Jump to content



κατεβασμα απο μτορρεντ με κλειστο pc


Recommended Posts

γεια σας παιδια οπως λεει και ο τιτλος γινεται να κατεβαζω με κλειστο τον υπολογιστη?και οταν ανοιγω το μτορρεντ να μην μου εμφανιζει σε κατασταση  ελεχθηκε

mtorrent.png

Link to comment
Share on other sites

Πως θα γίνει να κατεβάζεις βρε αδερφέ με κλειστό τον υπολογιστή, αφού δεν υπάρχει σύστημα και σύνδεση εκείνη την ώρα;

 

Μήπως εννοείς κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος jamesbond έγραψε:

τη συνδεση αφου το ιντερνετ το εχω ανοιχτω οταν κλεινω το pc

ayto me ton elenxo γινεται να το παραληψουμε?

Τα torrents σου δεν τα κατεβάζει το modem σου, αλλά το PC σου. Με κλειστό PC δεν κατεβαίνουν λοιπόν.

 

Αυτό με τον έλεγχο ίσως έχει να κάνει με το πως κλείνεις το PC σου. Το κλείνεις από το shutdown κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν σε ενδιαφέρει να κατεβάζεις torrents με κλειστό τον υπολογιστή, υπάρχουν adsl modems που μπορούν να το κάνουν αυτό. Τους βάζεις εξωτερικό δίσκο, τα κατεβάζουν εκεί και μετά ή τα βλέπεις από το δίκτυο, ή τα αντιγράφεις όπου θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει το ερώτημα, μάλλον θα πρέπει να κλείνεις το πρόγραμμα για τα torrents πριν σβήσεις το PC. Κάτι δεν προλαβαίνει να ολοκληρωθεί σωστά, το πρόγραμμα κλείνει ολίγον βιαίως, όπως αν κοβόταν το ρεύμα, οπότε υποχρεώνεται σε επανέλεγχο των αρχείων. Αν του δώσεις χρόνο δεν θα το κάνει αυτό. Αν επιλέγεις να βάζεις το σύστημα σε αναμονή αντί να το κλείνεις εντελώς, πολύ περισσότερο αν συνηθίζεις να ανοίγεις και να κλείνεις συχνά τον υπολογιστή, ίσως πάλι να γλυτώνεις τον επανέλεγχο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 από τον τερματισμό λειτουργίας τον κλείνω

Αν θυμάμαι καλά νομίζω το κλείνω το μτορρεντ πριν κλείσω το πσ η καμιά φορά το έχω ανοιχτό και κλείνω το πσ

Με ρουτερ του ΟΤΕ κάτι  ZTE γίνεται τίποτα? 

Το ρουτερ μου έχει usb άμα θέλω εκεί βάζω το σκληρό? Τη ρύθμισης θέλει? 

Έγινε επεξεργασία από jamesbond
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

Μια ζωη ετσι μου δουλευει ....

Κάποιο θέμα έχεις κι εσύ, δεν σου κλείνει σωστά το process. Ποτέ δεν μου κάνει recheck από μόνο του σε 4-5 μηχανάκια ποτ το χρησιμοποιώ.

 

 

Πλέον βέβαια χρησιμοποιώ το 2.x version

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Αν έχω καταλάβει το ερώτημα, μάλλον θα πρέπει να κλείνεις το πρόγραμμα για τα torrents πριν σβήσεις το PC. Κάτι δεν προλαβαίνει να ολοκληρωθεί σωστά, το πρόγραμμα κλείνει ολίγον βιαίως, όπως αν κοβόταν το ρεύμα, οπότε υποχρεώνεται σε επανέλεγχο των αρχείων. Αν του δώσεις χρόνο δεν θα το κάνει αυτό. ...

Πολύ σωστά Γιάννη!

πριν 10 ώρες, το μέλος jamesbond έγραψε:

 από τον τερματισμό λειτουργίας τον κλείνω

Αν θυμάμαι καλά νομίζω το κλείνω το μτορρεντ πριν κλείσω το πσ η καμιά φορά το έχω ανοιχτό και κλείνω το πσ

...

Μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει. Πρόσεξε τι γράφει και ο sstav!

 

πριν 22 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

το ότι το κλείνεις απότ το X στο παραθύρι δεν το κλείνεις ως διεργασία...Πήγαινε κάτω δεξιά δίπλα στο ρολόι, και κλείστο και από εκεί..

Όντως, κάποια προγράμματα όπως το μtorrent, το skype δεν κλείνουν με τον "κλασικό" τρόπο κάνοντας κλικ πάνω δεξιά στο κόκκινο "x".

πριν 8 ώρες, το μέλος jpavly έγραψε:

Κάποιο θέμα έχεις κι εσύ, δεν σου κλείνει σωστά το process. Ποτέ δεν μου κάνει recheck από μόνο του σε 4-5 μηχανάκια ποτ το χρησιμοποιώ.

 

 

Πλέον βέβαια χρησιμοποιώ το 2.x version

Εδώ μια ερώτηση offtopic: Για το μtorrent μιλάς; Εγώ βλέπω version 3.4.5 (build 41865). Υπάρχει κάποιο θέμα με τις 3.x;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος TopCLR έγραψε:

Εδώ μια ερώτηση offtopic: Για το μtorrent μιλάς; Εγώ βλέπω version 3.4.5 (build 41865). Υπάρχει κάποιο θέμα με τις 3.x;

Πριν κανά χρόνο το μTorrent είχε τη λαμπρή ιδέα να συμπεριλάβει ένα bitcoin miner, ώστε να χρησιμοποιεί τις επιδόσεις των χρηστών για να βγάζει το μTorrent λεφτά. Έγινε χαμός και το απέσυρε, αλλά επειδή βλέπω processes στο 3 που μου τραβάνε ισχύ και δεν έχω το κεφάλι μου ήσυχο επέστρεψα στην έκδοση 2.2.x.

πριν 3 λεπτά, το μέλος jamesbond έγραψε:

Και άμα το κλείσω δεν θα κάνει έλεγχο? 

Σπύρο λες να φταίει ο σκληρός είσαι σίγουρος? 

Δοκίμασε το και δες και μόνος σου, δεν μπορεί να σου δώσει κανείς εγγύηση ότι η λύση θα λειτουργήσει στην περίπτωσή σου!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όντως κάτι είχα διαβάσει εκείνο τον καιρό για το miner (αν θυμάμαι καλά ήταν εδω μέσα στις ειδήσεις :p) και αγνοούσα τις προτροπές του για update (τότε είχα 2.x). Νόμισα το θέμα λήξαν (με "επρηζε" και το μtorrent) και προχώρησα αργότερα σε αναβάθμιση.

Ευχαριστώ, θα το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.