Jump to content



Zalman 5.1 Headphones παράλληλα με 5.1 Speakers


n1ck0s

Recommended Posts

Σκέφτομαι να πάρω τα Ζαλμαν 5.1 ακουστικά για το PC. Αυτή τη στιγμή έχω 5.1 Altec Lansing ηχεία, αλλά μετά τις 12 μου κάνουν παράπονα για το θόρυβο. Επειδή συνηθίζω να βλέπω ταινίες κατά τις 11-12 το βράδυ θέλω να πάρω ακουστικά 5.1 αλλά θέλω να τα έχω παράλληλα με τα ηχεία μου... δεν λέει να συνδέω-αποσυνδέω συνέχεια τόσα καλώδια.

Γίνεται να μπούνε "παράλληλα"; Η σύνδεση είνια αναλογική και σκεφτόμουν να πάρω τρία ανταπτοράκια που χωρίζουν το ένα mini-jack σε δύο. Θα έχω πρόβλημα με την ισχύ ακόμα και αν ένα από τα δύο είνια κλειστό? Γενικά τι προτίνεται?

Link to comment
Share on other sites

κάτι θα χάσεις σε ποιότητα από τα adaptorάκια, αλλά δε βλέπω και κάποια άλλη λύση.

η άλλη είναι να συνδέσεις 1 από τα 2 σε ψηφιακή έξοδο (αν κάποιο έχει την ανάλογη είσοδο),

και να τα επιλέγεις από mixer.

Link to comment
Share on other sites

φερνει το πλαισιο ενα πανελακι της ζαλμαν που εβγαζε 2 εισοδους για καθε καναλι με ξεχωριστους ελεγχους εντασης και χωρις να χανει σε ποιοτητα...το εχει παρει ενας φιλος μου αλλα με κατι ακουστικα 5.1 tης trust και ειναι αρκετα ευχαρηστιμενος...

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=28&Catalog_Id=1&Product_Id=190030&Merchant_Id=1&Nav_Section_Id=28

βεβαια η τιμη του ειναι λιγο τσουχτερη.....δεν νομιζω να εκανε τοσο πολυ ομως τοτε...

Link to comment
Share on other sites

παρε τα ανταπτορακια που χοριζουν το ενα jack σε δυο και

καθαρισες! και εγω εχω κανει το ιδιο και η ισχυς και αποδοση ειναι

μια χαρα! και μαλιστα θα παρεις 3-4 τετοια με κοστος γυρω στα 3 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bobi Rhoads [Σήμερα, στις 14:46]

και σε ενα μαγαζι με ηλεκτρολογικα να πας θα βρεις!

ξερεις....που να εχει καλωδια,κεραιες,τηλεκοντρολ...

και αλλα τετοια σχετικα!

Ναι μωρε το ξέρω, απλά θέλω να πάω Πλαίσιο και να τα βρω όλα... Αν είχε και τσιγάρα ακόμη καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s

Ναι μωρε το ξέρω, απλά θέλω να πάω Πλαίσιο και να τα βρω όλα... Αν είχε και τσιγάρα ακόμη καλύτερα

δεν νομίζω να έχει. τέτοια έχουν τα ηλεκτρονικάδικα (π.χ. Κατουμάς)

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να κοιταξεις και σε μεγαλο μαγαζι με μουσικα οργανα για τετοια....π.χ. νακας...το συγκεκριμενο μαγαζι πουλαει ετοιμα αλλα φτιαχνει και μονος του διαφορα βυσματα αναλογα την παραγγελια...και ισως ειναι λιγο καλυτερης ποιοτητας απο αυτα που θα σου πεσουν στο ηλεκτρονικαδικο....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.