Jump to content



Συντήρηση κτιρίου, μόνωση


Tomahawk

Recommended Posts

Είναι τελείως off topic αλλα τι να κάνω!!

 

Ψάχνουμε συνεργείο ή πολύ καλούς τεχνήτες (επαγγελματίες πάντα) για τη συντήρηση

κτιρίου, μόνωση στην ταράτσα σε κάποια σημεία και γενική συντήρηση σε κάποια αλλα.

Το σπίτι βρίσκεται στο Αιγάλεω.

 

Όποιος γνωρίζει κάποιους που κάνουν καλή δουλειά ας στείλουν τα στοιχεία τους με ένα προσωπικό μήνυμα.

 

Θα μου πείτε ψάξε στο google, αλλα τι να το κάνω, θέλω να έχω κάποιο feedback για αυτούς που θα έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο Αιγάλεω μένω και έκανα μόνωση πέρσι στο σπίτι μέσω του προγράμματος Εξοικονομώ κατ'οικον. Η δουλειά που μου έκαναν ήταν απίστευτη και με τρομερή προσοχή στη λεπτομέρεια. Αν θέλεις να σου στείλω το τηλέφωνο του μηχανικού με τον οποίο συνεργάστηκα και ο οποίος ήταν αρμόδιος για το συνεργείο κλπ. Ένα κακό έχει μόνο, λόγω φόρτου εργασίας ίσως χρειαστεί να του τηλεφώνησες αρκετές φορές μέχρι να τον βρεις. Πες μου ΟΚ εδώ και σου στέλνω pm με τα στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ΟΚ εδώ και σου στέλνω pm με τα στοιχεία.

Αν μπορείς στείλε μου και εμένα γιατί με ενδιαφέρει.

 

 

Βρέθηκε τελικά άνθρωπος για τη δουλειά αλλα στείλε τα στοιχεία του γιατί θα χρειαστεί στο μέλλον για άλλο οίκημα.

 

Σε ευχαριστώ!

Ομοίως παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα μόνο τα σοβατεπί καθώς είχε γίνει καλή μόνωση πριν 7-8 χρόνια και δεν έχουμε το παραμικρό πρόβλημα.

Δε θυμάμαι τι υλικά είχαν μπει καθώς δεν είχα ασχοληθεί εγώ τότε.

 

Αυτές τις μέρες βρήκα αρκετό υλικό αλλα τα διέγραψα αφού βρήκαμε άνθρωπο για τη δουλεια.

Το καλύτερο πιστεύω είναι να πάρεις 2-3 εταιρείες μονώσεων, να σου πουν την άποψη τους και να κάνουν

ίσως μια εκτίμηση στο σπίτι και προχωράς ρωτώντας κι άλλες εταιρείες για να καταλήξεις στη βέλτιση.

 

Στα διαφορα forums έχουν γράψει αρκετοί τις εμπειρίες τους οπότε ένα googlάρισμα θα σε βοηθεί σίγουρα.

 

πχ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=315247&page=2

Έγινε επεξεργασία από Tomahawk
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να 2-3 λογια για τα υλικα που βαλατε, κοστος,διαρκεια καλυψης ?

πχ μου προτειναν ενα υλικο που σε 5 χρονια θα θελει παλι επιστρωση

Εγώ έβαλα hyperdesmo για υγρομονωση και από θερμομόνωση βατή. Η διαφορά φοβερή. Το βασικό για την υγρομονωση είναι να γίνει σωστός και καλός καθαρισμός από κάτω ώστε να μην πετάξει/σκάσει το υλικό

Βρέθηκε τελικά άνθρωπος για τη δουλειά αλλα στείλε τα στοιχεία του γιατί θα χρειαστεί στο μέλλον για άλλο οίκημα.

Σε ευχαριστώ!

Προσπαθώ να σου στείλω PM αλλά για κάποιο λόγω δεν μπορώ μήπως είσαι φουλ;
Link to comment
Share on other sites

κανονικά νομίζω πως και η θερμομόνωση είναι έξοδο της πολυκατοικίας, απλά έχε στα υπόψην ότι βάσει του κανονισμού υπολογισμού κατανομής κοινοχρήστων θα πρέπει να αλλάξει και το ποσοστό σου (κοινώς να χρεώνεσαι περισσότερο την ώρα). βέβαια εκτός από τους μηχανικούς, ο περισσότερος κόσμος δεν το ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.