Jump to content



AC Tango League !


GoMaR

Recommended Posts

Μιας και υπαρχει ενας σερβερ και καθεται σκεφτηκαμε να κανουμε ενα μικρο πρωταθληματακι κατι σα το Thelab αλλα με το σκεπτικο του cup Wamta.
Θυμαμαι πως ο περισσοτερος κοσμος ειχε διαλεξει τις Πεμπτες σαν μερα που θα μπορουσε να διοργανωνουμε αγωνες.
Αυτο που σκεφτομαστε ειναι ενα αμαξι (road car εννοειται) το οποιο θα διαλεξουμε απο ψηφοφορια.Την επιλογη αμαξιων στην ψηφοφορια την αναλαμβανω εγω και ο Τασος.
Αρα , ενα αμαξι και 5 random πιστες που θα την μαθαινουμε (με το συστημα που θα με βοηθησει ο Ακης)περιπου το μεσημερι του αγωνα.
Δε θα εχουμε ομαδες , ο καθενας μονος του με το δικο του skin!!! (@thazio help :p)

 

Ολοι αντιπαλοι λοιπον!
Συνθηκες απο 96% ωστε να τελειωνουμε κοντα στο 98-99%
2 ωρες practice
Θερμοκρασια 26 βαθμοι.Ηλιος πρωινη ωρα
Ολες οι βοηθειες επιτρεπονται.
Αυτα..Σας ψηνει ;;; Να σπαει η μονοτονια της εβδομαδας!! :D

Θα ηθελα να μαθω ποιοι ενδιαφερονται για να το ξεκινησουμε :)

Υ.Γ οποιαδηποτε παραλλαγη που θα σκεφτει ο καθενας , θα ηθελα να γραφτει αλλα να στηριζεται στο παραπανω mood και μετα θα αποφασισουμε με τον Τασο αν θα αλλαξουμε κατι.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μαμηθηκατε ρε με τα κυπελοπρωταθληματα. Απο υπερκοπωση θα παμε. Τον @thazio, δε τον λυπαστε; :hehe: 

 

Περα απο την πλακα τωρα, εννοειται πως ψηνομαι και ειμαι μεσα και μου αρεσε επισης η ολη ιδεα του πως θα ειναι στημενο.

ΚΑΙ το καθενας μονος του (αρκετες τυψεις ηδη εχω που θα χαντακωσω τον καημενο τον @geovas77, στο wamta cup) αλλα ΚΑΙ τα road cars.

 

Με την ωρα που θα αποφασισετε να γινονται οι αγωνες ελπιζω, μονο, να μην εχω θεμα. (ειμαι fan του πιο αργα)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντα ενθουσιάζομαι με κάτι τέτοιες ιδέες στην αρχή, αλλά στην πορεία βλέπω πως δε μπορώ να ακολουθήσω πάντα... Εννοείται λοιπόν πως το βλέπω θετικά το θέμα, αλλα δε μπορώ να είμαι 100% σίγουρος πως θα μπορώ να συμμετέχω πάντα, είτε λόγω έλειψης χρόνου για προπόνηση, ούτε λόγω έλλειψης χρόνου γενικά... 

 

Ωστόσο, το καλό με την ιδέα του Ιάσονα είναι πως δε θα ξέρουμε την πίστα από πριν, αλλά μόνο το αυτοκίνητο. Έτσι, περιορίζεται αρκετά ο απαιτούμενος χρόνος για προπόνηση, αφού ουσιαστικά δε θα γνωρίζουμε τους χρόνους των υπόλοιπων εκ των προτέρων και η προπόνηση θα γίνεται κατά κύριο λόγο το βράδυ της Πέμπτης κατά το practice. Αυτό για μένα λειτουργεί θετικά, γιατί αν έβλεπα από πριν στα στατιστικά του server πως ο χρόνος που έκανα είναι π.χ.10 δευτερόλεπτα πίσω από τον πρώτο και η θέση μου είναι 150ος από τους 151, τότε σίγουρα θα απέφευγα τη συμμετοχή μου, ενώ τώρα, η άγνοια κινδύνου λειτουργεί υπέρ της συμμετοχής. Με αυτή τη λογική και επειδή είναι και καθημερινή, θα πρότεινα η ανακοίνωση της πίστας να γίνεται ακριβώς την ώρα του αγώνα (π.χ. 5 λεπτά πριν το practice), και όχι από πριν, δηλαδή από το μεσημέρι της ίδιας μέρας! Για τους ίδιους λόγους, θα πρότεινα και το practice session να είναι ακόμα μικρότερης διάρκειας (π.χ. 1 ώρα).

 

Επίσης, σημαντικό ρόλο για τη συμμετοχή μου παίζει και το αυτοκίνητο, αλλά ευτυχώς ήδη ειπώθηκε πως μιλάμε για road car!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα!

Το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι και τις Πέμπτες συνήθως είμαι εκτός, αλλά επειδή δεν έχω την δέσμευση ομάδας κλπ, θα το πάω όπως και στις συναντήσεις μας τις Κυριακές.

Εάν με θέλετε, μέσα και εγώ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μέσα και εγώ!!!

 

Πρόταση: να μπουν σε ψηφοφορία (αν φυσικά συμφωνούν οι διαργανωτές) οι τέσσερις κατηγορίες road cars που έχει το AC.

Δηλαδή, τα πολύ παλιά, τα παλιά, τα καινούργια (μικρά δλδ. fiat κλπ.) και τα super cars.

Διαφορές μεταξύ των αυτοκινήτων σε κάθε κατηγορία θα υπάρχουν, αλλά με λίγο research μπορούμε να βρούμε το κατάλληλο ballast. ;)

 

ΥΓ.: Είμαι υπέρμαχος των αγώνων με διαφορετικά αυτοκίνητα της ίδιας κλάσης!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.