Jump to content



Ψαχνω για κινητο ~230€ (το πολυ 250)


Recommended Posts

Σε ποιο καταστημα ειναι 269; Δε το βρισκω :mellow:

https://oneplus.net/gr/oneplus-x εδω λες; (αν ναι διαπιστωνω οτι εχει μεταφορικα 25€ ) 

 

Λογικα σε κανα μηνα που βγαινει το LG G5 , θα κανει μια ωραια βουτια κατω απο τα 300 το LG G4 , τοτε ισως καταφερω να το τσιμπησω! :) 

Το LG G2 32GB της κοπελας μου το πηραμε 267, το χαμηλοτερο που επεσε και ειχε παραμεινει ετσι για κανα μηνα. Ελπιζω καπου στα 280 το LG G4 για να το τσιμπησω. Θα το επαιρνα μεταχειρισμενο , αλλα για κινητο , δε το προτιμω! 

Αν δεν παει τοσο κοιταζω το redmi note 3 ή το oneplus x. Μου αρεσουν και τα δυο!!!

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος Delijohn έγραψε:

θα με κάνεις να το αγοράσω; :sarcastic:

  Reveal hidden contents

9GBQYPP.png

 

 

Αμα πατησεις να συνεχισεις σου ζηταει login :p Το θεμα ειναι οτι παντου διαβαζω για 25€ μεταφορικα , τωρα αν δεν ισχυει δε ξερω :p 

 

πριν 28 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Επαιζε μισο μηνα στα 290 το G4.

 

Τωρα προεκυψε το προβλημα μου ρε γμτ , δεν ειχα καμμια προθεση να αγορασω νεο κινητο πριν 2 μερες ξερω γω !!

 

Εχω αρχισει να κανω καπως narrow τις επιλογες μου. 

To LG G4 αν πεσει ξανα, θα τσιμπηθει σιγουρα , δηλαδη θα γινει μια ελαφρια υπερβαση , μιας και αλλαζω κινητα ανα 3-4 χρονια, και αν... Αλλα αν δε πεσει λιγο η τιμη του και παραμεινει ως εχει , κοιταζω τα oneplus x , rn3 pro, και huawei honor 5X 32GB φαινεται καλο αλλα διαθεσιμο δε ξερω αν ειναι , οπου και αν ειδα δεν ειναι βεβαιη η διαθεσιμοτητα του. Επισης

γνωμες για το: 

https://www.skroutz.gr/s/6611044/Asus-ZenFone-2-Z3580-4GB-32GB-Dual-ZE551ML.html 

υπαρχουν;;;

 

Τελος , κοιτουσα και το g flex 2 , αλλα το 32ρι δε το φερνουν εδω και δε καταλαβαινω τον λογο... 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

ενας λογος που ριχνω ακυρο σε G4 ειναι η οπισθια curved επιφανεια του..Δε μπορω να διανοηθω οτι το κινητο θα το αφηνω σε επιπεδη επιφανεια και θα πηγαινει τραμπαλα.Δε ξερω αν κανω μονο εγω τετοια χρηση,αλλα πολλες φορες αφηνω το κινητο πανω στο γραφειο (η οτιδηποτε αλλο) και ασχολουμαι με δαυτο.
Τελικα το one plus ειναι καλυτερο απο note 3 pro xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

Χμ, και εγώ το αφήνω αλλά σκέψου, έχω 3 χρόνια το optimus g και προεξέχει η κάμερα σαν να μη πω τι :hehe:

Είχα θήκη τον περισσότερο καιρό, λογικά θα έχω και σε οποιοδήποτε νέο (μέχρι να βαρεθω και να τη βγάλω ). Εχουν αυξηθεί "επικίνδυνα" οι επιλογές κινητού πάντως..

Link to comment
Share on other sites

ΙΜΟ, δεν αξίζει κάτι με κατω απο 3GB ram. Γι αυτο μη κοιτάς καν το Flex2.

 

Eρωτημα ακαδημαϊκής φύσεως προς όλους:

Το G3 32(3g ram) που είναι στα 255€, είναι πολύ παλιο για να αποτελεί επιλογή? 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι ψυχολογικοί οι λόγοι που δε το κοιτάζω[emoji14]ίσως να έχω επηρεαστεί από ένα φίλο που μου λέει ότι έχει προβλήματα με την οθόνη και τη μπαταρία, τι να πω!

Το flex 2 το 32ρι είναι με 3 gb ram πάντως γι'αυτό απορώ που δεν υπάρχει..

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, GoMaR said:

Τελικα το one plus ειναι καλυτερο απο note 3 pro xiaomi?

Καλύτερο σε τι;

Eπαναλαβάνω και τα 2 είναι άψογα για τα λεφτά τους αλλά παίζουν σε άλλη κατηγορία...Πρώτα πρέπει να δούμε τις ίντσες που για μένα είναι το πιο σημαντικό..Το OPX είναι στις 5 ίντσες το RN3P είναι στις 5,5...Τι από τα 2 προτιμάς;

Το OPX είναι μέταλλο και γυαλί το RN3P είναι μέταλλο.

H κάμερα είναι πάνω κάτω στα ίδια με το OPX να έχει καλύτερη selfie camera...Στα specs τουλάχιστον μιας και δεν έχω δει φωτο.

To ΟPX έχει τον 801 το RN3P έχει τον 650 o οποίος είναι ανώτερος του 801.

Το OPX έχει oxygen OS το RN3P έχει MIUI....Aν προτιμάς stock android με αρκετά όμορφα custom features πας στο OPX.

Το OPX έχει 2500mah μπαταρία το RN3P έχει 4000.

Το OPXέ δεν έχει fingerprint sensor το RN3P έχει...

Το OPX έχει Gorilla Glass το RN3P ΔΕΝ έχει...

Το OPX έχει amoled το RN3P IPS.

 

Οπότε;Που καταλήγουμε; Θα πάρει το LG G4 που τα έχει όλα κι όλα καλά θα πάνε...:p:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα επειδή βλέπω τα flagship της LG πέφτουν πολύ γι'αυτό το έβαλα εξαρχής στην εξίσωση. Ανάλογα με το πόσο γρήγορα θα πέσει, θα φανεί τι θα πάρω :) αν δε πέσει είμαι για ένα από τα παραπάνω! (Για το zenfone 2 έχεις άποψη @zampONakiaskiou ?? )

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος Lamogio έγραψε:

Επειδή διαβάζω οτι τέθηκε και το oneplus x στην συζήτηση οτι θες ρώτα και θα προσπαθήσω να σου απαντήσω...sorry για την σφήνα...

Ξερνα τα ολα, το ειχες υποσχεθει και πλεον το χεις πανω απο διμηνο.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ζυγαριά γέρνει προς το G4, το οποίο το βλέπω να "έρχεται" μέσα στην εβδομάδα! (Εκτός απροόπτου ).

 

Σκεπτόμενος ότι δεν αλλάζω και πολύ τακτικά κινητό, ας πάρω κάτι "future proof" και από Ελλάδα , σε περίπτωση που χρειαστώ Service (να μη χρειάζονται αποστολές σε Κίνα και μήνες χωρίς κινητό ). 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Rusty_Cookie said:

Ξερνα τα ολα, το ειχες υποσχεθει και πλεον το χεις πανω απο διμηνο.

 

Έχεις δίκιο...

Spoiler

Λοιπόν αρχικά νομίζω πως όποια καινούργια συσκευή να έπαιρνα κοντά στα 250 με το samsung galaxy ace 2 που είχα θα μου φαινόταν ότι πάει τάπα. To X από ποιότητα  κατασκευής μου φαίνεται αρκετά υψηλό μιας και είναι μπρος πίσω γυαλί και μεταλλικό περιμετρικά. Από cpu και τα λοιπά  εσωτερικά έχει τον 801 με εσωτερική μνήμη 16gb και 3gb ram. Η οθόνη είναι amoled έχει πολύ ωραία χρώματα και μιας και είναι 5 ίντσες η fhd ανάλυση είναι αρκετή.  Από μπαταρία αν και θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερη, μου βγάζει περίπου 4-4,5 ώρες οθόνης, με wifi ανοικτό και σε κάποιες περιπτώσεις δεδομένα, ανάλογα την χρήση βέβαια. Android έχει το 5.1.1 με το skin της oneplus που το λέει OxygenOS και είναι αρκετά κοντά στο stock με μερικές πινελιές. Σχεδόν κάθε μήνα δίνουν και από ένα update αλλά σε μερικά από αυτά φτιάχνουν ένα χαλάνε δέκα  :p  Εκεί που είναι λίγο ψιλοαπογοήτευση  είναι οι επιδόσεις της κάμερας...έχω δει χαμηλό framerate σε βίντεο με χαμηλό φωτισμό όπως και έντονο θόρυβο στις φωτογραφίες. Βέβαια προσωπικά δεν με πολύ ενδιαφέρει η κάμερα, θα μπορούσε να ήταν καλύτερη αλλά προσπαθούν είναι η αλήθεια μέσα από τα update να βελτιώσουν τις επιδόσεις της . Μέχρι τώρα δεν  μου έχει ζεσταθεί σε σημείο να πω οτι δεν είναι άνετη η χρήση του και κοντά στους 4 μήνες που το έχω δεν έχω δει πολλά εκνευριστικά κολλήματα.  Γενικά είμαι ευχαριστημένος απο την αγορά της συσκευής. Με bench και λοιπά προγράμματα στο κινητό τουλάχιστον δεν ασχολούμαι μιας και θεωρώ οτι είναι απλά νούμερα.  Οτι άλλο θέλετε ρωτάτε. :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το LG G4 , σειρά 602 (όχι δεν είναι φανταράκι :hehe: ).

Αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το πρόβλημα με το bootloop σε προηγούμενες παρτίδες ή στις τελευταίες , ας το αναφέρει!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Ελπιζω να ειναι απροβληματιστο , καπου ειδα οτι και στο 602 καποιος εφαγε το γνωστο κολλημα, αλλα δεν ξερω πραγματικα τι να πιστεψω. Πολυ κουλο προβλημα , χαντακωνει το κινητο πραγματικα. Το καλο της υποθεσης ειναι οτι η LG εχει παραδεχτει το προβλημα και αντικαθιστανται αμεσα οι πλακετες. Αλλα... Δε μπορουμε να κανουμε root ρε φιλε... Πραγματικα, αυτο με την ΜΜ και το να πρεπει να ξεκλειδωσεις τον Bootloader ντε και καλα για να κανεις ενα root, με ξεπερναει. Οποτε μενουμε χωρις root για κανα χρονο σιγουρα :p 

 

Kaizerstore. Με διαβεβαιωσε οτι ειναι 602, μενει να ερθει για να το δω :p  Ειχα μαθει οτι και το gadet-shop δινει 602, καθως και το phonegallery (για το τελευταιο οι αποψεις διηστανται). Παντως ενας πηρε 602 παρτιδα και ειχε την 5.1 πανω, ενω αλλες εχουν την 6. Μαλλον προκειται για 602 αρχες Φλεβαρη, και 602 μετα τα μισα του Φλεβαρη. Αντε να δουμε τι θα δουμε!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα νωριτερα απο οτι το περιμενα, και ειναι 601. Δε θα το κανω ζητημα καν... Ειναι πολυ κομπλε μεχρι στιγμης, και λιγο αργοτερα θα προβω σε αναβαθμιση απο 5.1 ---> 6.0 

Ειδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.