Jump to content



Μικρο, Λεπτο λαπτοπ καλης κατασκευης


Recommended Posts

Ψαχνω κατι τυπου macbook air λεπτο, χωρις βαρος και με καλη ποιοτητα κατασκευης να μεταφερεται ευκολα. Θα παιρνα ταμπλετ αλλα τα 32/64 αποθηκευτικου δε με τραβανε. Θελω να χει 2.5 δισκο για να βαλω ειτε  250 ssd ειτε 500 μηχανικο.  Απαραιτητο usb3 θυρα. Οθονη δε με νοιαζει γιατι θα το συνδεω σε εξωτερικη, οσο μικροτερο τοσο καλυτερο αρκει να μη ξεφευγει τιμη. Μεχρι 300-400 (καινουριο η μεταχειρισμενο) δινω αν υπαρχει κατι

 

Εδω και 4 χρονια δουλευω με ενα aspie one 256 το οποια τα βγαλε τα λεφτα του, αλλα ειναι πλαστικουρα, μπαταρια δε κραταει και δεν εχει usb3.

Link to comment
Share on other sites

Ισως κατι τετοιο ?  (η και κανα intel stick)

 

 

 

Αλλιως η παιρνεις λαπτοπ , η μαζευεις αλλο ενα χιλιαρικο για macbook air

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Αφου το πα, δε θελω tablet, sticks, minipcs. Mε 32gb αποθηκευτικο και 2gb ram δε κανεις τπτ. Το θελω για γραφειο, και πρεπει να χω χωρο και τουλαχιστον 4 ram. Στην ουσια καποια ευκαρια ψαχνω που να μην εχω παρει χαμπαρι για να μη σκαω χιλιαρικα οπως ειπες για apple

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θές ultrabook, με τα λεφτά αυτά μόνο μεταχειρισμένο βρίσκεις με 1 χρόνο εγγύηση που δίνουν κάποια μαγαζιά refurbished. Καινούργιο 400 ευρώ σε στύλ macbook air δεν υπάρχει. Ούτε Ferrari καινούργια με 30 χιλιάρικα :p

Έγινε επεξεργασία από Matia
Link to comment
Share on other sites

Εσύ θές ultrabook, με τα λεφτά αυτά μόνο μεταχειρισμένο βρίσκεις με 1 χρόνο εγγύηση που δίνουν κάποια μαγαζιά refurbished. Καινούργιο 400 ευρώ σε στύλ macbook air δεν υπάρχει. Ούτε Ferrari καινούργια με 30 χιλιάρικα :p

 

Εχεις κανα κομματι υποψιν σου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ελα μαγκες βοηθηστε λιγο τη κατασταση, δε θελω tablets και pc sticks λεμε, ενα μικρο λαπτοπακι με καλη ποιοτητα κατασκευης. Βρηκα macbook air 2010 με 500 ευρω αλλα εχει μονο 2gb ram δεθα δουλεψω σωστα ετσι. Εστω και να ανεβουμε λιγο απο 500 τι υπαρχει. ΠΧ ειδα το hp sepctre που μαρεσε ποιοτικα αλλα κανει πανω απο 1000 το ξεχναμε. Ειδα ενα dell 5558 ωραιο αλλα δεν ηταν μεταλλικο. Δωστε μου επιλογες οσοι εχει ψαχτι και γνωριζετε για να καταληξω καπου

Link to comment
Share on other sites

dell xps 13 στα 1000+++. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο που ζητάς. Ή θα τα σκάσεις ή θα πάρεις τάμπλετ, που και πάλι τέτοια ποιότητα κατασκευής δεν έχει.

Και εγώ έψαχνα ποιοτικό για την κοπέλα μου και δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ κάτω από χιλιάρικο.

Link to comment
Share on other sites

Ελα μαγκες βοηθηστε λιγο τη κατασταση, Ειδα ενα dell 5558 ωραιο αλλα δεν ηταν μεταλλικο. Δωστε μου επιλογες οσοι εχει ψαχτι και γνωριζετε για να καταληξω καπου

Τα λουσα πληρώνονται ,και δε σε βλέπω ζεστό όμως.

Πρόσθεσε με στη λίστα όλων όσων σου λένε ότι δε γίνεται,ακόμα και αν το συζητάμε μέχρι αύριο .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

panos444

Μιλάω για τέλη 2013 release (2014)

Είχα βρεί αυτό

 

http://www.ebay.com/itm/Dell-XPS-13-L321X-w-i7-637M-Processor-/231807389167?hash=item35f8cc0def:g:mx8AAOSwCQNWgK-r

 

Με χαλάει το 1366χ768 αλλά έτσι και αλλιώς σε 13άρι η μεγαλύτερη ανάλυση δεν παλεύεται. Επειδή το έχω δεί και με 1920 το 13άρι από κοντά.

 

Για να φτάσει την τσέπη μου δηλαδή κάπου στα 500 πρέπει να κάνεις και θυσίες. Πχ προσωπικά λόγο δουλειάς θα προτιμούσα με i7 και μεγαλύτερο δίσκο αν και τον δίσκο θα τον άλλαζα έτσι και αλλιώς παρά καλύτερη ανάλυση οθόνης.

 

Γενικά παίζουν τέτοια αρκετά

http://www.ebay.com/itm/Dell-XPS-13-L321X-Intel-Core-i7-2637M-512GB-mSATA-SSD-Webcam-Bluetooth-4GB-DDR3-/401052705252?hash=item5d609aa1e4:g:iyAAAOSwwPhWjb3N

 

Οι αμερικάνοι κάθε 2 χρόνια αλλάζουν laptop και την είχαν πατήσει πολλοί με το xps13 και δώσανε αρκετά.

Εντωμεταξύ έχει και θέμα το συγκεκριμένο laptop το οποίο υποτίθεται το φτιάξαν μετά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε και ένας φίλος πρόσφατα (λίγο πριν βγει το μοντέλο 2015) και μου φάνηκε μικρό, αλλά αν το βρω σε τόσο καλή τιμή γιατί όχι και να συνδιαστεί με μία οθόνη σπίτι. Σίγουρα όμως θα ήθελα 1080π τουλάχιστον. Το δεύτερο τι ανάλυση οθόνης έχει γιατί δεν την βρίσκω; Θα άλλαζα την ραμ, αν και απότι είδα δεν βγαίνει πάνω από 8..

Link to comment
Share on other sites

1366 έχουν και τα 2 στο link.

Αν το πάρεις και το συνδέσεις σε οθόνη να ξέρεις να μην κλείσεις ποτέ το καπάκι ως στο τέλος. Πιεζετε το touch και πατάει το ποντίκι μόνο του.

Πέρασαν στα χέρια μου όταν πρώτο ήρθαν στην Ελλάδα και αν και μετά βγάλαν firmware, δε το φτιάχνει. Τελικά στον πελάτη που τα είχε πάρει τα δούλευαν με docking station με ανοιχτό καπάκι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.