Jump to content



[Greek Gatherings 13-12-2015] supercars roadcars-barcelona moto gp


kyr..

Recommended Posts

Αν και υποστρέφει ενοχλητικά, θα πάρω εγώ το Datsun που άφησε ο Άκης ...   :tongueout:  :tongueout:

 

Σε πρόσθεσα.

 

Παίδες μπορείτε να δείτε ότι είστε όλοι οκ?

 

Εβγαλα τον racer.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έπεσα απο τα 2 αλλά είχε μάχες μπόλικες.

Το χάρηκα.

Μόνο 2 πατάτες με στεναχώρησαν.

Στο γύρισμα στην εκκίνηση αυτός που με γύρισε με περίμενε (not necessary για μένα, αν και καταλαβαίνω το σκεπτικό) όταν τον έφτασα πήγα δίπλα του κλείνοντας (σα μα...) όλο το δρόμο για να κάνω το fair play και απο πίσω ερχόταν κιάλλος και έγινε το μοιραίο.(παιδιά μην με περιμένετε, ή κάντε το fair play 1 γύρω μετά σε πιο χαλαρό κλήμα και σε ρυθμό αγώνα) γιατί αυτό που συνήθως γίνεται είναι να ξανατρακάρουμε και να πάρουμε και άμαχους μαζί...)

Στους πρώτους γύρους του αγώνα είχα μια ωραία μάχη με ένα καφέπορτοκαλί maclaren.

Στην πρώτη ευθεία του αγώνα ενω ήμουν πίσω του  προσπάθησα να τον περάσω απο δεξιά και δυστηχώς ανοίχτηκε δεξιά και αυτός.

Ακούμπησα την ουρά του με αποτέλεσμα να βγεί αρχικά στα χόρτα και μετά νομίζω τελείως.

Sorry.

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Κυριάκο χίλια συγγνώμη, σ' έφαγα λόγο lag, από το κόκπιτ μου σε έβλεπα σε απόσταση ασφαλείας όταν σε είδα να φεύγεις σαν να έπεσα πάνω σου...

Ότι και να πω, φταίω :unsure:, συγνώμη και πάλι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ειχα μπροστα μου τον λιακ...κραταγα αποσταση μου δοθηκε και η ευκαιρια να τον πιεσω αλλα ειχε και αλλον μπροστα του και εμανα μακρια οσο μπορουσα,2ος γυρος ηταν ακομα....Οταν σε ειδα να κολλας πισω μου στις 3 τελευταιες στροφες χωρις να υπαρχει χωρος για προπσπεραση αρχισα να ανυσηχω, περιμενα οτι κατι κακο θα συμβει :p  ...η τριτη στροφη ηταν και η φαρμακερη......αυτο που δεν περιμενα ηταν οτι ησουν εσυ αυτος 

 

Τεσπα μια χαρα ολα ξεκουραστηκα και λιγο  :p

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To Nissan ήταν οριακά για 22 laps με full τεπόζιτο. Ο Κυριάκος έπρεπε να το είχε δει ως υπεύθυνος του combo.

Οπότε στους 10 γύρους άλλαζα νωρίς ταχύτητες ώστε να κανω οικονομία.

Τελικά απέδωσε μιας και μου έφτασε το καύσιμο.

Ίσως για αυτο να είχα και λίγότερο grain από τον Κώστα που γλίστραγε πολύ.

Τόσο πολύ που σε ένα φρενάρισμα, έκοψε πολύ , αιφνιδιάστηκα κ του την έδωσα.

Τον περίμενα και είχαμε μάχη. Σε μια στροφή έφαγα πέναλτυ, το ίδιο κ ο Κώστας.

Εδώ ο @, δεν υπάκουσε τις μπλε σημαίες και τον έκοψε πολύ. :angry:Απαράδεκτος.

Αποφάσισα βέβαια να μην εκμεταλλευτώ την κατάσταση.

Στον 21/22 γύρο και ενώ μαχόμουνα με τον Κώστα για την 1η θέση μιας ο Θοδωρής είχε πιο βαρύ πόδι κ μπήκε για καύσιμο, με πέταξε ο server!!! :(

 

Κρίμα κ η νίκη ήταν πιθανή.

 

Τα λέμε στον επόμενο.

 

Υ.Γ. Ρε Άρη @Aris Teidis, βάλε επιτέλους κουμπί στο μικρόφωνο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τρακάρισμα στον 4ο γύρο έτρεχα μόνος μου, αλλά ακόμα και έτσι το ευχαριστήθηκα. Να είναι καλά τα physics του ac :)

 

Και μια εικόνα από το 2ο ανεπίσημο race:

 

MhHDUZK.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Uhu, εγώ είχα τη mclaren. Οκ, δεν έγινε τίποτε, δεν την πήρα καλά τη στροφή κιόλας. Πρώτος αγώνας με την G27, πάλι καλά σχεδόν έφτασα το χρόνο που είχα κάνει με την momo. Το φρένο της είναι σκληρό και θέλει συνήθεια. Πολλοί γύροι παιδιά, ιδρώσαμε! :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια φωτό.

 

Δείχνει το Audi που αν και μερικοί το κατηγορούν για υποστροφικό, τελικά το πάς όπως θες και το Nissan , που το στρίβω όχι με το τιμόνι αλλά με το γκάζι και τα διαφορικά!!!!

 

Φοβερή δουλειά στα physics του Assetto.

 

Ανυπομονώ για το 1.4 !!!!

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Uhu, εγώ είχα τη mclaren. Οκ, δεν έγινε τίποτε, δεν την πήρα καλά τη στροφή κιόλας. Πρώτος αγώνας με την G27, πάλι καλά σχεδόν έφτασα το χρόνο που είχα κάνει με την momo. Το φρένο της είναι σκληρό και θέλει συνήθεια. Πολλοί γύροι παιδιά, ιδρώσαμε! :)

 

1ον - 1ον καλορίζικο το τιμόνι. :)

Το είχα και εγω αλλά το σκότωσα πέρσυ και τρέχω με το πρώτο μου τιμόνι.

Μια dfp.

Πέρασαν οι εποχές του lfs που έκανα πιο πολλά χλμ virtual απο κανονικά και είπα να κρατήσω το φτηνό. :p  

 

Είχα και g25 και g27.

Πιο καλά όμως φρέναρα με την dfp για τον ίδιο λόγο με σένα.

 

Υπάρχουν 2 λύσεις.

Να χρησιμοποιήσεις το συμπλέκτη σαν φρένο εφόσον τρέχεις με σειριακό.

2η λύση παπουτσάκι αντί για κάλτσα. :D

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα πρώτη φορά σήμερα...

Ανέλπιστη η θέση που κατέλαβα...

Με default setup καλά πήγαινα... αν και έχασα τα φρένα και με πέρασε ο Αρης.. Αλλά χαλάλι του...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου λείπουν πράγματα απο το lfs.

1ονΚαλύτερο chat, στο assetto μιλας μόνο απο τα Pit???

2ονΤο voute ακόμα δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει...

3ονOn the fly διαμοιρασμός σετάπ. (πολύτιμο για όσους βαριόμαστε να στήνουμε.)

4ον κατεβάζεις τα WRs απο τον lfs.net και τα βλέπεις σε ευθεία αντιπαραβολή με το δικό σου pb.

Βλέπεις που χάνεις εν συγκρίση με τα άλιεν με πόσα μπαίνει με πόσα βγαίνει το πράσινο ανθρωπάκι :p , πως χειρίζεται τα pedal, τις θερμοκρασίες των ελαστικών του κα.

Μπορέις αν θες να τα δοκιμάσεις χωρίς όμως να βλέπεις τις ρυθμίσεις. Με λίγο reverse enginearing :D  μπορείς πάνω κάτω να το στήσεις στο ίδιο στύλ.

5ονΗ δυνατότητα να εχεις το nickname σου στην πινακίδα.

Δεν ήξερα ποιος ήταν ποιός (αν πρέπει να δώσω μάχη) ή να κάνω στην μπάντα γιατί είμαι -3 το γύρο 

6ον υπήρχαν σετάπ σχεδόν για όλα τα combo.

7ον οι κλάσεις των αυτοκινήτων ήταν πιο ισορροπημένες.

( εδω οδηγούσες το r8 και μετά την 458 και ήταν σαν να ήσουν σε άλλο παιχνίδι)

8ον οι θερμοκρασίες των ελαστικών φαίνονται μόνο με add on app που πρέπει εσυ να ρυθμίσεις την ιδανική θερμοκρασία για να εχεις τα χρώματα σωστά μπλέ-πράσινο-κόκκινο...

Ασε που η 458 πάταγε καλύτερα με -30 βαθμούς απο την ιδανική θερμοκρασία των ελαστικών...

9ον η φυσική της ανάρτησης και η συμπεριφορά εκτός των ορίων όταν το αμάξι καταλήγει να είναι στον αέρα και το ανύπαρκτο damage model

Τουμπάρουν τα αμάξια μου; γιατί φαίνονται πολύ σφιγμένα στο έδαφος. 

Στο παρακάτω φαίνεται τι εννοώ.

 

Θέλει δουλειά ακόμα.

Και είναι τόσο ευρύ και ανοιχτό που δεν ξέρω αν ποτέ θα είναι πλήρως ραφιναρισμένο...

Απορώ που το δίνουν στους κονσολάδες...

Τι ακριβώς περιμένουν?

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον φχαριστήθηκα τον σημερινό αγώνα!

Μετά από πολύ καιρό έτρεξα Greek gathering και μου άρεσε πολύ, με όλα τα παιδιά!

 

Αν και εντελώς απροετοίμαστος, σήμερα το απόγευμα έκανα καμιά ωρίτσα δοκιμές, εκμεταλεύτηκα τις "ατυχίες" του 1ου γύρου τερματίζοντας σχετικά ψηλά.

Κάποιες μάχες είχαμε για λίγο με τον Billys ο οποίος ήταν άτυχος.

Αυτό που παρατήρησα σήμερα, είναι ότι κάποιοι δεν βλέπουν μάλλον την μπλέ σημαία, με αποτέλεσμα να μπαίνουν είτε σε ανούσιες μάχες, είτε προσπαθώντας να κρατήσουν την θέση τους να δημιουργούν θέματα.

Είδα μία τέτοια περίπτωση με τον Billys και κάποιον Off Shore ή κάπως έτσι (sorry φίλε μου άλλα δεν θυμάμαι το όνομα σου ακριβώς), όπου την πλήρωσε ο Billys βγαίνοντας  από την πίστα...

Λίγο προσοχή παίδες σε αυτό το θέμα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο chat, στο assetto μιλας μόνο απο τα Pit??? ---> βαλε το MiniChat app

 

On the fly διαμοιρασμός σετάπ. (πολύτιμο για όσους βαριόμαστε να στήνουμε.) ---> βαλε το ptracker app

MiniChat v5.1.rar

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου λείπουν πράγματα απο το lfs.

1ονΚαλύτερο chat, στο assetto μιλας μόνο απο τα Pit??? Υπάρχει official chat app.

2ονΤο voute ακόμα δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει... Πατάς Y/N .

3ονOn the fly διαμοιρασμός σετάπ. (πολύτιμο για όσους βαριόμαστε να στήνουμε.) Official όχι,  υπάρχει όμως 3rd party app.

4ον κατεβάζεις τα WRs απο τον lfs.net και τα βλέπεις σε ευθεία αντιπαραβολή με το δικό σου pb. Υπάρχει app. Απλά βλέπεις χρόνο.

Βλέπεις που χάνεις εν συγκρίση με τα άλιεν με πόσα μπαίνει με πόσα βγαίνει πως χειρίζεται τα pedal κα.

Μπορέις αν θες να τα δοκιμάσεις χωρίς όμως να βλέπεις τις ρυθμίσεις. Με λίγο reverse enginearing :D  μπορείς πάνω κάτω να το στήσεις στο ίδιο στύλ.

5ονΗ δυνατότητα να εχεις το nickname σου στην πινακίδα.

Δεν ήξερα ποιος ήταν ποιός (αν πρέπει να δώσω μάχη) ή να κάνω στην μπάντα γιατί είμαι -3 το γύρο Πολλοι τρόποι. Υπάρχει το real time app. Το πιο απλό. Αν δεν δεις μπλε σημαίας, πολέμα!!!

6ον υπήρχαν σετάπ σχεδόν για όλα τα combo. Υπάρχει το default. Αλλιώς σε άλλα forums. πχ racedepartment.

7ον οι κλάσεις των αυτοκινήτων ήταν πιο ισορροπημένες.

( εδω οδηγούσες το r8 και μετά την 458 και ήταν σαν να ήσουν σε άλλο παιχνίδι). Αυτη ακριβώς είναι η μαγεία του Assetto.

8ον οι θερμοκρασίες των ελαστικών φαίνονται μόνο με add on app που πρέπει εσυ να ρυθμίσεις την ιδανική θερμοκρασία για να εχεις τα χρώματα σωστά μπλέ-πράσινο-κόκκινο...

Ασε που η 458 πάταγε καλύτερα με -30 βαθμούς απο την ιδανική θερμοκρασία των ελαστικών... Ισχύει. Στο 1.4 θα διορθωθεί.

9ον η φυσική της ανάρτησης και η συμπεριφορά εκτός των ορίων όταν το αμάξι καταλήγει να είναι στον αέρα και το ανύπαρκτο damage model

Τουμπάρουν τα αμάξια μου; γιατί φαίνονται πολύ σφιγμένα στο έδαφος. Δεν ισχύει.

Στο παρακάτω φαίνεται τι εννοώ.

Θέλει δουλειά ακόμα.

Και είναι τόσο ευρύ και ανοιχτό που δεν ξέρω αν ποτέ θα είναι πλήρως ραφιναρισμένο...

Απορώ που το δίνουν στους κονσολάδες...

Τι ακριβώς περιμένουν? ¨Ολα τα παιχνίδια εύχουν τα θεματάκια τους.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.