Jump to content



επιτέλους ένα ΚΑΛΟ CPU fan


serpico75

Recommended Posts

Καλημέρα.

Όπως καταλαβαίνετε και από τον τίτλο, έχω απηβδίσει με τα fans των CPU.

Απ' τη μία κάνουν θόρυβο και απ' την άλλη, μετά από ένα-ενάμιση χρόνο, πάμε γι' άλλα...

Τώρα θα μου πείτε είναι και αναλογα πόσα λεφτά διαθέτεις και πόσο χρησιμοποιείς τον υπολογιστή. Κάτι ανάλογο με το παράδειγμα που ευθύς αμέσως ακολουθεί.

Σε έναν υπολογιστή DELL για παράδειγμα, όσο και να τον χρησιμοποιείς, το ανεμιστηράκι, καταρχήν, ούτε που ακούγεται (λες και ο υπολογιστής είναι κλειστός), αλλά και δεν πρόκειται να χαλάσει ή τουλάχιστον δε θα θες καινούριο fan μετά από ένα χρόνο. Τώρα θα μου πείτε, DELL είναι αυτή... Πόσο έχει όμως ένα DELL PC??? Σωστό.

Σύμφωνα με αυτά, μπορείτε να μου προτείνετε 2-3 εναλλακτικές σχετικά με fan για socket 478 (αν είναι δυνατό να βάλετε και τα link); Να είναι όμως πραγματικά αθόρυβα και ανθεκτικά...

Όσο για το οικονομικό, ας πούμε για αρχή ότι είναι χωρίς περιορισμό και βλέπουμε.

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο ακριβότερα τα Dell και αν σε ενδιαφέρει η επιπλέον υποστήριξη κτλ θα σου έλεγα να τα κοιτάξεις μιας και θα έχεις και το νέο λειτουργικό πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ανεμιστηράκι θέλει να αγοράσει για τον υπολογιστή του που τον έχει ήδη.

Άμα τον καταφέρετε να αγοράσει καινούργιο υπολογιστή Dell που θα έχει και αθόρυβο ανεμιστηράκι και windows 7 νόμιμο, θα σας βγάλω το καπέλο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ανεμιστηράκι θέλει να αγοράσει για τον υπολογιστή του που τον έχει ήδη.

Άμα τον καταφέρετε να αγοράσει καινούργιο υπολογιστή Dell που θα έχει και αθόρυβο ανεμιστηράκι και windows 7 νόμιμο, θα σας βγάλω το καπέλο. :)

:082::082::082:

καλο!

Link to comment
Share on other sites

socket 478

Χμμμ. Αν σε ενδιαφέρει αναβάθμιση τότε Dell μια και καλή.

Δεν αξίζει να δώσεις λεφτά για μια ψύκτρα που θα κοστίζει όσο το σύστημά σου ολόκληρο. Κατέβασε τις στροφές του ανεμιστήρα και πορέψου όσο μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ. Αν σε ενδιαφέρει αναβάθμιση τότε Dell μια και καλή.

Δεν αξίζει να δώσεις λεφτά για μια ψύκτρα που θα κοστίζει όσο το σύστημά σου ολόκληρο. Κατέβασε τις στροφές του ανεμιστήρα και πορέψου όσο μπορείς.

Δηλαδή δέν αξίζει να δώσει 40 αντί 400?:103:

Στην τελικη μπορεί να δεί και μεταχειρησμένα.

Link to comment
Share on other sites

Αν επιχειρούσα να το γυρίσω προς υδρόψηξη, που εκεί τα πράγματα είναι αθόρυβα (εκτός και αν αγνοώ κάτι), αλλά επειδή δεν έχω ξανα ασχοληθεί με κάτι τέτοιο, που θα μπορούσα να διαβάσω για να ξεκινήσω στον τομέα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δέν αξίζει να δώσει 40 αντί 400?:103:

Στην τελικη μπορεί να δεί και μεταχειρησμένα.

Φυσικά και δεν αξίζε να δώσει 40 για μια ψύκτρα όταν σχεδόν όλο το σύστημά του κοστίζει τόσο.

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια..θα προτεινετε νεο υπολογιστη ενω δεν τον χρειαζεται??Το ειπε για πλακα...ελεος...

Δες αυτη εδω φιλε μου,θα κανεις μια χαρα τη δουλεια σου.Οχι υδροψυξη.

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU-Coolers/Scythe-Zipang-SCZP-1000.htm

Θα εχει κανα Dell στη δουλεια που δε θα ακουγεται μαλλον για αυτο το λεει.

Σιγουρεψου οτι ο θορυβος προερχεται απο εκει γιατι μπορει να ειναι ΚΑΙ απο καρτα γραφικων,τροφοδοτικο,ανεμιστηρες κουτιου,δισκους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.