Jump to content



Assetto Corsa CL Cup 2016


thazio

Recommended Posts

Νομιζα ολα.Καλα ηταν και πρωι και ισως δε καταλαβα.

παντως , αν με ρωτησεις αν μου αρεσουν θα σου πω τα απεχθανομαι.
Γενικα δε τα παω τα αγωνιστικα.
Αλλα δε θελω να σε επηρεασω :p

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα ηθελα να συμμετασχω αλλα δεν εχω team mate +οτι θα ηθελα να δω το καλανταρι πρωτα....οταν μιλαμε για αγωνες λεμε για gt...αν μιλαμε για βολτα στο δασος μιλαμε για καρουτες, η το πολυ για κυρακατικη βολτα γυρο απο την ακροπολη με αντικες  :)

περα απο την ιστορια τους την οποια τη σεβομαι και τα ωραια πλανα απο την tv που εχουν χαραχτει στην μνημη μας,σαν παπουδια που ειμαστε...η εμπειρια οταν καθεσαι πισω απο το τιμονι ειναι προπολεμικη, ασαφεια στο τιμονι,μη δεμενο αμαξωμα,κεντρο βαρος οτι να ναι,τερμα βαρετο ολο αυτο,για μενα

 

αφιερωμενο στους νοσταλγους του ροκετ ρολλ / braek dance και της barbarela με  ασπρη καλτσουλα  :p

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν μέχρι τώρα έχουμε από κόσμο:

cont.jpg

Παρακαλώ διαλέξτε και τα καινούρια χρώματά σας όσοι δεν έχετε στον πίνακα (πρώην τσιγάρα + νέοι)

ALITALIA

wip6.jpg

OLYMPIC AIRWAYS

16-08.jpg

FIX

%CF%86%CE%B9%CE%BE.jpg?c40d69

ELF

F1.png?width=663&height=360

REPSOL

biga1.jpg

Όσοι δεν έχουν νούμερο και team mate θα αποφασίσετε μόνοι σας ή στο τέλος θα φτιάξουμε μαζί ομάδες όσοι δεν το κάνατε

Όσοι θέλετε να συμμετέχετε και δεν βλέπετε το όνομά σας μου λέτε...

Θυμίζω ότι ψηφίζουμε για τύπο αυτοκινήτων

http://doodle.com/poll/w4ggfdhc2f4rkhym

Επίσης μάλλον θα πάμε σε 8 αγώνες με δύο endurance (σε περίπτωση που πάμε με GT3 X 6 θα έχουμε και 2 επιπλέον για τους αντοχής (θα ψηφίσουμε)

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καπαρώνω Alitalia. Άρη, σύμφωνος? @Aris Teidis

 


αν έχουμε 6 αγώνες με gt3 , εμένα μη με υπολογίζετε στο cup.Εκτός αν πάλι δε κατάλαβα κάτι σωστά

 

Η πλειοψηφία αποφάσισε Ιάσονα...

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

αν έχουμε 6 αγώνες με gt3 , εμένα μη με υπολογίζετε στο cup.Εκτός αν πάλι δε κατάλαβα κάτι σωστά

 

Με απογοητεύεις... 

 

Πρότεινα να μην ασχολούμαστε με νέο αυτοκίνητο κάθε φορά για να προλαβαίνουν και όσοι δεν κάνουν τόση προπόνηση να είναι αξιοπρεπείς

 

Επίσης τα ενιαία βγάζουν διαχρονικά και τους καλύτερους αγώνες

 

Η επιλογή GT3 είναι γιατί έχουμε επιλογές αυτοκινήτων με πολύ κοντινές δυνατότητες

 

Επίσης τα θεωρώ μια χαρά αγωνιστικά

 

Για μεγαλύτερη ποικιλία θα έχουμε και δύο διαφορετικά αυτοκίνητα για τα 2 endurance

 

Αποφάσισα να ανακατευτεί και λίγο η τράπουλα με τα πολύ μικρά χρονομετρημένα. (δοκιμασμένο και real life)

 

Επιπλέον αυτών θα υπάρχει και ο παράγοντας στρατηγική για το που θα χρησιμοποιήσεις το κάθε ένα από τα 3 gt3 του γκαράζ σου.

 

Άσε που γύρισαν και τα γνωστά alien και εσύ την κάνεις;  :D  :p (το τελευταίο είναι χτύπημα στον εγωισμό - μην βρίζεις)

 

Καπαρώνω Alitalia. Άρη, σύμφωνος? @Aris Teidis

 

Αν δεν την πάρουν οι πρώην JPS που διαλέγουν 1οι την πήρατε

 

Θελω ΦΙΞ σαν ΤΡΕΛΟΣ!!! Ας παει στο καλο η benetton. Billy ακολουθα. Αν ειναι εφικτο καλε μου Thazio...

 

Πρέπει να περιμένουμε τους άλλους που διαλέγουν 1οι (JPS , SILK CUT, CAMEL) Από εμένα ευχαρίστως 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα αγωνιστικά ΔΕΝ μου αρέσουν.Όπως δέχτηκα δυο τρεις φορές να παίξω και να συμβιβαστω ,ετσι θα εκανα αν ήταν 3 απο τους 6 αγωνες.Την στιγμή που θα ειναι όλοι εκτος απο 2, δε θα παίξω.απλο.το να μάθεις ενα αμαξι απλό, θέλει μισή μέρα..το αγωνιστικο θέλει παραπάνω χρόνο και δε ξέρω αν θα διαθέσω..

αν αποφασιστεί για όλα , δε θα πάρω μέρος.αν είναι ετσι όπως είναι τώρα, θα πάρω

Link to comment
Share on other sites

@thazio, δεν ξέρω αν έχουν "κλείσει" οι κανονισμοί για την επόμενη σεζόν, αλλά αν θες περισσότερο ανακάτεμα της τράπουλας προτείνω οι 3 πρώτοι κάθε αγώνα στον επόμενο να τρέχουν με ballast (πχ 60, 40, 20 kg).

 

Επίσης επειδή το ανέφερες ξανά ότι θέλεις να αυξήσουμε τις ικανότητές μας σε 1 αυτοκίνητο, γιατί πρέπει να τρέξουμε και με τα 3 διαθέσιμα μέσα στη σεζόν;

Καλύτερα δεν είναι να διαλέξουμε ένα από όλα τα gt3 και να το κρατήσουμε για όλη τη σεζόν; Έτσι θα γίνει σωστό mastering..

 

Μπορεί να μην κατάλαβα καλά βέβαια.. Please ρίξε φως!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει αυτό με τα 3 GT3 cars, ώστε η κάθε ομάδα να επιλέγει με στρατηγική το αμάξι που της ταιριάζει περισσότερο στην εκάστοτε πίστα.

 

Επίσης +1 για το ballast.

Ίσως μάλιστα να πάει με βαθμούς πρωταθλήματος κ να πιάνει πάνω από 3 οδηγούς πχ σταδιακά τους 10 πρώτους.

 

Ιάσονα, τα GT3 στο όριο είναι πολύ ευχάριστα.

Δεν είναι σαν τα road cars αλλά για τους λίγους αγώνες του cup που και αυτό για την πλάκα μας είναι, δεν νομίζω ότι θα μας κακοπέσει.

 

Επίσης θα μου άρεσαν και τα εξής ->

πρόταση 1 -> η πίστα να ανακοινώνεται την τελευταία στιγμή με κλήρωση πχ lotto.

πρόταση 2 -> ο κάθε οδηγός να έχει μόνο 1 προσπάθεια χρονομέτρησης( με γύρο εισόδου/εξόδου). Το έκανα στο RD league και πραγματικά ανεβάζει την αδρεναλίνη στα ύψη. 

πρόταση 3 -> αυστηρή τήρηση των άσπρων γραμμών.

 

Αυτά!!!

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To σύστημα που περιγράφει ο jim είναι κάτι σαν απλοποιημένο superpole. Εκτός από την αδρεναλίνη, ανεβάζει και το ενδιαφέρον του live streaming στα ύψη γιατί τα αυτοκίνητα βγαίνουν ένα - ένα στην πίστα και οι θεατές μπορούν να παρκολουθούν όλες τις προσπάθειες ολόκληρες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να διαλέξουμε ανάμεσα σε road cars για τα 2 endurance

 

Καλή ιδέα το ballast αλλά έχουμε data για να δούμε τι προκαλεί; Αν έχουμε τι χάνει περίπου 10Kg/Km να το κάνουμε.Αλλιώς λέω να μην πειραματιστούμε

 

Το ίδιο πράγμα λέω για τα χρονομετρημένα απλώς αυτό που λέτε είναι υπερβολικά χρονοβόρο, τα 6min που προτείνω είναι ουσιαστικά 2 προσπάθειες.

 

Επίσης επειδή το ανέφερες ξανά ότι θέλεις να αυξήσουμε τις ικανότητές μας σε 1 αυτοκίνητο, γιατί πρέπει να τρέξουμε και με τα 3 διαθέσιμα μέσα στη σεζόν; Καλύτερα δεν είναι να διαλέξουμε ένα από όλα τα gt3 και να το κρατήσουμε για όλη τη σεζόν; Έτσι θα γίνει σωστό mastering..

 

Εντάξει μην το παρακάνουμε.Θα βαρεθουμε και δεν θα έχουμε και τη στρατηγική επιλογής. Το καλό είναι ότι παραμένουν οι ίδιες αρχές για το setup 

 

πρόταση 1 -> η πίστα να ανακοινώνεται την τελευταία στιγμή με κλήρωση πχ lotto.

Δεν συμφωνώ χαλάει η στρατηγική του ποιο θα χρησιμοποιήσεις που και η δυνατότητα να ασχοληθείς λίγο με το setup.

 

πρόταση 3 -> αυστηρή τήρηση των άσπρων γραμμών.

Συμφωνώ αλλά πως θα το διασφαλίσουμε;

 

 

Επίσης όσοι δεν έχετε ψηφίσει αυτοκίνητο και θέλετε να τρέξετε για να συνεισφέρετε με την ψήφο σας να πηγαίνουμε παρακάτω 

 

Επίσης ξέχασα ότι έχει δηλώσει και ο  geovas77 (sorry George) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.