Jump to content



Απορίες για CCleaner


Recommended Posts

Γειά σας,μόλις κατέβασα το ccleaner και θα ήθελα να μάθω αν και πώς γίνεται να αφαιρέσω  ένα κατεστραμμένο αρχείο από τον υπολογιστή μου(από παλαιότερο ιό-μου έχει καταστέψει ένα αρχείο και αυτό το αρχείο κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή μου βγαίνει και άν δε πατήσω οκ δεν ξεκινάει ο υπολογιστής)...? και θέλω να το βγάλω γιατί συμβαίνει αρκετό καιρό αυτό.......

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι μία!

Αλλιώς βρες ποιο πρόγραμμα ζητάει την πρόσβαση στο αρχείο αυτό και απενεργοποίησέ το.

Το CCleaner δεν νομίζω να μπορεί να σε βοηθήσει στον τομέα αυτό.

Έγινε επεξεργασία από print3r
Linkfix
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, print3r said:

Η λύση είναι μία!

Αλλιώς βρες ποιο πρόγραμμα ζητάει την πρόσβαση στο αρχείο αυτό και απενεργοποίησέ το.

Το CCleaner δεν νομίζω να μπορεί να σε βοηθήσει στον τομέα αυτό.

δηλαδη? boot απο usb ?

Link to comment
Share on other sites

Βρες την Εκτέλεση (ή Run) στον Η/Υ σου και γράψε regedit.

Εκεί κάνε ένα search για το αρχείο msiluvyk.com και διέργαψε την εντολή που το θέλει να ξεκινάει όταν ανοίγουν τα wingdows.

Διάγραψε μόνο αυτή τη γραμμή καθώς οτιδήποτε άλλο μπορεί να σου "χαλάσει" το λειτουργικό.

Αν είσαι γνώστης ή θέλεις να το ψάξεις, μπορείς και να κοιτάξεις αν σου έχει αφήσει κι άλλα υπολείμματα.

Είμαι σχεδόν βέβαιος όμως πως αυτό μόνο του, θα σου λύσει το συγκεκριμένο θέμα με το ΟΚ κουμπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό θα έκανα. Μια και είναι μέρος της registry, δεν μπορώ να σου εγγυηθώ τίποτα.

Η πιθανότητα όμως να έχεις κάποιο τόσο σημαντικό αρχείο σε Temp φάκελο είναι μιδαμινή. Εκτός αν το έχεις βάλει επίτηδες.

 

Με λίγα λόγια, δεν μπορώ να σου πω αν είναι απόλυτα ασφαλές αλλά δεν πιστεύω οτι θα μπορούσε να σε βλάψει αν το κάνεις.

Αν θέλεις, μπορείς και να το κρατήσεις σε κάποιο backup ώστε αν δεις δυσλειτουργίες μετά από αυτό, να το επαναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος pasjohn έγραψε:

Κράτα backup του αρχείου στο registry όπως σου είπε και ο print3r. Αν σου δημιουργήσει πρόβλημα το επαναφέρεις. Που το πρόβλημα?

Δηλαδή να καταλάβω...πατάω εκεί που λέει load και πάνω του διαγραφή;;;; Γιατί δεν ξέρω που αλλού λέει διαγραφή....

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος be-me έγραψε:

Δε νομίζω να μπορέσω να τα καταφέρω....:unsure: Δεν είμαι εξοικειωμένη:hm::( 

Σας ευχαριστώ όλους πάντως...:D:)!! 

Νόμιζα ότι ήταν  πιό εύκολα:p:p

 

πριν 3 ώρες, το μέλος be-me έγραψε:

Δηλαδή να διαγράψω αυτή τη γραμμή;;;;;;b4zzBjX.jpg     Είναι απόλυτα ασφαλές αυτό;;

Εδώ που είσαι στι registry κάνεις κλικ στο Load και πας στη συνέχεια επάνω στο μενού στο  File(Αρχείο)----> export(εξαγωγή) και στο File name(Όνομα αρχείου) και γράφεις ένα όνομα στα αγγλικά. Αυτό θα αποθηκευτεί όπου θέλεις με την κατάληξη .reg. Έτσι παίρνεις το backup του αρχείου. Στη συνέχεια κάνεις delete το αρχείο Load. αν τώρα παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα απλά κάνεις διπλό κλικ το αρχείο .reg και το επαναφέρεις. Καθόλου δύσκολο νομίζω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος pasjohn έγραψε:

 

Εδώ που είσαι στι registry κάνεις κλικ στο Load και πας στη συνέχεια επάνω στο μενού στο  File(Αρχείο)----> export(εξαγωγή) και στο File name(Όνομα αρχείου) και γράφεις ένα όνομα στα αγγλικά. Αυτό θα αποθηκευτεί όπου θέλεις με την κατάληξη .reg. Έτσι παίρνεις το backup του αρχείου. Στη συνέχεια κάνεις delete το αρχείο Load. αν τώρα παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα απλά κάνεις διπλό κλικ το αρχείο .reg και το επαναφέρεις. Καθόλου δύσκολο νομίζω.

έκανα τα βήματα σου αλλά δε μου το διαγράφει....:hm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.