Jump to content



αγορα laptop


Recommended Posts

Καλή οθόνη σε αυτά τα λεφτά, δεν θα βρείς, όλα παίζουν σε 1366χ768. Αν μπορείς να ανεβείς σε budget το ξανασυζητάμε (για την οθόνη). Για την χρήση που τα θες όλα καλά θα παίξουν, αν βάλεις ssd. Προσωπικά έχω αυτό με αυτόν τον ssd που καλύπτει τις αναγκες που προανέφερες με το παραπάνω. ΑΛΛΑ απο οθόνη, άστα...

Link to comment
Share on other sites

με τρομαζει η μικrη συχνοτητα και η shared μνημη μαζι και με τα 4gb βαλε και την μνημη που θελει το λειτουργικο

αυτη η αναλυση ειναι ικανοποιητικη η θα τα δειχνει θολα? A6-Series 5200 μπρει να συγκριθει με εναν intel i3 h i5?

Έγινε επεξεργασία από jamesbond
Link to comment
Share on other sites

Μην σε τρομάζει, για αυτά που ζητάς θα σε καλύψει. Ενημερωτικά, στην ανάγκη, και light photoshop θα κάνεις. O 4005U είναι μπροστά απο τον Α6 στα bench. Για τον Ι5 δεν σχολιάζω καν. Καλές και κακές σειρές, δεν υπάρχουν, τα πάντα ορίζονται απο το μπάτζετ σου και απο το τι θες να κάνεις. Για την οθόνη, επειδή ειναι υποκειμενικό, μπορείς να πας και να τα δεις απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις δηλαδή να σου πω εγώ πιο να πάρεις; Πιστεύω στο ανέλυσα πιο πάνω, και σου είπα την γνώμη μου. Τι θα έπαιρνα στην θέση σου; κατι σε dell για την υποστήριξη που δίνει, όπως και έκανα. Το HP μια χαρά είναι, αλλά δεν έχει λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/6397125/Dell-Inspiron-3543-i5-5200U-4GB-500GB-W8.html

 

 

Τον εχει φιλος μου , αρκετα καλο μηχανιματακι ....αν και για καποιο λογο η τιμη του εχει ανεβει απο οταν τον πηραμε 

 

 

Αν δεν παρεις και ssd , μην παρεις καθολου λαπτοπ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος kpetros έγραψε:

https://www.skroutz.gr/s/6397125/Dell-Inspiron-3543-i5-5200U-4GB-500GB-W8.html

 

 

Τον εχει φιλος μου , αρκετα καλο μηχανιματακι ....αν και για καποιο λογο η τιμη του εχει ανεβει απο οταν τον πηραμε 

 

 

Αν δεν παρεις και ssd , μην παρεις καθολου λαπτοπ

η αναλυση πως του φαινεται?

να 4γβ mazi me w8 και shaed μνημη τραβανε?

Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος jamesbond έγραψε:

η αναλυση πως του φαινεται?

να 4γβ mazi me w8 και shaed μνημη τραβανε?

 

Τα 1366x768 είναι ούτως ή άλλως πολύ φτωχή ανάλυση. Με τα ίδια χρήματα μπορείς να πάρεις πρακτικά το ίδιο laptop με οθόνη full HD, και αν μπορείς να δώσεις ένα 25άρι παραπάνω, μπορείς να του προσθέσεις άλλα 4GB μνήμη. 

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα τα 720π στις 15 ιντσες δεν ειναι τραγικα,  την στιγμη που στις 24 παιζω στα 1080π.Επισης η μικροτερη αναλυση βοηθαει αρκετα την καρτα για να παιξεις με αξιοπρεπεια σε ενα λαπτοπ του 500αρικου. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κοιτάξει όλο το θέμα φίλε μου αλλά μια γρήγορη ματιά μόνο.

Θα σου έλεγα όχι Lenovo όμως. Η εταιρία 2 φορές έχει "πιαστεί" να βάζει spyware σ'αυτά που πουλάει. Επίσης το software της είναι πολύ αργό.

Απ'την άλλη, το site της HP είναι δύσχρυστο σχετικά. Της Lenovo μέτριο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το spyware το ηξερα alla νομιζα μην το εφτιαξαν  λεω για αυτα τα δυο ειναι καλα?

 

Lenovo E50-80 (i5-5200U/4GB/500GB/FHD/No OS)

Έγινε επεξεργασία από jamesbond
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το spyware, η εταιρία δεν νομίζω να έχει ξανά την εμπιστοσύνη μου. Για φοιτητική χρήση, δεν ξέρω ακριβώς τι απαιτήσεις χρειάζεσαι, καθώς δεν ξέρω και τι θα κάνεις. Για Internet browsing, το οποιοδήποτε απ'αυτά, με σωστή χρήση και συντήρηση, δεν θα σου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.