-intel-p55-express-chipset-lynnfield-34445/index4.html

Tester21 added 2 Minutes and 12 Seconds later...

εμενα η prolimatech megahelms, που ειναι ολοκληρο γομαρι μπηκε ανετα...

Επισης με τις αυτοματες - ετοιμες oc ρυθμισεις της μητρικης, ο 860 πηγε στα 4.0giga ΑΜΕΣΩΣ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια...,μαλλον μια πολυτελεια ηταν για μενα....

Χα χα. Πολυτέλεια που αξίζει κάθε φράγκο που έδωσες.

Αυτό είναι το σημαντικό όταν ψωνίζουμε.

Value for money φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, εγω ηθελα ενα συστημα τωρα, και οχι σε λιγο.Επισης με ενδιαφερει η καταναλωση, που το socket 1156 υπερεχει αρκετα, επισης οτι ειναι πιο νεο σαν τεχνολογια το προτιμω.Σιγουρα το 1366 ειναι πιο extreme, αλλα δεν με ενδιαφερουν τα απολυτα νουμερα...

Link to comment
Share on other sites

Χα χα. Πολυτέλεια που αξίζει κάθε φράγκο που έδωσες.

Αυτό είναι το σημαντικό όταν ψωνίζουμε.

Value for money φίλε μου.

Ναι γιατι με 130 περιπου ευρω, περασα απο το 775 στο 1156 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος:045:

...δειτε λιγο την καταναλωση σε idle...:103:

post-2144-1442175560,8989_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.