Jump to content



DTM @ BARCELONA MOTO GP


Stelios F.

Recommended Posts

Συγχαρητήρια στον νικητή αλλά και σε όλους!!!!

Πολύ ωραίο combo και το χάρηκα, μέχρι....την εκκίνηση του αγώνα όπυς με χτύπησε η γκαντεμιά και ξαφνικά δεν είχα σήμα καθόλου στην οθόνη που μου έχει μείνει από τις 3....

Restart και εκκίνηση από τα Pits....

Και οι ατυχίες μέσα στο παιχνίδι είναι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με πουλησε η τιμονιερα, βγηκε το καλωδιο της πεταλιερας...  :rant85::hug:

 

Ωραια ηταν μεχρι εκεινη τη στιγμη...ευχομαι να εχετε καλο αγωνα :)

 

Κρίμα και θα είχαμε καλή μάχη

 

Συγχαρητήρια στον νικητή. Μπράβο μια χαρά το tyre model...

 

Δικαιολογίες των αργών οδηγών. :tongueout: :tongueout: :tongueout: 

Άκου εκεί να φταίνε τα λάστιχα.Δλδ τί ? Επειδή κράτησαν τα softs για 40'?

Τεχνολογία του 95 λέμε . 

 

Πολύ καλά ήταν. Δεν είμαι συνηθισμένος να έχω τον Άκη πίσω μου και στον τελευταίο γύρο οι σφυγμοί 200.

 

Άντε Άκη , ανανέωσε και την βαθμολογία γιατί θα πειστώ πως υπάρχει δόλος!!! :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά, πολύ καλός αγώνας..

Ακη συγγνώμη, δεν είχα έλεγχο μετά το πρώτο φιλί, έφυγε στα φρένα χωρίς να μπορώ να έχω έλεγχο..

Παναγιώτη στο πρώτο kiss έφταιγα εγώ ξεκάθαρα γιατί έχασα τα φρένα (γι αυτό στο μεθεπόμενη στροφή έκανα άκρη). Το κακό έγινε βέβαια γιατί τσαλακώσαμε τις αεροτομές μας. Για το 2ο kiss θα έλεγα ότι ήταν racing incident (στο btcc συμβαίνουν πολύ χειρότερα :p).

 

Well done στον @liakjim ! Οι τελευταίοι γύροι ήταν ό,τι πρέπει για έμφραγμα!!!

 

Μην περιμένεις να μπει η βαθμολογία!! Ακυρώνω τον αγώνα!!!

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη στο πρώτο kiss έφταιγα εγώ ξεκάθαρα γιατί έχασα τα φρένα (γι αυτό στο μεθεπόμενη στροφή έκανα άκρη). Το κακό έγινε βέβαια γιατί τσαλακώσαμε τις αεροτομές μας. Για το 2ο kiss θα έλεγα ότι ήταν racing incident (στο btcc συμβαίνουν πολύ χειρότερα :p).

 

Well done στον @liakjim ! Μην περιμένεις να μπει η βαθμολογία!! Ακυρώνω τον αγώνα!!!

Δεν το ήθελα στο δεύτερο το χτύπημα που είχαμε.. 

Ευχαριστώ που το βλέπεις έτσι, πραγματικά δεν είχα έλεγχο γιατί ακουμπήσαμε 2 φορές..

Είχα και τα μάτια μου στο θοδωρή να μην τον φάω, και τελικά τσαλακωθήκαμε οι 2 μας...

Link to comment
Share on other sites

Κακοπέρασα, είχα καλεσμένο και δεν μπορούσαν να συγκεντρωθώ αλλά αυτό ήταν το λιγότερο :D

To shifter μου έχανε τα downshifts στις ευθείες και το αμάξι δεν σταμάταγε.

1 lap της προκοπής έκανα στο qual...

 

Μέσα στο race ξεκίνησα με meds και με περνάγαν όλοι σαν σταματημένο, είχα και τον μλκ δίπλα μου και μου έλεγε μαλακίες είχα ανεβάσει πίεση.

Τ1 πρέπει να πήγα ίσια 5-6 φορές γιατί το shifter αποφάσισε να μη κατεβάσει ταχύτητες (έκοβε γρανάζια) και τελικά με έμεινα από gearbox στο last lap (lol)

 

Sorry όποιον χτύπησα στην κατηφόρα,πήδαγε ταχύτητες και δεν σταμάτησε.

 

Ελπίζω οι άλοι να είχατε ένα ωράιο race, άλλη φορά πείτε κάτι ότι τα λάστιχα είναι bugged :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον Δημήτρη για τη 1η θέση! Πολύ περίεργος αγώνας... Το γεγονός πως την πρώτη θέση δεν την πήρε ο Άκης, ή ο Στέλιος, ή ο Θοδωρής, είναι αξιοσημείωτο!

Όπως επίσης το γεγονός πως μέχρι τον τελευταίο γύρο ήμουν πέμπτος έχοντας πίσω μου τον Στέλιο και τον Κυριάκο! Συγχαρητήρια και στους δύο για την υποδειγματική οδηγική συμπεριφορά και ειδικά στον Στέλιο που με περίμενε να επιστρέψω από τα χωράφια, όταν με έσπρωξε κάποια στιγμή.

@Στέλιο, είδες πως είναι να τρέχεις με φτηνιάρικο εξοπλισμό? :-p. Άντε να σε δω την άλλη εβδομάδα! Εγώ το shifter το εχω έτοιμο για αποστολή, βρήκα και κουτί! Λεπτομέρειες θα σου στειλω σε p.m.

@uhu, στο 1ο lap είχαμε ένα incident, το οποίο: α)δε μου στοίχησε και β) δεν οφείλεται σε δική μου υπαιτιότητα απ´ ότι ειδα και στο replay. Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, βάλε το helicorsa. Αν το είχες, πιστεύω θα αποφεύγαμε το ατύχημα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@uhu, στο 1ο lap είχαμε ένα incident, το οποίο: α)δε μου στοίχησε και β) δεν οφείλεται σε δική μου υπαιτιότητα απ´ ότι ειδα και στο replay. Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, βάλε το helicorsa. Αν το είχες, πιστεύω θα αποφεύγαμε το ατύχημα.

 

Ούτος η άλλος είχα 24 λ μέσα.

Δεν κατάλαβα ούτε πότε ήταν τα χρονομετρημένα,ούτε πατησα το γαλλικό κλειδί για να βάλω έστω παραπάνω καύσιμα...

Αμα το ξερες θα σουν πιο υπομονετικός και ο κυριάκος αφού στον 9ο έπρεπε να μπω.

(να πεις ότι σε κοβα κιόλας  :p )

Γενικά ζαβλακώθηκα απο το πολύ χοτλάπινγκ και δεν είχα κουραγιο για τον αγωνα.

Κλασική περίπτωση υπερβολικού ζήλου.

Αντε ανεβάστε κανα replay γιατί απο τη ζαβλακομάρα ούτε αυτό δεν έσωσα.

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον Δημήτρη για τη 1η θέση! Πολύ περίεργος αγώνας... Το γεγονός πως την πρώτη θέση δεν την πήρε ο Άκης, ή ο Στέλιος, ή ο Θοδωρής, είναι αξιοσημείωτο!

Όπως επίσης το γεγονός πως μέχρι τον τελευταίο γύρο ήμουν πέμπτος έχοντας πίσω μου τον Στέλιο και τον Κυριάκο! Συγχαρητήρια και στους δύο για την υποδειγματική οδηγική συμπεριφορά και ειδικά στον Στέλιο που με περίμενε να επιστρέψω από τα χωράφια, όταν με έσπρωξε κάποια στιγμή.

@Στέλιο, είδες πως είναι να τρέχεις με φτηνιάρικο εξοπλισμό? :-p. Άντε να σε δω την άλλη εβδομάδα! Εγώ το shifter το εχω έτοιμο για αποστολή, βρήκα και κουτί! Λεπτομέρειες θα σου στειλω σε p.m.

@uhu, στο 1ο lap είχαμε ένα incident, το οποίο: α)δε μου στοίχησε και β) δεν οφείλεται σε δική μου υπαιτιότητα απ´ ότι ειδα και στο replay. Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, βάλε το helicorsa. Αν το είχες, πιστεύω θα αποφεύγαμε το ατύχημα.

 

Το να είσαι 0.5 secs γρηγορότερος στο qual και μετά να σε περνάνε σαν σταματημένο δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Πατάω tab και βλέπω το 90% των οδηγών με softs.... εγκαφαλικό xD

 

Tα medium ήταν στο 96% στο 7ο lap, τραγωδία.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Το να είσαι 0.5 secs γρηγορότερος στο qual και μετά να σε περνάνε σαν σταματημένο δεν είναι και ότι καλύτερο.

Πατάω tab και βλέπω το 90% των οδηγών με softs.... εγκαφαλικό xD

Tα medium ήταν στο 96% στο 7ο lap, τραγωδία.

Τα λέγαμε αυτά στο teamspeak αλλά δεν ακούγατε! (Στην κυριολεξία) :-P

Την άλλη φορα όλοι ts. Όλα τα μυστικά εκεί λεγονται.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το να είσαι 0.5 secs γρηγορότερος στο qual και μετά να σε περνάνε σαν σταματημένο δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Πατάω tab και βλέπω το 90% των οδηγών με softs.... εγκαφαλικό xD

 

Tα medium ήταν στο 96% στο 7ο lap, τραγωδία.

Το qualy δεν μου έκατσε, πάντως είχα την δυναμική.

Λογικό να σε περάσουμε με τα softs.

Το μη λογικό είναι που σε 40' αγώνα, τα softs αν και στο 94%, εξακολουθούσαν να ήταν πιο γρήγορα.

Θα έπρεπε να πέσουν στο cliff πολύ νωρίτερα.

Και τα mediums να κρατήσουν.

 

Θυμόμουν τον αγώνα με τις 155 στην Monza στον CLC που και εκεί είχαμε τα softs.

 

Τέσπα, έστειλα pm στον Αριστοτέλη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα λέγαμε αυτά στο teamspeak αλλά δεν ακούγατε! (Στην κυριολεξία) :-P

Την άλλη φορα όλοι ts. Όλα τα μυστικά εκεί λεγονται.

Όπως είπα είχα καλεσμένο και δεν μπορούσα να βάλω ακουστικά :)

 

Next race plz.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απροπόνητος μπήκα, αφιέρωσα μια ωρίτσα στην BMW και μετά ένα μισάωρο στην Mercedes η οποία μου φάνηκε ότι συγχωρούσε ποιο εύκολα τα λάθη γι' αυτό και την προτίμησα.

Ωραίος ήταν ο αγώνας, μακάρι να μην είχα δύο εξόδους στην αρχή γιατί αργότερα βρήκα τον ρυθμό μου και θα μπορούσα τουλάχιστον να κρατηθώ πίσω από το "τρενάκι" και να βλέπω κόσμο μπροστά μου, να έχω και ένα κίνητρο να πιέσω λίγο παραπάνω.

Παίξαμε λίγο με τον Πάνο @panos2171 ο οποίος όμως δεν είχε ελπίδες αφού φορούσε mediums.

 

Μπράβο Jim, άξιος και σε όλα τα παιδιά που έτρεξαν! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε ανεβάστε κανα replay γιατί απο τη ζαβλακομάρα ούτε αυτό δεν έσωσα.

 

Ορίστε https://www.dropbox.com/s/3x3n4ytuad31gzs/thelab%20race.zip?dl=0

 

Είδα την μάχη μου, μέσα από την κ'αμερα του Άκη, Εντυπωσιακό θέαμα.

Link to comment
Share on other sites

Το να είσαι 0.5 secs γρηγορότερος στο qual και μετά να σε περνάνε σαν σταματημένο δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Πατάω tab και βλέπω το 90% των οδηγών με softs.... εγκαφαλικό xD

 

Tα medium ήταν στο 96% στο 7ο lap, τραγωδία.

 

Αν στη διάρκεια του αγώνα πατήσω TAB βλέπω τέτοια στοιχεία; Βρε τι μαθαίναι κανείς!

 

Νομίζω πως με τα σοφτ ολοκληρωσα το race (19 laps) έχοντας 92% μπροστά και 94% πίσω.

 

Πάντως από τη συνάντηση του Σαββάτου σα να θυμάμαι τον @rapid_fast να μας λέει πως τα soft της δεκαετίας του '80 κρατάνε πιο πολύ  :D  :p .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.