Jump to content



Αθορυβο και φθηνο τροφοδοτικο για HTPC


jesus

Recommended Posts

Μέχρι πόσα χρήματα? Διαστάσεις κανονικό / sfx ... ?

 

http://www.e-shop.gr/psu-be-quiet-system-power-7-350w-p-PER.64057645€

http://www.e-shop.gr/psu-corsair-vs-series-vs350-350w-p-PER.64116239€

 

τελείως αθόρυβο για sfx

http://www.e-shop.gr/psu-zalman-zm350-fx-350w-p-PER.81501343€

 

bequite zalman αθόρυβα

(και το corsair αν θυμάμαι καλά το ίδιο)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για άλλη μια φορά θα πω μακρια από corsair .

Τόσα τροφοδοτικά έχει ο θεός ,μαγεια σας έχει κάνει η corsair με τα κινεζικα ;

Για αθορυβο, καταρχάς πάει μονο του το μυαλό στα bquite,αλλά οχι με άριστη ποιότητα εξαρτημάτων,αλλά πολύ καλά nevertheless.

Πολύ αθόρυβα και μικρά σε διαστάσεις, είναι τα v series της coolermaster ,πολύ καλή ποιότητα και αξιοπιστία και φουλ τζαπανιζ.

Zalman που είπε κάποιος πιο πάνω, πιπέρι θα του βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Zalman που είπε κάποιος πιο πάνω, πιπέρι θα του βάλω.

:p Για sfx αν χρειαζόταν και φθηνό (80mm fan) δεν ακούγεται τίποτα, το έχω 1 μήνα και δουλεύει χωρίς να κλείνει το σύστημα (s1155 με pentium) σχεδόν για μέρες, 

και φθηνό που ζήτησε.

 

Μη γνωρίζοντας τιμή και φθηνό προτάθηκαν τα παραπάνω. Αλλά απ'το να πάει σε κάποιο του κιλού, καλύτερα το corsair.

 

Απ'τα παραπάνω απ'την στιγμή που δεν έχει θέμα με διαστάσεις πάει στο bequite ως πρώτη επιλογή, από θόρυβο και οικονομικής άποψης

(στην ίδια τιμή υπάρχει και SEASONIC S12II-350 από θόρυβο δεν γνωρίζω).

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για άλλη μια φορά θα πω μακρια από corsair .

Τόσα τροφοδοτικά έχει ο θεός ,μαγεια σας έχει κάνει η corsair με τα κινεζικα ;

τι φοβος ειναι αυτος με τα κινεζικα? Στο κατω κατω δεν ειναι Turbo-X. Το θεμα ειναι πως ειναι απο τα καλα πραγματα, δοκιμασμενα στην πιατσα και πιο ανθεκτικα απο πολλα που το παιζουν 'Αμερικανιες'' κι ας φτιαχνονται στην Μαλαισια η στην Ταυλανδη. Ειδα και τα Enermax και Thermaltake που ειχα, που μου σκασανε μεσα σε 2 καλοκαιρια, ασε δε τον θορυβο. Ακομη κλαιω τα χρηματα που εδωσα τοτε.

Έγινε επεξεργασία από johnk10
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για άλλη μια φορά θα πω μακρια από corsair .

Τόσα τροφοδοτικά έχει ο θεός ,μαγεια σας έχει κάνει η corsair με τα κινεζικα ;

 

 

φιλε das, δεν καταλαβαινω γιατι εχεις "κινεζοφοβο"?    

 

πλεον οι περισσοτερες εταιριες εχουν εργοστασια ή τα φτιαχνουν σε εργοστασια αλλων, που βρισκονται στην κινα.

 

το "ζουμι" στο καθε προιον, δεν ειναι που φτιαχνεται κατι, αλλα με ποιες προδιαγραφες κατασκευαζεται. 

αλλες προδιαγραφες θα βαλει η Corsair, Bequiet, Seasonic, και αλλες η DEER, FORCE κλπ...!  

 

αρα το να λες οτι τα φθηνα corsair ειναι μαπα, ειναι τουλαχιστον ατοπο...!!!  σιγουρα δεν ειναι επιπεδου RM, αλλα για το κοστος τους ειναι μια χαρα...!!!

 

η Corsair, αλλα και καμια σοβαρη εταιρια, δεν θα ρισκαρει μια αποτυχια εις βαρος του ονοματος της..!    

Link to comment
Share on other sites

Λάθος.

Δες τι ποσοστά failure έχει η corsair.

Δεν είναι κινεζοφοβια, ειναι κινεζοπραγματικοτητα.

Ρωτα όποιο μαγαζάτορα θες, πόσα corsair, γυρνάνε για rma.

Θα στο επιβεβαιώσουν πολλά μέλη από εδώ επίσης ,τόσες φορες τα έχουμε πει κιόλας, που να μην το λέγαμε.

Επίσης μπορείς να ρίξεις μια ματιά σε κάθε τεστ του Έλληνα crmaris, στο lab παλιότερα, και σε ξενα πολυ πολυ γνωστά site ,που τα ξεκοιλιάζει και τα σχολιάζει ,μια ματιά μόνο θα σε πείσει.

Επίσης από μέλη του lab θα περίμενα ότι ειναι κοινή γνώση αυτά πλέον. Η μάρκα δεν κάνει τον παπά.

Thermaltake που ειπώθηκε πιο πανω ,είναι χειρότερη ακόμα, δενντο συζητάμε ,μια ερώτηση στους γνώστες του φόρουμ θα στο επιβεβαίωνε άμεσα πριν το παρεις.

Μου φαίνεται απίστευτο ότι ξανακάνουμε αυτές τις κουβέντες πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.