Jump to content



All around Sweet FX


sebastian

Recommended Posts

Υπαρχει καποιος οδηγων για το πως παιζει αυτο το sweet fx?

1. κατεβαζεις το reshade που σας λεω

2. κανεις setup το reshade στο εκαστοτε game επιλέγοντας το exe του game

3. Βαζεις το sweet fx μου στο φακελο sweet fx που θα σου δημιουργησει το reshade μεσα στο game εκει που ειναι το exe και πατας αντικατασταση.

4. Με το πληκτρο scroll - lock το κανεις on/off

games που δοκιμασα και στην ουσια το σεταρα ειναι:

1. dying light

2. Project Cars

3. MGS Phantom Pain

4. Lords of Fallen

5. Crysis 3

6. BF IV

7. Far Cry 4

8. Tomb Raider

9. Fallout 4

10. Witcher III

11. COD Advanced Warfare

12. Middle Earth of Mordor

13. AC Syndicate

14. Watch Dogs

15. Just Caused 2

16. Grand Theft Auto V

17. Fifa 15

Προσοχη!

Σε περιπτωση που το παιχνιδι δεν τρεχει ή κρασαρει, τοτε κλειστε τα overlay των steam, origin, uplay και επισης τα afterburner και fraps.

SweetFX_settings.rar

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@sebastian, φαίνεται πολύ καλό το αποτέλεσμα! Μέτρησες διαφορά στα fps;

 

Eχει επιπτωση στα fps εως και 5%, με βαση την 980Ti που το δοκιμαζω!

 

Βαλτε το και πειτε μου εαν σας αρεσε το αποτελεσμα!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

μπράβο Ορέστη! Θα το δοκιμάσω Μόλις γυρίσω.Καλό θα ήταν να ανανεώνεται η λίστα με κάθε καινούργιο παιχνίδι που δοκιμάζεται απο εμάς.

Άκη,sweetfx στο assetto νομίζω υπάρχει καιρό τώρα και το ενεργοποιω με το insert αν θυμάμαι καλά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το περάσω στο witcher 3.Έχω κάνει install το reshade μεσω mediator.Στον φάκελο όμως sweetfx δεν υπάρχει αρχείο SweetFX_settings.txt να αντικαταστήσω με το δικό σου.Τι κάνω;Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ sebastian ...θα το δοκιμάσω στο witcher 3...οσονούπω...

πως λειτουργεί ακριβώς δεν καταλαβαίνω αλλά δεν με πειράζω να μαξάρω άλλα πράγματα στο witcher Και να σβήσω ΑΑ...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το περάσω στο witcher 3.Έχω κάνει install το reshade μεσω mediator.Στον φάκελο όμως sweetfx δεν υπάρχει αρχείο SweetFX_settings.txt να αντικαταστήσω με το δικό σου.Τι κάνω;Ευχαριστώ.

Delete ολα τα αρχεια SweetFx που περασες μεσα στο game και κανε την διαδικασια που έγραψα απο την σρχη...

Eυχαριστώ sebastian ...θα το δοκιμάσω στο witcher 3...οσονούπω...

πως λειτουργεί ακριβώς δεν καταλαβαίνω αλλά δεν με πειράζω να μαξάρω άλλα πράγματα στο witcher Και να σβήσω ΑΑ...

Κατεβασε το reshade απο το link και το δικο μου sweet fx και κανεις την διαδικασια που περιεγραψα.

Αν κολλήσεις καπου πες μου....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μόνο το txt πετάμε μέσα ... όλα τα άλλα ως έχουν... το κάνουμε σε κάθε παιχνίδι απ'οσα εχεις βάλει στην λίστα ξεχωριστά;

 

Έτσι ακριβώς... λογικα σε ολα δουλευει! Στη λιστα ειναι αυτα που εχω στο pc μου....

 

Στο Βatman Arkham Knight μην το βαλετε εαν εχετε Windows 10.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

 Grand Theft Auto V

 

+ καλύτερο shading και τονισμό

+ μηδενικό aliasing 

+ no FPS impact

+ πιο λεπτομερή εικόνα

 

SFX ON vs OFF samples...

SFX OFF.bmp

SFX ON.bmp

post-33544-0-23850700-1451304337_thumb.j

post-33544-0-33106500-1451304384_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

seb αυτο που καρτουνιαζει το συμπαν εχει λυθει?Οτι sweet και αν εχω βαλει στο παρελθον καποια πραγματα τα βελτιωνει και καποια τα καρτουνιαζει, χρωματα,προσωπα,κλπ,κλπ οχι σε ολα τα παιχνιδια αλλα κυριως σε παιχνιδια με καλα γραφικα Στα δικα μου ματια ηταν ακυρο και δεν το ξανα χρησιμοποιησα ποτε

Στο τελευταιο παιχνιδι που εβαλα sweet ηταν το ac απλα εμετικο το αποτελεσμα..Σε καποιους αρεσει τι να πω

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

seb αυτο που καρτουνιαζει το συμπαν εχει λυθει?Οτι sweet και αν εχω βαλει στο παρελθον καποια πραγματα τα βελτιωνει και καποια τα καρτουνιαζει, χρωματα,προσωπα,κλπ,κλπ οχι σε ολα τα παιχνιδια αλλα κυριως σε παιχνιδια με καλα γραφικα.Στα δικα μου ματια ηταν ακυρο και δεν το ξανα χρησιμοποιησα ποτε

 

 

Βαλε αυτο που ετοίμασα! Αλλα αν πεις οτι καρτουνιαζει θα σε παρω με τις κλωτσες γιατι ειναι το μονο που δεν περιμενω να ακουσω!  :D

 

Στα δικα μου ματια και monitor θα ελεγα οτι κανει την εικόνα πιο ΣΟΒΑΡΗ, ΚΑΘΑΡΗ, ΛΕΠΤΟΜΕΡΗ και ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ALIASING σε 1440p! 

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.