Jump to content



Asus ή MSI ?


Wizard!

Recommended Posts

4 minutes ago, cyberdyne said:

I need moar diskzzzz!!! 

Βασικά, σκέφτομαι να δώσω τον έναν EVO στη γυναίκα μου, που είναι ακόμα με τον 80ρη Intel X-25M.

Έτσι κι αλλιώς, μόνο OS έχω πάνω και βασικά προγράμματα, τα παιχνίδια είναι στους άλλους 2, και θα αντικατασταθεί από τον Μ.2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάρε την μάυρη και για το led debuging πάρε αυτό που είναι και καλύτερο led debug. To έχω και είναι σπέσιαλ. Το killer lan είναι μακακία. [emoji6]

Για δώσε info για το gadget!

Στάλθηκε από το SM-T325 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος hurin έγραψε:

Για δώσε info για το gadget!

Στάλθηκε από το SM-T325 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι μια καρτούλα που την βάζεις σε μια pci θυρα της μητρικής σου, εμφανίζει αλφαριθμητικά σύμβολα που αντιστοιχούν στο boot της πλακέτας και επιπλέον έχει και τα κόκκινα ledακια που δείχνουν αν έχεις ρεύματα.

 

Έχει αναλυτικές οδηγίες στην συσκευασία, παρέχει πιο πολλές πληροφορίες από το debug led της msi και μόλις προχθές ξεκόλλησα μια πλάκετα που είχε μπλοκάρει, διαβάζοντας τους κωδικούς που έβγαζε το gadgetακι. Χρήσιμο πολύ και φθηνό, πάρτε το. Και μια φορά να χρειαστεί τα έβγαλε τα λ7 του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια καρτούλα που την βάζεις σε μια pci θυρα της μητρικής σου, εμφανίζει αλφαριθμητικά σύμβολα που αντιστοιχούν στο boot της πλακέτας και επιπλέον έχει και τα κόκκινα ledακια που δείχνουν αν έχεις ρεύματα.

 

Έχει αναλυτικές οδηγίες στην συσκευασία, παρέχει πιο πολλές πληροφορίες από το debug led της msi και μόλις προχθές ξεκόλλησα μια πλάκετα που είχε μπλοκάρει, διαβάζοντας τους κωδικούς που έβγαζε το gadgetακι. Χρήσιμο πολύ και φθηνό, πάρτε το. Και μια φορά να χρειαστεί τα έβγαλε τα λ7 του.

Λειτουργεί μόνο μέχρι να φορτώσει το BIOS ή σου δείχνει και hardware errors στα win?

Στάλθηκε από το SM-T325 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2016 at 11:14 ΠΜ, το μέλος hurin έγραψε:

Λειτουργεί μόνο μέχρι να φορτώσει το BIOS ή σου δείχνει και hardware errors στα win?

Στάλθηκε από το SM-T325 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bios post και μετά τέλος. Ότι άλλο θες ας ανοίξεις ένα νέο θέματακι κ τα λέμε εκεί, για να μην χαλάμε κ το θέμα του wizard. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εστησα πριν 1.5 χρόνο ένα σύστημα με asrock x99 professional με 5820k και δουλεύει άψογα. Τότε ήταν σε πολύ καλή τιμή σε σχέση με msi και asus. Κοίτα πάντως και asrock, σε high level συστήματα βγάζει ποιοτικά προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kyrmin said:

Εγώ εστησα πριν 1.5 χρόνο ένα σύστημα με asrock x99 professional με 5820k και δουλεύει άψογα. Τότε ήταν σε πολύ καλή τιμή σε σχέση με msi και asus. Κοίτα πάντως και asrock, σε high level συστήματα βγάζει ποιοτικά προϊόντα.

Έχεις κάποια να προτείνεις; Εγώ από αυτές που είδα, δεν υπάρχει κάποια που να με καλύπτει αλλά και να κρατάει την τιμή κάτω των 200€ που βρίσκω την MSI.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια να προτείνεις; Εγώ από αυτές που είδα, δεν υπάρχει κάποια που να με καλύπτει αλλά και να κρατάει την τιμή κάτω των 200€ που βρίσκω την MSI.

Δεν έχω κοιτάξει από τιμές τι παιζει αλλά ούτε και το budget σου γνωρίζω. Από εξωτερικό θα ψωνισεις?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kyrmin said:

Δεν έχω κοιτάξει από τιμές τι παιζει αλλά ούτε και το budget σου γνωρίζω. Από εξωτερικό θα ψωνισεις?

Απο Amazon. Το budget δεν παίζει ρόλο. Βρίσκω την MSI στα 190€. Υπάρχει αντίστοιχη με τα ίδια; Απλό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kyrmin said:

Θα το κοιταξω μετά την δουλειά και θα σου πω, από amazon την asrock x99 pro 3.1 usb πόσο την βρίσκεις?

Δεν έχει την 3.1, έχει την απλή. Η τιμή είναι ~240€. Χώρια που δε μου κάνει. Έχει τον Μ.2 κάτω από την VGA που θα ψήνεται και για USB3.1, έχει ξεχωριστή κάρτα, που σημαίνει ότι σου τρώει τη μία θύρα που εγώ χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά την Παρασκευή παρέλαβα την MSI X99A SLI Plus που είχε αναφέρει αρχικά και ο @junior-21-

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η ταχύτητα του boot όταν κάνεις shutdown.

Έχω έναν RAID controller που αργεί αρκετά κατά το POST. Πλέον, ούτε τον ψάχνει, αλλά δουλεύει κανονικά.

Επίσης, δουλεύει το sleep, ενώ παλαιότερα δεν, κι όλοι έλεγαν ότι είναι θέμα RAID και όχι διαχείρισης της μητρικής (είχα GA-X79-UD3)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.