Jump to content



Σύνθεση νέου υπολογιστή/PC


JohnDESP

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους εδώ στο forum νέους και παλιούς :)

Θα μπω κατευθείαν στο θεμα διότι δεν εχει νόημα να κάνω εισαφωγή και σάλτσες και μαλ**ιες... :D

Λοιποοον γύρω στα 700€ τι μπορώ να φτιάξω;

Intel; Amd; Γιατί;

Θα παρακαλούσα να απαντήσουνε όσοι έχουν εμπειρία και γνωρίζουν!

Κάποιος μου προτείνει αυτο εδώ: http://access-point.gr/download/timhs5.pdf

Τώρα μιλάμε για κουτί, θέλω να έχω όσο το δυνατόν καλύτερα FPS σε ULTRA High settings πχ Battlefield 3, GTA V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους εδώ στο forum νέους και παλιούς :)

Θα μπω κατευθείαν στο θεμα διότι δεν εχει νόημα να κάνω εισαφωγή και σάλτσες και μαλ**ιες... :D

Λοιποοον γύρω στα 700€ τι μπορώ να φτιάξω;

Intel; Amd; Γιατί;

Θα παρακαλούσα να απαντήσουνε όσοι έχουν εμπειρία και γνωρίζουν!

Χέστηκα τι έχεις ακουσει απο το φιλο σου τον παπου σου και την γιαγιά σου, δεν με νοιαζει καθολου, εμπειρία έχεις; ψαγμένος είσαι; τότε απάντα, διότι τα λεφτά μου ισως τα σπαταλίσω σύμφωνα με αυτό που είπες...

Κάποιος μου προτείνει αυτο εδώ: http://access-point.gr/download/timhs5.pdf

Τώρα μιλάμε για κουτί, θέλω να έχω όσο το δυνατόν καλύτερα FPS σε ULTRA High settings πχ Battlefield 3, GTA V

Αυτά είναι.

Να σε ρωτήσω, εσύ πόσο χαρούμενος θα ήσουν αν κάποιος ουρανοκατέβατος ερχόταν και έγραφε έτσι?

Πολύ?

Λίγο?

Καθόλου?

Αηδία?

Τέσπα, όντως 700 δε φτάνουν για καλό gaming pc αλλά πες καλύτερα ποια παιχνίδια θες να παίζεις και αν ενδιαφέρεσαι για μτχ προϊόντα

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν παει για κλεισιμο και ban ο τυπος...μπαινει μια μερα και με το πρωτο post μας το παιζει νταβας...εγω ειμαι τοσα χρονια στο φορουμ και τα post μου ειναι μετρημενα γιατι ψαχνω,ενημερονομαι και αν δεν βρω ρωταω...προσωπικα με προσεβαλε ο τυπος. δεν ειναι κατασταση αυτη! ειμαστε πισω απο ενα πληκτρολογιο και αρχιζουμε τις παναγιες λες ο καθενας εδω μεσα ειναι υποχρεος να απαντησει κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι.

Να σε ρωτήσω, εσύ πόσο χαρούμενος θα ήσουν αν κάποιος ουρανοκατέβατος ερχόταν και έγραφε έτσι?

Πολύ?

Λίγο?

Καθόλου?

Αηδία?

Τέσπα, όντως 700 δε φτάνουν για καλό gaming pc αλλά πες καλύτερα ποια παιχνίδια θες να παίζεις και αν ενδιαφέρεσαι για μτχ προϊόντα

Να το θέσω αλλιώς και συγνώμη για τις εκφράσεις μου ;) ΑΛΛΑ, πάνω σε αυτά που εσύ/εσείς θα μου πεις/είτε, εγώ θα δώσω τα χρήματα μου και τα χρήματα είναι πολλά, και απλά ήθελα να το κάνω πιο λιανά το θέμα.

Επίσης το budget μου μόλις ανέβηκε στα 1,000€

Σκεφτόμουν για "AMD bulldozer" AMD FX 8350, και μία μητρική που δεν θυμάμαι τώρα το όνομα της αλλά κοστίζει γύρω στα 200 ευρώ

JohnDESP added 3 Minutes and 9 Seconds later...

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν παει για κλεισιμο και ban ο τυπος...μπαινει μια μερα και με το πρωτο post μας το παιζει νταβας...εγω ειμαι τοσα χρονια στο φορουμ και τα post μου ειναι μετρημενα γιατι ψαχνω,ενημερονομαι και αν δεν βρω ρωταω...προσωπικα με προσεβαλε ο τυπος. δεν ειναι κατασταση αυτη! ειμαστε πισω απο ενα πληκτρολογιο και αρχιζουμε τις παναγιες λες ο καθενας εδω μεσα ειναι υποχρεος να απαντησει κατευθειαν

Συγνώμη αν σε προσέλαβα <3 <-- ορίστε για να χαρείς...

Αλλά όπως προανέφερα, τα χρήματα είναι πολλά και δεν θέλω να μου προτείνουν <<διάφοροι>> ανάλογα με το τι έχουν ακούσει, αλλά ανάλογα με την εμπειρία τους και όχι τίποτα 15-16χρονα παιδάκια...

ελπίζω να με καταλαβαίνεις...

Και συγνώμη για το καυστικό μου χιούμορ <3 ;)

JohnDESP added 3 Minutes and 14 Seconds later...

Καλησπέρα σε όλους εδώ στο forum νέους και παλιούς :)

Θα μπω κατευθείαν στο θεμα διότι δεν εχει νόημα να κάνω εισαφωγή και σάλτσες και μαλ**ιες... :D

Λοιποοον γύρω στα 700€ τι μπορώ να φτιάξω;

Intel; Amd; Γιατί;

Θα παρακαλούσα να απαντήσουνε όσοι έχουν εμπειρία και γνωρίζουν!

Χέστηκα τι έχεις ακουσει απο το φιλο σου τον παπου σου και την γιαγιά σου, δεν με νοιαζει καθολου, εμπειρία έχεις; ψαγμένος είσαι; τότε απάντα, διότι τα λεφτά μου ισως τα σπαταλίσω σύμφωνα με αυτό που είπες...

Κάποιος μου προτείνει αυτο εδώ: http://access-point.gr/download/timhs5.pdf

Τώρα μιλάμε για κουτί, θέλω να έχω όσο το δυνατόν καλύτερα FPS σε ULTRA High settings πχ Battlefield 3, GTA V

Πιστεύω πως τώρα δείχνει καλύτερα :) <3 love n' kisses :* bitches :p

(Καυστικό χιούμορ, τι να κάνουμε... μην το παίρνετε προσωπικά, δεν σας ξέρω δε με ξέρετε.)

Edit: Εδώ είναι η μητρική που σας έλεγα http://www.asus.com/Motherboards/#AMD_AM3Plus

Να επαναλάβω, μην παίρνετε τις κουταμάρες που λέω προσωπικά, δεν εννοώ να σας προσβάλω!!

Link to comment
Share on other sites

τι να σε πω αδερφε...δεν ειμαι της εκκλησιας, το πολυ αντιθετο μαλιστα, αλλα μπαινεις εδω και με το καλημερα προσβαλεις κοσμο και το χειροτερο ειναι οτι εισαι και ασχετος με το αντικειμενο και περιμενεις κουκια καθαρισμενα.

οταν θα μπεις εδω δεν θα πεις 'εχω 700 ευρω' πειτε μου gaming pc. υπαρχουν 58000 λογοι που ο καθενας νομιζει οτι ειναι καλυτερο το ενα part απο το αλλο. Οποτε:

αφου εισαι ασχετος μπαινεις google ή κανεις search εδω στο forum ενημερωνεσε ελαχιστα και μετα εως εναν α' βαθμο μπορεις να αξιολογησεις τις προτασεις του καθενος. Δηλαδη απο την στιγμη που θα δωσεις χρηματα ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ!(χρονος = χρημα). Τα πραγματα που συζητιουνται εδω αλλαζουν καθε εβδομαδα, ενημερωσου αγαπητε μου νεοελληνα, απλα ενημερωσου!

να με συμπαθας για το καυστικο μου χιουμορ! (μπορεις να τα παρεις ολα για αστειο αλλα οσον αφορα τον νεοελληνα το λεω τελειως μα τελειως σοβαρα)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα φίλε, σίγουρα θα ήταν προτιμότερο να μην χρησιμοποιείς ακραίες εκφράσεις ακόμα και αν πρόκειται για χιουμορ, πόσο μάλλον όταν δεν σε γνωρίζει κανείς εδώ μέσα και ο πρόχειρος γραπτός λόγος είναι εύκολο να παρερμηνευθεί. Τα περισσότερα παιδιά εδώ μέσα θα σου χαρίσουν πολύτιμες συμβουλές. Όσο για το pc που ζητάς, σαν πιο "συμβιβασμένος" gamer εδώ μέσα, πιστεύω πως με 1000 ευρώ θα έχεις μια άκρως ευχάριστη εμπειρία... Τα περισσότερα παιδιά εδώ μέσα παίζουν με βαριά "εργαλεία" και έχουν διαφορετικά standards :040:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.