Jump to content



Αλλαγή μπαταρίας APC RBC32


Recommended Posts

Έχω ένα ups (APC Back-UPS RS800i) που χρησιμοποιεί την μπαταρία του τίτλου. Η μπαταρία τα έχει φτύσει και χρειάζεται επειγόντως αλλαγή. Τι αγοράζω; το apc rbc32 ή υπάρχει και 3rd party αξιόλογη επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι ακριβή ρε συ. Κάτι 70άρια βλέπω το κόστος και με τόσο παίρνεις νέο UPS. Πάρε τηλ στο batteries.gr να τους πεις τον τύπο της μπαταρίας. Έχουν CSB μπαταρίες που είναι πολύ καλές. Είχα πάρει 2 μπαταρίες 18 ευρώ έκαστη και εξυπηρέτηση στο άψε σβήσε. Άλλοι έχουν πάρει μπαταρία με 25 ευρώ. Είναι ανάλογα με τον τύπο της μπαταρίας. Ρώτα αν έχουν και yuasa 

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν οι παραπάνω, κρατώντας το midplate με τα ενσωματωμένα καλώδια της παλιάς σου μπαταρίας, παίρνεις ένα από τα παρακάτω :

H διαδικασία είναι αρκετά απλή.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eiναι καλες οι συγκεκριμενες, γιατι εχω και εγω θεμα, (οχι με apc).

Ρωτώντας έμαθα ότι είναι καλύτερες και από τις csb. Αν τις βρεις φθηνά παίρνεις διαφορετικά και με τις csb μια χαρά θα είσαι.

 

Καλή Χρονια! Την υγειά μας να χουμε και όλα τα άλλα τα βολεύουμε.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έκανα σήμερα παραγγελία αυτές τις μπαταρίες 2 τέμαχια από εδώ http://www.e-kiriazis.gr/ell/product/%CE%9C%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1_YUASA_NPW45-12_VRLA__-_AGM_%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82_-__12V_9AhΕλπίζω να κρατήσουν αρκετά.

Το UPS  που έχω ειναι αυτό http://www.e-shop.gr/mustek-ups-powermust-2000va-usb-pline-interactive-p-PER.701307.

Ευχαριστω για τις πληροφορίες τον felix  και τον pasjohn

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.