Jump to content



Δεν παιρνει μπρος το τροφοδοτικο.


sakattack1442169065

Recommended Posts

Τις τελευταιες 2 μερες, δεν παιρνει εμπρος το PC του γραφειου.

Παταω το κουμπι και ακουγεται μονο ενα τσαφ.

Δηλ δεν ξεκιναει το τροφοδοτικο.

Ρευμα ομως στο usb δινει, αναβουν κατι usb πραγματακια συνδεδεμενα.

Εν τελη και τις 2 μερες μετα απο 1 ωρα περιπου, και αφου ειχα αποσυνδεσει τα παντα και ειχα προσπαθησει πολλες φορες, τελικα πηρε.

το τι εγινε και πηρε δεν το εχω βρει. Σημερα πχ που αποσυνδεσα τα παντα απο την αρχη, παλι μια ωρα εκανε να παρει.

και την ωρα που πηρε εμπρος, ειχα δοκιμασει 2-3 φορες πριν και δεν επαιρνε.

Τωρα τι εκανα, το κρατησα πατημενο πιο πολυ ωρα? ετυχε?

Και δεν εχω καταλαβει τι φταιει.

Τα φτηνει το τροφοδοτικο?

Φταιει το κρυο, και πρεπει να ζεστανει λιγο το δωματιο και το PC πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

κατι παρομοιο ειχα παθει εγω με μια μητρικη evga παταγα το κουμπι να ανοιξει αλλα τιποτα νεκρα φυση απλα αναβαν τα ανεμιστηρια,μετα απο παιξιμο με το κουμπι του τροφοδοτικου κ αφου αδειαζαν οι πυκνωτες τοτε επαιρνε μπροστα βεβαια μετα απο ενα σημειο κ μετα δεν αναβε οποτε πηγε για rma.

Link to comment
Share on other sites

σωστο αυτο. Μαλλον θα αναγκαστω να το κανω.

Και σημερα παλι μου το εκανε. Επρεπε να περασει παλι καμποση ωρα για να παρει εμπρος.

Η εντυπωση μου ειναι οτι φταιει το πολυ κρυο, και ισως οταν αναβω τη θερμανση και ερχεται ο χωρος στα ισια του, να ερχεται και το PC.

Απλα δεν εχω ξανακουσει κατι παρομοιο.

Μπορει να ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Cold bug? :033::033:

Το τροφοδοτικό είναι κάποιας αξιόλογης μάρκας ή no-name;

Για να σιγουρευτείς αν είναι λόγω του κρύου απλά δοκίμασε να το ανάψεις 1η φορά αφού ζεσταθεί ο χώρος

Link to comment
Share on other sites

Αλλος βαζει νερο στο PC του αλλος βαζει φρεον αλλος αζωτο ο sak θα βαλει μια............................................................ σομπα!! :ylsurpris :033::033:

Και σου'λεγα παρε εναν Preshott να μην εχεις προβληματα...:p

Link to comment
Share on other sites

τι να πω... το απογευμα ξεκινησε κανονικα.

Αυτο που ειχα κανει διαφορετικο, ειναι οτι ειχα αφησει ανοιχτο το ups. (μεχρι τωρα παντα το εκλεινα για το φοβο των κεραυνων και της καλης μας της ΔΕΗ).

τι να πω? οτι αδειαζει τελειως και λογω του κρυου κανενας πυκνωτης?

κοιτα τωρα κατι πραγματα που αναγκαζομαστε να ασχολουμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι σε εγγυηση θα το ανοιγα να δω αν ολοι οι πυκνωτες ειναι σε καλη κατασταση...ετσι για τον φοβο των Ιουδαιων, μην παει και παρει ολο το συστημα μαζι του.

PS.Αφου το εχεις βγαλει απο το ρευμα φυσικα και με προσοχη τι αγγιζεις γιατι κραταει ρευμα.

stealth

Link to comment
Share on other sites

τελικα το προβλημα ηταν εκεινες τις πολυ κρυες μερες σε συνδιασμο με το σβησιμο του ups, δηλ με το να ειναι το τροφοδοτικο εκτος ρευματος.

Οταν αφηνα το UPS ανοιχτο δεν ειχε προβλημα.

Επισης, οταν ζεσταινοταν ο χωρος απο τη θερμανση επαιρνε εμπρος.

Και μετα που καλυτερευσε ο καιρος και δεν εκανε τοσο κρυο, παλι γυρισε στο κανονικο του οπως παλια, δηλ και σβηστο να αφηνω το ups να ξεκιναει μετα κανονικα.

Δεν ειναι του κιλου τροφοδοτικο, μικρο μεν αλλα μαρκας.

Hec Windmill Pro 385W

Και βεβαια δεν επροκειτο ποτε να το ανοιξω. Και επικινδυνο και δεν ξερω τι θα επρεπε να δω και να κανω.

Τεσπα, τελικα κατι τετοιο πρεπει να γινεται, δηλ αν το αφηνεις εκτος ρευματος και σε πολυ κρυο, να μπλοκαρει κατι και να θελει να ανεβει πρωτα η Θ του χωρου για να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.