Jump to content



Assetto Corsa CL Cup 2016


thazio

Recommended Posts

Ακριβως

Θα βαλουμε όλα τα GT3 σε ψηφοφορία και θα διαλέξουμε 2.

Υποχρεωτικά θα τρέξουμε 3 αγώνες με το ένα και 3 με το άλλο.

Σε όποιους αγώνες θέλει η καθε ομαδα θα χρησιμοποιεί όποιο θέλει.

Στο τέλος θα πρέπει να έχει χρησιμοποιησει ακριβως 3 φορες το καθενα

Μιλάμε μόνο για τους διπλούς 6 αγώνες.Η επιλογή θα αφορά τους 2 επόμενους αγώνες καθε φορά

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ψηφίζουμε ονομαστικά μέχρι 3 αυτοκίνητα παρακαλώ για τους δύο αγώνες αντοχής.

 

http://doodle.com/poll/5btzwuv5etm4m8uz

 

Για κάποιο επιπλέον το συζητάμε φυσικα

Έγινε επεξεργασία από thazio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια..!ειμαι καινούργιος στο assetto.(εχω ασχοληθεί περισοτερο με το project cars..αλλα σαν αίσθηση οδήγηκη μέχει κερδιςει το assetto)γιαυτο δε νομιζω να συμμετάσχω στο cup..γράφεις οτι θα ειναι απαρετητα τα Dream pack 1,2,3..
Εχω το Dream pack 1 τωρα που αγόρασα το game..

Έγινε επεξεργασία από felix
πιπέρι..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ψηφίζουμε ονομαστικά ένα GT3   μέχρι 12/1/16

 

http://doodle.com/poll/nx8mtwwdq9up9up6

 

Θα τρέξουμε με τα δυο προκριθεντα.

 

 

Κάτσε ρε  thazio γιατί μπερδεύτηκα.. Δεν θα επιλέξουμε εμείς δύο απο όλα τα gt3 για να τρέξουμε την season? Όλο το season θα πάει με τα 2 συγκεκριμένα αυτοκίνητα που θα ψηφίσουμε τώρα και απλά θα τρέξουμε 3 με το ένα και 3 με το άλλο? 

 

Έτσι θα έχουμε πάλι όλοι το ίδιο αυτοκίνητο σε κάθε αγώνα...

Link to comment
Share on other sites

Θα ψηφίσουμε όλοι για να διαλέξουμε 2 κοινά για όλους τα οποία θα χρησιμοποιήσουμε  από τρεις φορές σε όποιον αγώνα θέλουμε.Τα 2 δικά μου θα είναι όμοια με τα 2 δικά σου και τα 2 του Άκη κ.ο.κ. :)  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια..!ειμαι καινούργιος στο assetto.(εχω ασχοληθεί περισοτερο με το project cars..αλλα σαν αίσθηση οδηγηκή μέχει κερδιςει το assetto)γιαυτο δε νομιζω να συμμετάσχω στο cup..γράφεις οτι θα ειναι απαρετητα τα Dream pack 1,2,3.. Εχω το Dream pack 1 τώρα που αγόρασα το game..σπασμένα dream pack παιζουν on line..;η εχεις προβλημα γενικότερα;

 

Καλησπέρα,

Για το cup πρέπει να έχεις τα 1,2,3 DP και θα πρότεινα original για να μην έχουμε προβλήματα.

Επίσης καλό είναι πριν σκεφτείς να τρέξεις στο cup να κάνεις κάποιους αγώνες στους άλλους σερβερς που έχουν τα παιδιά εδώ για το καλό όλων... ;)  

Έγινε επεξεργασία από thazio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια..!ειμαι καινούργιος στο assetto.(εχω ασχοληθεί περισοτερο με το project cars..αλλα σαν αίσθηση οδήγηκη μέχει κερδιςει το assetto)γιαυτο δε νομιζω να συμμετάσχω στο cup..γράφεις οτι θα ειναι απαρετητα τα Dream pack 1,2,3..

Εχω το Dream pack 1 τωρα που αγόρασα το game..

Χρήστο καλώς ήρθες.

Μη δοκιμάσεις πειρατικό, κινδυνεύεις για ban του steam λογαριασμού.

Άσε που σου μένουν μόνο 20€ ακόμα για να τα έχεις όλα.

Για τους αγώνες μας, δες τον αγώνα που έχουμε την προσεχή Κυριακή.

Με το πακέτο που έχεις μπορείς να τρέξεις.

Έχουμε πολύ φιλικό κλίμα. Σιγά σιγά με practice θα γίνεις και ανταγωνιστικός.

Σου προτείνω να μπεις σιγά σιγά στον server.

Προσπάθησε να κάνεις σταθερά ένα χρόνο κοντά στο 1:38.

Για να μην χαλάμε εδώ το νήμα, γράψε εκεί και πες μας και για σένα, ιστορικό , εξοπλισμό κτλ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Η τροπή που έχει πάρει το Cup δεν μου κάθεται και πολύ καλά.

 

Εγώ βέβαια είμαι ένας μέσα στους πολλούς αλλά ήλπιζα πως όλοι θα προτιμούσανε ένα diverse grid με GT3 αυτοκίνητα, εφόσον επιλέξαμε GT3 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πως θα προτιμούσανε λίγο balancing out με ballast για να μην έχουν τεράστιες διαφορές οι πρώτοι από τους επόμενους.

Είμαι από αυτούς που όταν περιμένουν στο starting grid και κοιτάνε τον καθρέπτη γουστάρουν να βλέπουν πολλούς κατασκευαστές και όχι 2.

 

Όχι πως έχει και πολύ σημασία αλλά θα προτιμήσω να μην λάβω μέρος και θα τα λέμε στα απλά races  ^^ :D

 

Καλή τύχη με το cup !

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το cup είναι 8 αγώνες όπου αποφασίζουμε να συναντηθούμε όσοι περισσότεροι γίνεται αφήνοντας πίσω μεγάλο μέρος των προτιμήσεών μας με σκοπό τα εξής:

 

  • Ισότιμο χρόνο για προπόνηση εξέλιξη για όλους. (1 αγώνας / μήνα σχεδόν)
  • Ενιαίο ή σχεδόν ενιαίο αυτοκίνητο (Ο καλύτερος κερδίζει)
  • Δοκιμασίες αυτοσυγκέντρωσης (Πολύ γρήγορα qualy + και σχετικά μικροί αγώνες)
  • Δοκιμασίες τακτικής (Επιλογή κατάλληλου GT3 για κάθε αγώνα + αγώνες αντοχής)
  • Φυσικά όλα τα παραπάνω απαιτούν και απόλυτη ταχύτητα
  • Σοβαρή εικόνα προς τα άλλα communities (σωστή συμπεριφορά + φοβεροί χρόνοι + liveries :) )
  • Ομαδικό Πνεύμα (Ομάδες)
  • Μάχες για κάθε θέση (Βαθμολογούνται σχεδόν όλοι)

Με στεναχωρεί πραγματικά ότι κάποιοι (όλοι τους πολλοί γρήγοροι... :angry: ) περιμένουν από αυτή την προσπάθεια να ικανοποιήσουν την αγάπη τους για τα αυτοκίνητα δρόμου,

τα grids με πολλά διαφορετικά αυτοκίνητα και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. 

Ευχαριστήθηκα πολύ τις διαφορετικές απόψεις αλλά το δεν τρέχω σε 8 αγώνες στα ίσια με όλους γιατί μου αρέσουν μόνο αυτά και σιχαίνομαι τα άλλα με - επαναλαμβάνω - στεναχωρεί...

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το cup είναι 8 αγώνες όπου αποφασίζουμε να συναντηθούμε όσοι περισσότεροι γίνεται αφήνοντας πίσω μεγάλο μέρος των προτιμήσεών μας με σκοπό τα εξής:

 

  • Ισότιμο χρόνο για προπόνηση εξέλιξη για όλους. (1 αγώνας / μήνα σχεδόν)
  • Ενιαίο ή σχεδόν ενιαίο αυτοκίνητο (Ο καλύτερος κερδίζει)
  • Δοκιμασίες αυτοσυγκέντρωσης (Πολύ γρήγορα qualy + και σχετικά μικροί αγώνες)
  • Δοκιμασίες τακτικής (Επιλογή κατάλληλου GT3 για κάθε αγώνα + αγώνες αντοχής)
  • Φυσικά όλα τα παραπάνω απαιτούν και απόλυτη ταχύτητα
  • Σοβαρή εικόνα προς τα άλλα communities (σωστή συμπεριφορά + φοβεροί χρόνοι + liveries :) )
  • Ομαδικό Πνεύμα (Ομάδες)
  • Μάχες για κάθε θέση (Βαθμολογούνται σχεδόν όλοι)

Με στεναχωρεί πραγματικά ότι κάποιοι (όλοι τους πολλοί γρήγοροι... :angry: ) περιμένουν από αυτή την προσπάθεια να ικανοποιήσουν την αγάπη τους για τα αυτοκίνητα δρόμου,

τα grids με πολλά διαφορετικά αυτοκίνητα και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. 

Ευχαριστήθηκα πολύ τις διαφορετικές απόψεις αλλά το δεν τρέχω σε 8 αγώνες στα ίσια με όλους γιατί μου αρέσουν μόνο αυτά και σιχαίνομαι τα άλλα με - επαναλαμβάνω - στεναχωρεί...

 

Μην στεναχωριέσαι είναι απλά ένα παιχνίδι και εγώ απλά 1 (ένας) !

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ thazio, θα ακολουθήσω και εγώ το δρόμο του team-mate μου. Περίμενα πώς και πώς να γίνει ένα full gt3 lineup cup ή κάποιο single make cup (πχ 235i / 2-11 gt4 κλπ κλπ). Αυτό που παρουσιάστηκε όμως η αλήθεια είναι ότι δε με ψήνει καθόλου. Καλή επιτυχία και ελπίζω να σε δούμε και κάποια στιγμή στις χαλαρές Κυριακάτικες  online συνευρέσεις μας ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαινω γιατι απλα δε διαλεγει η καθε ομαδα απο ενα αυτοκινητο GT3 για ολους τους αγωνες και να παει στα κομματια ; 
αυτο συζητουσα με τον Τασο προχθες , ακομα ειμαι σκεπτικος με το αν θα παρω μερος στο καπ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί το συζητάτε ακόμα.

 

Οι προτάσεις έπεσαν, ο Thazio αποφάσισε μιας εκείνος βάζει χρήμα / κόπο και οι κανόνες αναφέρθηκαν.

 

Η συμμετοχή δεν είναι υποχρεωτική.

 

Υ.Γ. Προσωπική άποψη 1 : ανεξάρτητα αν αρέσει σε καθέναν προσωπικά οι κανόνες ή όχι, οφείλουμε να υποστηρίξουμε τον κόπο ενός ανθρώπου που έκατσε για εμάς να κάνει skins και να κάνει το όλο στήσιμο.

Αν θα δω στον καθρέπτη , 8 ή 2 GT3 αμάξια , νομίζω περνάει σε 2η μοίρα.

Στο τέλος, η διασκέδαση είναι εγγυημένη.

Προσωπική άποψη 2 : θα μου άρεσε να έβλεπα να σπάνε κάτι ζευγάρια πολύ γρήγορων οδηγών. Θα είχε θαρρώ μεγαλύτερο fun factor για αυτούς αν ήταν αντίπαλοι αλλά και να μοιράζοταν με τους πιο αργούς ώστε οι τελευταίοι να ανέβουν.

 

Αυτά :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.