Jump to content



Wamta FUN, dual class, team cup!


Stelios F.

Recommended Posts

Εγώ και ο Άκης θα ελέγξουμε 2 στροφές συγκεκριμένες στο Nurb GP για cuts.

 

Εγώ προσωπικά το κάνω αυτή τη στιγμή στην T4, όποιος θέλει να δει την διαδικασία μπορεί να κάνει "watch game" στο steam μου, το έχω ανοίξει για όλους, το προφίλ μου είναι : http://steamcommunity.com/id/psit/

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα μετά από τις ποινές από το race στο Nurburgring GP :

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rX0GDc6seD3J0r9QEuWjrJIpxkgO34U4NkbrkMvwYgw/edit#gid=360745159

 

Στην ουσία ο Τάσος έχασε μια θέση λόγω penalty και ο Κυριάκος κέρδισε 1 θέση. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια από εμένα για το cup αν μου επιτρέπετε: :)

 

Μου άρεσε πάρα πολύ και η συνολική αίσθηση είναι σαφώς θετική ειδικά για τόσο γρήγορη εφαρμογή (χρόνος οργάνωσης και χρονική διάρκεια ανάμεσα στους αγώνες) 

 

Στα θετικά για εμένα:

1. Πολύ καθαρές μάχες ως προς τον σεβασμό και τα κλεισίματα (παρόλα τα ντουμπλαρίσματα) 

2. Τα δύο διαφορετικά αυτοκίνητα - 1 για κάθε οδηγό ομάδας

3. Η αίσθηση του τρέχω μόνο για την ομάδα

4. Το ballast εν μέρη (θα το προτιμούσα να σχετίζεται με την συνολική βαθμολογία και να είναι λιγότερο γενικά)

 

Στα αρνητικά:

1. Το σύστημα ποινών με τις άσπρες γραμμές.

     -Εφόσον δεν έχουμε live αγωνοδίκες να δίνουν ποινές θα πρέπει να αρκεστούμε στο πέναλτι του παιχνιδιού ή να τις κάνουμε πάρα πολύ αυστηρές. Το κέρδος που έχει κάποιος όταν ξεμπλέκει από την κίνηση στην αρχή βγάζοντας το αυτοκίνητο 2 καρότσες έξω με ξενερώνει και δεν αντισταθμίζεται - εντάξει όχι ότι έγινε συχνά αλλά αν η μλκια δεν πληρώνεται επιτόπου διαμορφώνει το αποτέλεσμα. Επίσης αρκεί να συμφωνήσουμε που θα κόβουμε όλοι και τελειώνει το πράγμα.To 2012 και το 2013 στην F1 έκοβαν την eau rouge και τι έγινε; για την La source δεν το συζητώ μια εποχή...αλλά ήταν για όλους)

 

2. Το ballast εν μέρη επίσης (βλ άνωθεν)

3. Το μέγεθος του αγώνα

   - θα το έκανα τουλάχιστον 45'

4. Η βαθμολογία.

   -Θα ήθελα μια πιο κατανεμημένη μείωση της διαφοράς πηγαίνοντας προς τα κάτω.

 

Αυτά

 

Άκη και Στέλιο Ευχαριστούμε!!!!  :)

Περιμένουμε το επόμενο... ;)

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Thanks για το feedback @thazio! Περιμένουμε τη γνώμη όλων!

 

Για τα ingame penalties του παιχνιδιού είμαι κάθετος: στη μορφή που είναι τώρα δεν έχουν θέση σε σοβαρό cup γιατί μόνο προβλήματα δημιουργούν. Γι αυτό σε όλα τα μεγάλα leagues τα έχουν κλειστά. 2 tyres inside the white lines at all times και τέλος. Ιδανικά θα μπορούσαμε να έχουμε κάποιον αγωνοδίκη που θα ελέγχει 1 στροφή και θα ρίχνει penalties on the fly. Οι ποινές για τα  offtrack σίγουρα μπορούν να βελτιωθούν  (και θα βελτιωθούν) όπως και το ballast που θα είναι λιγότερο (αναλογικά με το αυτοκίνητο) σε μελλοντική σεζόν.

Η βαθμολογία επίτηδες έγινε έτσι ώστε να επιβραβεύονται όλοι όσοι τερματίζουν. Το σημαντικό δηλαδή ήταν η συμμετοχή και όχι τόσο η τελική θέση. Αυτή ήταν η φιλοσοφία του συγκεκριμένου cup.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Έχετε στο νου σας ότι την Τετάρτη μπορεί να τρέξουμε fun race για να γιορτάσουμε το τέλος της σεζόν.

Αυτοί που έτρεχαν στο cup με Fiat θα πάρουν Lotus και οι οδηγοί της Lotus θα πάρουν Fiat.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, akis_z80 said:

Η βαθμολογία επίτηδες έγινε έτσι ώστε να επιβραβεύονται όλοι όσοι τερματίζουν. Το σημαντικό δηλαδή ήταν η συμμετοχή και όχι τόσο η τελική θέση. Αυτή ήταν η φιλοσοφία του συγκεκριμένου cup.

 

Συμφωνούμε σε αυτό , εγώ εννοώ ότι μέχρι την 6η θέση κάθε θέση μετράει 3 βαθμούς λιγότερο και μετά 1. Πρέπει να περάσετε και από το 2... :)  κατά τη γνώμη μου.

 

3 hours ago, akis_z80 said:

2 tyres inside the white lines at all times και τέλος. Ιδανικά θα μπορούσαμε να έχουμε κάποιον αγωνοδίκη που θα ελέγχει 1 στροφή και θα ρίχνει penalties on the fly

 

Και εγώ το προτιμώ απλώς μου φαίνεται αδύνατον να ελεγχθεί σωστά.

 

3 hours ago, akis_z80 said:

Ιδανικά θα μπορούσαμε να έχουμε κάποιον αγωνοδίκη που θα ελέγχει 1 στροφή και θα ρίχνει penalties on the fly

 Εντάξει, αν το δω αυτό θα τρελαθώ... :D

 

Ευχαριστούμε και πάλι πάντως.

 

 

1 hour ago, akis_z80 said:

Έχετε στο νου σας ότι την Τετάρτη μπορεί να τρέξουμε fun race για να γιορτάσουμε το τέλος της σεζόν.

Αυτοί που έτρεχαν στο cup με Fiat θα πάρουν Lotus και οι οδηγοί της Lotus θα πάρουν Fiat.

 

Θοδωρή ανταλλάσσουμε setup;  :hehe:

 

Μας ετοιμάζεις τον σερβερ σε μια πίστα τυχαία να προπονηθούμε ή θέλετε havoc καταστάσεις; :OO:

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thazio said:

Μας ετοιμάζεις τον σερβερ σε μια πίστα τυχαία να προπονηθούμε ή θέλετε havoc καταστάσεις; :OO:

Stay tuned.. Μετά τις 22.00 λογικά θα είναι έτοιμο το combo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησω και γω τα παιδια @akis_z80 και @Stelios F. για την ολη αψογη διοργανωση.

Το ευχαριστηθηκα αρκετα και αποκομισα μια ενδιαφερουσα εμπειρια με τις δυο κλασσεις και τα ballast.

Μου αρεσε το σκηνικο του dual class, αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας. Οσο διαρκεσε καλα ηταν. Απο εδω και μπρος αμα μπορω θα το αποφευγω :p

Περιμενουμε το επομενο :T:
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που έχασα το race στο silverstone, έγινε λόγω δουλειάς.

Όταν παίρνεις μέρος σε έκθεση ως εκθέτης είσαι 12 ώρες εκεί για 7 μέρες επομένως δεν γινόταν να πάρω μέρος δυστυχώς, ζητώ συγνώμη από όλους καθώς ήμουν και διοργανωτής αλλά ιδιαίτερα από τον Άκη που έφαγε χώσιμο στο να βρει τα cuts, να οργανώσει τα αποτελέσματα κλπ και από τον teammate μου @GeoF1

Είχα την εντύπωση πως θα μπορούσα να κλέψω 2 ωρίτσες για να τρέξω αλλά απλά δεν γινόταν.

 

Νομίζω το CUP ήταν επιτυχία και λογικά θα συνεχιστεί με βελτιώσεις μόλις τελειώσει το ACRL league που θα απασχολεί εμένα και τον Άκη κάθε 2η Κυριακή.

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
3 minutes ago, wargasm said:

Ωωω ρε φίλε τι μου θύμησες τώρα...
Χαχαχαχα έπος το skin τότε!!!
Που το βρήκες αυτό?

Hurracan gt3 είναι αν δε κάνω λάθος?
Έπος!

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Huracan super trofeo. Σχεδόν το ίδιο γρήγορη με τη Lotus και το φιατάκι μας. Την πέτυχα στο Lamborghini super trofeo middle east cup!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.