Jump to content



Wamta FUN, dual class, team cup!


Stelios F.

Recommended Posts

Καλημέρα, και καλώς ήρθατε στο group των οργανωτών...  :D

 

Αρχικά να πω πως μου αρέσουν τα ενιαία οπότε φυσικά και δηλώνω, απλώς 5 συνεχόμενες Τετάρτες θα είναι δύσκολο για εμένα να το πετύχω...(εκτός και το κάνουμε πιο αργά.Σε 1h20' έχουμε τελειώσει 9.50... νομίζω όσοι έχουν παιδιά δουλεύουν μέχρι και αργά κλπ θα ήθελαν + 1 - 1h30' αργότερα.(γνώμη μου φυσικά)

 

Έχω κάποια ερωτήματα:

 

1) Αν θέλω το fiat και όχι την lotus απλώς πάω βόλτα στις κατατακτήριες για να είμαι σίγουρος; Αν έχω καταλάβει καλά μήπως μπάζει λίγο εκεί το σενάριο;Γενικά στις κατατακτήριες πρέπει να έχουν λόγω όλοι να πηγαίνουν τέρμα

 

2) Το cup το παίρνει οποιοδήποτε από τα δύο group αυτοκινήτων; (Είναι σαν το παλιό σύστημα "πολυνίκης" δηλαδή όπου οποιοδήποτε αυτοκίνητο κλάσης έπαιρνε το πρωτάθλημα        αναβάσεων )

 

3) Αν είναι μονός ο αριθμός των οδηγών μένει κάποιος χωρίς ομάδα; 

 

Καλή τύχη στον έλεγχο των γραμμών...  :p

 

Πάω να δηλώσω

Έγινε επεξεργασία από thazio
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και καλώς ήρθατε στο group των οργανωτών...  :D

 

Αρχικά να πω πως μου αρέσουν τα ενιαία οπότε φυσικά και δηλώνω, απλώς 5 συνεχόμενες Τετάρτες θα είναι δύσκολο για εμένα να το πετύχω...(εκτός και το κάνουμε πιο αργά.Σε 1h20' έχουμε τελειώσει 9.50... νομίζω όσοι έχουν παιδιά δουλεύουν μέχρι και αργά κλπ θα ήθελαν + 1 - 1h30' αργότερα.(γνώμη μου φυσικά)

 

Έχω κάποια ερωτήματα:

 

1) Αν θέλω το fiat και όχι την lotus απλώς πάω βόλτα στις κατατακτήριες για να είμαι σίγουρος; Αν έχω καταλάβει καλά μήπως μπάζει λίγο εκεί το σενάριο;Γενικά στις κατατακτήριες πρέπει να έχουν λόγω όλοι να πηγαίνουν τέρμα

 

2) Το cup το παίρνει οποιοδήποτε από τα δύο group αυτοκινήτων; (Είναι σαν το παλιό σύστημα "πολυνίκης" δηλαδή όπου οποιοδήποτε αυτοκίνητο κλάσης έπαιρνε το πρωτάθλημα        αναβάσεων )

 

3) Αν είναι μονός ο αριθμός των οδηγών μένει κάποιος χωρίς ομάδα; 

 

Καλή τύχη στον έλεγχο των γραμμών...  :p

 

Πάω να δηλώσω

 

1. Τα ζευγάρια μεταξύ τους θα αποφασίσουν ποιός θα πάρει το Fiat η την Lotus, το FIAT δεν πάει στον πιο αργό οδηγό.

2. Η βαθμολογία είναι team based επομένος το cup το παίρνει η ομάδα.

3. Δεν θα είναι!

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ωω welcome thazio!

 


Καλή τύχη στον έλεγχο των γραμμών...  :p

 

Πάω να δηλώσω

Μην ανησυχείς, έχω προπονηθεί στον έλεγχο γραμμών από το cup που οργανώσαμε πέρισυ στο racedepartment με τις BMW M235i. 35 min races x 24 αυτοκίνητα :)

Eκεί ήταν λίγο αυστηρά τα πράγματα με αποτέλεσμα οι ντίβες να αποχωρήσουν μετά τις πρώτες "καμπάνες" που έπεσαν αλλά εδώ πιστεύω το κλίμα θα είναι πολύ πιο cool :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παρακαλούνται οι Θοδωρής, Uhu, Kυριάκος, Παναγιώτης Β & Geoff να βγούν από την Spielberg (φτάνει τερμάτισε το κοντέρ :p )και να μας πουν αν ενδιαφέρονται για το CUP! 

 

Υ.Γ : Aristeides αναμένω νέα !

με εχει μπερδεψει λιγο η ολη φαση με τα αργα και γρηγορα αυτοκινητα...δεν ξερω αν θα μου αρεσει  :p

δηλωνω done με καθε επιφυλαξη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κώστα? @djkostas Ιάσονα? @GoMaR

 

 

Ο djkostas θα ενδιαφερόταν, αλλά δεν προλαβαίνει ούτε να πεθάνει μεσοβδόμαδα!

 

 

Ο Gomar ακόμα το σκέφτεται, γιατί φοβάται ότι μόνο με 5 laps qualify θα καταλήξει στην κατηγορία των αργών ...    :sarcastic:  :rofl:  :rofl:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δήλωσα συμμετοχή! :happy: Μου αρέσει πάρα πολύ το concept και η προσπάθειά σας οπότε θα συμμετέχω όπωσκαιδήποτε! Να δω πως θα προλαβαίνω και το άλλο cup - καλά το greekgatherings με έχασε...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, πιάσαμε τον στόχο των 14 ατόμων.

 

Στέλιο @Stelios F. στο qualy του 16/17 λες  "Μέγιστος αριθμός hotlap θα είναι 5."

Πιο κάτω λες "Escape to pits – Απαγορεύεται αυστηρά στο qualify."

 

Άρα πόσους γύρους έχουμε για να μετρήσει, 3 ή  5?

 

Το "Escape to pits – Απαγορεύεται αυστηρά στο qualify." , πώς θα το τσεκάρεις ότι τηρήθηκε?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, πιάσαμε τον στόχο των 14 ατόμων.

 

Στέλιο @Stelios F. στο qualy του 16/17 λες  "Μέγιστος αριθμός hotlap θα είναι 5."

Πιο κάτω λες "Escape to pits – Απαγορεύεται αυστηρά στο qualify."

 

Άρα πόσους γύρους έχουμε για να μετρήσει, 3 ή  5?

 

Το "Escape to pits – Απαγορεύεται αυστηρά στο qualify." , πώς θα το τσεκάρεις ότι τηρήθηκε?

 

Στο qualy 16/17 θα έχετε 5 hotlaps, το outlap από τα pits δεν θα το μετρήσουμε εννοείται.

 

Δεν μπορούμε να το τσεκάρουμε το esc to pits, εκτός και αν χρησιμοποιήσουμε app, αλλά είναι too much. 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Το esc απαγορεύεται για να μην κερδιζει κανεις χρόνο οχι γυρους ετσι δεν ειναι; (εκτός και το πατησει ανάμεσα στη εισοδο των πιτς και την γραμμη τερματισμου). Αρα για τις 16/17 δεν εχει νοημα για εμενα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το esc απαγορεύεται για να μην κερδιζει κανεις χρόνο οχι γυρους ετσι δεν ειναι; (εκτός και το πατησει ανάμεσα στη εισοδο των πιτς και την γραμμη τερματισμου). Αρα για τις 16/17 δεν εχει νοημα για εμενα

 

Ακριβώς, μόνο για τα κανονικά races.

Link to comment
Share on other sites

Απαραίτητα βήματα για όσους θέλουν να τρέξουν στο cup:

  • Δηλώστε συμμετοχή στο doodle, καθώς και στο παρόν thread.
  • Βάλτε το όνομα με το οποίο θα τρέξετε στο cup μέσα στο Assetto Corsa.
  • Κατεβάστε και εγκαταστήστε το ptracker στο Assetto Corsa.
  • Μπείτε μέχρι την Παρασκευή 15 Ιανουαρίου στο server WAMTA και κάντε τουλάχιστον 2 γύρους με ενεργοποιημένο το ptracker. Δεν έχει σημασία ποιο αυτοκίνητο θα επιλέξετε.

 
Στην περίπτωση που έχουμε παραπάνω από 18 sign ups, οι υπόλοιποι θα μπούνε στη λίστα αναμονής και θα έχουν τη δυνατότητα να τρέξουν σε περίπτωση απουσίας κάποιου αγωνιζόμενου.

 

Αν έχετε κάποια απορία για τα βήματα 1-4, ρωτήστε μας!

 

 

 

@Stelios F., @Lazy Dog, @akis_z80, @liakjim, @wargasm, @Anthemius, @Oxide Burnedbrain, @gchristod, @wolves, @Thodoris1884, @thazio, @kyr.., @Aris Teidis, @GeoF1, @fatalara@cpgr
 

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.