Jump to content



Είναι φυσιολογικές οι θερμοκρασίες μου ή κάτι έχει ‘’κολλήσει’’ ;


Recommended Posts

Είναι φυσιολογικές οι θερμοκρασίες ;

 

Τι είναι το TMPIN0 και έχει 100 βαθμούς;  Έκανα  restart το pc, το άφησα  κλειστό για αρκετή ώρα αλλά με το που το ανοίγω και το κοιτάω είναι εκεί, αυτό το έχω παρατηρήσει  μια εβδομάδα, πριν δεν το είχα κοιτάξει ποτέ οπότε δεν ξέρω .

Το κουτί είναι κρύο  παντός και δεν φαίνεται να φτάνει τόσο ψηλές θερμοκρασίες.

 

Cpu: intel g3258 3.2

MB: asus z97i-plus

Case: Phanteks entoo evolv itx

Gpu: Nvidia gigabyte 960(itx)

post-40756-0-75602000-1443084400_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές έχει παρατηρηθεί αυτό. Το πιο πιθανό είναι να οφείλεται στον συγκεκριμένο sensor που δεν λειτουργεί σωστά. Σε αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει λόγος ανυσυχίας

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω το sreenshot που έβαλες δεν αναφέρεται σε μεγάλο χρονικό διάστημα.

Βέβαια 113 βαθμοί δεν παίζει με τίποτε εκτός και άν έχεις καμιά μητρική φτιαγμένη για να μπεί σε κάνα δορυφόρο! :p

Για να σιγουρευτείς  ότι έχει λαλήσεις ο αισθητήρας, σβύσε το πισι για πολύ ώρα και μόλις το ανάψεις ενεργοποίησε το CPUID, και έλεγξέ το μετά από αρκετή ώρα, κατά την οποία κάτι θα κάνεις στο πισι .

Κατά πάσα πιθανότητα θα δείς ότι είναι η μόνη θερμοκρασία που είναι ίδια κι ας είναι στο "θεό" ! !:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.