Jump to content



Ποιά aftermarket ψύκτρα για i7-860 1156;


WAntilles

Recommended Posts

Η ερώτηση είναι σαφής.

Θέλω μία ψύκτρα για να αλλάξω την stock-boxed του i7-860 1156 μου.

Την θέλω:

- αποτελεσματική

- αθόρυβη

- να έχει μέσα στη συσκευασία της 12άρη ανεμιστήρα για να μην τρέχω να ψάχνω

- να έχει μέσα στη συσκευασία της καλή πάστα για να μην τρέχω να ψάχνω - κατά προτίμηση ήδη στρωμένη στην επιφάνεια επαφής (όπως την έχουν και οι stock-boxed)

- να έχει (εννοείται) όλες τις βίδες-βιδούλες κλπ. που χρειάζεται μέσα στη συσκευασία

- να είναι PWM (4 πινάκια)

- αν γίνεται να έχει και ροοστάτη πίσω (σε plate κάρτας) για χειρωνακτικό έλεγχο θορύβου

- αν γίνεται να ΜΗΝ έχει backplate

- μέχρι (ας πούμε) €100 (αν είναι πάρα πολλά, πείτε το)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τί παίζει;

Δεν θα χρειαστεί ποτέ να ασχοληθώ με αλλαγές νερών, φρεόντων, κλπ.;

Επίσης έχουνε ενσωματωμένα fans;

Τέλος, το έξτρα "ορθογώνιο παραλληλεπίπεδο" που έχει μια υδρόψυξη, αυτό που επαναψύχει το υγρό, μπαίνει μέσα στο κουτί, ή απ' έξω;

ΥΓ: Υπόψη, κουτί έχω το full tower Coolermaster Stacker.

Link to comment
Share on other sites

αυτην εχω εγω.

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU-Coolers/CoolerMaster-V8-RR-UV8-XBU1-GP.htm

Ακουω αλλους ανεμιστηρες απο το κουτι αλλα οχι αυτην. Ψυχει τον phenom ii της υπογραφης στους 44 βαθμους ανεξαρτητα απο φορτιο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε παιρνεις κανα Hydro της corsair? Το Η60 ή το Η100 75 και 100 ευρα αντστοιχα.

Πληρουν τα περισσοτερα απο τα απαιτουμενα που έθεσες.

Δυστυχώς μάλλον την Η100 δεν μπορεί να την πάρει το κουτί μου (full tower Coolermaster Stacker) γιατί βλέπω ότι από πίσω έχει θέση για έναν ανεμιστήρα και όχι για 2.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μάλλον την Η100 δεν μπορεί να την πάρει το κουτί μου (full tower Coolermaster Stacker) γιατί βλέπω ότι από πίσω έχει θέση για έναν ανεμιστήρα και όχι για 2.

Οπότε για την Η80, τί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.