Jump to content



Wamta FUN, dual class, team cup!


Stelios F.

Recommended Posts

Να θίξω ένα ζήτημα που μου προκαλεί αρκετά σοβαρό πρόβλημα; Το 8.30 για εκκίνηση της διαδικασίας καθημερινή για εμένα που έχω και ένα παιδάκι να δω λίγο πριν κοιμηθεί αφου γυρισω απο τη δουλειά είναι σκότωμα. Δηλαδή δεν είναι καν σίγουρο οτι θα εχει παει για ύπνο εκείνη την ωρα. Υπάρχει κάποιος - κάποιοι που θα ήθελαν να το μεταφέρουμε καμιά ωρα αργότερα; Για εμενα θα ηταν βάλσαμο πάντως. Κυριοι οργανωται;

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κώστα (wolves) και Ηλία (fatalara) δεν αποχαιρετιόμαστε, καλά ξεμπερδέματα μάγκες και εις το επανειδήν!

 

Και επειδή νιώθω κάπως αμήχανα με την όλη κατάσταση, θα προσπαθήσω να μείνω on topic: Μήπως τα 118 κιλά ballast είναι too much? Το 2.21.4 (100% grip) με το 2.26.x (96% grip?) που έκανα στον server είναι τεράστια διαφορά για να δικαιολογηθεί μόνο από τη διαφορά στο grip...  Δε νομίζω πως έχω και πολλές ελπίδες για κάτι καλύτερο... 

μολις εγραψα 2.21.3 στον σερβερ χωρις ballast με 96% grip.κατεβαινει οριακα στο 2.20.9xx αν κανεις τον τελειο γυρο.

Οποτε φτιαξε το σεταπ σου , μαθε τα φρενα σου και κατεβα στο 2.25 καθαρο.:D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να πεταχτώ σαν την τσουτσού κ να ρωτήξω μήπως μπορώ να αναπληρώσω εγώ?

 

Μόνο αν είναι με το Λοτουσάκι όμως γιατί με τον χάρο δεν θα την παλέψω.

 

Σαββάτο γράφω κ το τελευταίο μάθημα οπότε αύριο οριακά θα μπορέσω με μηδενικό πράκτις αλλά για τους επόμενους αγώνες θαμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Να πεταχτώ σαν την τσουτσού κ να ρωτήξω μήπως μπορώ να αναπληρώσω εγώ?

 

Μόνο αν είναι με το Λοτουσάκι όμως γιατί με τον χάρο δεν θα την παλέψω.

 

Σαββάτο γράφω κ το τελευταίο μάθημα οπότε αύριο οριακά θα μπορέσω με μηδενικό πράκτις αλλά για τους επόμενους αγώνες θαμαι οκ.

Ευχαρίστως! Η ελεύθερη θέση είναι για το 500 assetto corse, γιατί το λες χάρο;;.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την υπομονή ρε συ Άκη να το οδηγήσω αυτό το πράμα  :(  :(  :lol: :lol:

 

Εκτός αν με βάλεις σε καμιά Τρέντο :lol:

 

Τέσπα θα δω αν μπορέσω να κάνω μερικούς γύρους σήμερα.Πρέπει να μου γίνει κ admin registration-allowance κ γω δεν ξέρω τι στο ts. :lol:

 

Από τα σκίνς που έβαλα ποιό επιλέγω αν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την υπομονή ρε συ Άκη να το οδηγήσω αυτό το πράμα  :(  :(  :lol: :lol:

 

Εκτός αν με βάλεις σε καμιά Τρέντο :lol:

 

Τέσπα θα δω αν μπορέσω να κάνω μερικούς γύρους σήμερα.Πρέπει να μου γίνει κ admin registration-allowance κ γω δεν ξέρω τι στο ts. :lol:

 

Από τα σκίνς που έβαλα ποιό επιλέγω αν είναι?

Οκ είσαι έτοιμος να μπεις στο server!

Το σκιν της ομάδας σου είναι προεπιλεγμένο από τα settings, αρκεί να έχεις βάλει τα αρχεία από αυτό το ποστ.

 

Ψάξε στη λίστα των servers για wamta (πρέπει να μην έχεις επιλεγμένο το 1ο φίλτρο, γιατί ο server είναι σε booking mode) και μπες!

 

Για το practice μην ανησυχείς, είσαι ακριβώς μέσα στο πνεύμα του cup :D

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με βολευει 20:30 , ψηφισα 21:00 με το σκεπτικο οτι μπορει καποιες μερες να καθυστερησω στη δουλεια αλλα προτιμω το 20:30 , οποτε ξανα ψηφισα 20:30.
Το 21:30 ειναι αργα για μενα γιατι ειναι και τα κους κους μετα + την υπερενταση.
Προτεινω να γινει 21:00 μια μεση λυση δλδ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27sE8pC.png

 

Θα μείνει ως έχει, καθώς πήρε τους περισσότερους ψήφους και έχουμε αρχίσει έτσι ήδη, οπότε κάποιοι ίσως έχουν κανονίσει το πρόγραμμα τους κιόλας.

 

ΜΕΝΕΙ ΩΣ ΕΧΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Ας μιλήσουμε λίγο με νούμερα.

 

Παίρνω το παράδειγμα του φίλου @Anthemius.

Στο προηγούμενο race βγήκε 1ος και σε αυτό 8ος γιατί τον φορτώσαμε με 118 κιλά τσιμέντο :D

Συνολικά σε αυτά τα 2 races πήρε 25+8=33 πόντους. Αν τερμάτιζε 4ος και 4ος στα 2 races (πιθανό σενάριο) θα έπαιρνε 32 πόντους. Βλέπουμε δηλαδή ότι παρά το ballast και το ότι δεν ήταν ανταγωνιστικός σε αυτό τον αγώνα, βαθμολογικά δε χαντακώθηκε. Γι'αυτό σας λέω, προσπαθήσαμε να ισορροπήσουμε τα πράγματα, μη βλέπετε το ballast μεμονομένα. Δείτε το σε συνδυασμό με τους βαθμούς αλλά και το σύνολο των αγώνων.

 

Θα μπορούσε κανείς να σκεφτεί μια πιθανή στρατηγική για να μεγιστοποιήσει το όφελος (πχ να τερματίζει συνέχεια 3ος) με βάση όλα αυτά.. Το αφήνω να το σκεφτείτε :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Yes! Nurb Gp. Όσοι μπήκαν χθες στο Assetto και έψαξαν για το wamta server, θα διαπίστωσαν ότι ο server ήταν up! Σε τυχόν μελλοντικό downtime του forum να το έχετε αυτό στο νου σας.  Μπορείτε να μπείτε Δευτέρα και τσεκάρετε τι τρέχει ο server!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites


Για όσους δεν ήταν στο teamspeak εχθές:

 

Το τελευταίο track δεν θα είναι η Barcelona που μας έχει απομείνει για ευνόητους λόγους.

 

Θα επιλεγεί μια με εντελώς δημοκρατικές διαδικασίες από εμένα και Άκη :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.