Jump to content



λιγα vat;


def

Recommended Posts

εστεισα σημερα το συστημα με λιγες αναβαθμησεις και παρατηροντας της διαφορες τασεις ειδα οτι ξεπαιρνουσα τα ορια των τασεων 3 5 12. το συστημα ειναι το εξης

cpu-fx-55

vga- απο leadtek 6800gt agp σε 6800 ultra POV PCI-E

μητρικη απο abit av8 3deyes σε dfi-sli-d

μνημες kingston συνολο 1gb

τροφοδοτικο 480 της therlmatake.

λετε να ειναι ανεπαρκες το τροφοδοτικο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πάντως οτι έχεις πρόβλημα με τροφοδοτικό αφού και 350W να βάλεις πάλι θα δουλεύει ΟΚ......μην εμπιστεύεσαι και πολύ τις τάσεις-θερμοκρασίες που σου δίνει η μητρική γιατί γράφουν βλακείες μερικές φορές.Πολύμετρο και υπομονή.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Δεν νομίζω πάντως οτι έχεις πρόβλημα με τροφοδοτικό αφού και 350W να βάλεις πάλι θα δουλεύει ΟΚ......μην εμπιστεύεσαι και πολύ τις τάσεις-θερμοκρασίες που σου δίνει η μητρική γιατί γράφουν βλακείες μερικές φορές.Πολύμετρο και υπομονή.......

350W με αυτα??

cpu-fx-55

vga- απο leadtek 6800gt agp σε 6800 ultra POV PCI-E

μητρικη απο abit av8 3deyes σε dfi-sli-d

μνημες kingston συνολο 1gb

Link to comment
Share on other sites

Καλά εκεί κολάς τώρα;;Κάνει αλλά θα σε πεθάνει στα restart όταν πας να τρέξεις κάτι...απλά να ανάψει,λέμε τώρα:p Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόβλημα έχει,του "κολάει" το πισι ή απλά βλέπει χαμηλές τάσεις......?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Καλά εκεί κολάς τώρα;;Κάνει αλλά θα σε πεθάνει στα restart όταν πας να τρέξεις κάτι...απλά να ανάψει,λέμε τώρα:p

Μήπως να σοβαρευτούμε λίγο; Να το βοηθήσουμε το παλικάρι θέλουμε, όχι να τον κάψουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K

350W με αυτα??

cpu-fx-55

vga- απο leadtek 6800gt agp σε 6800 ultra POV PCI-E

μητρικη απο abit av8 3deyes σε dfi-sli-d

μνημες kingston συνολο 1gb

Λοιπον, εγω πανω στο Fortron 350W ειχα,

asus A8V Deluxe,

CPU A64 939 3500+@ 2700MHz,

6800GT AGP @ Ultra,

δισκο, DVDRW,DVDROM, 5 FANS, και 2 cold cathode...

Και δουλευε ΧΩΡΙΣ RESTARTS.

Μην τραγικοποιειτε τις καταστασεις με τα τροφοδοτικα. Το οτι αγοραζουμε τροφοδοτικο 2 ΚWatt δεν σημαινει οτι μας ειναι απαραιτητο. Μετραει παντα και η ποιοτητα του τροφοδοτικου και οχι η ονομαστικη του ισχυς.

Τα Dell μηχανηματα που μας ερχονται στην δουλεια με P4 3.0(πρεσκοτ) εχουν τροφοδοτικο 200W Peak(180MAX).

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν τοσο μεγαλο ρολο τα watt (αν και καλο θα ειναι να εχουμε περισοτερα παρα λιγοτερα με bare minimum ta 350) οσο τα ampere που δινει στο καθε καναλι το τροφοδοτικο, οπως βλεπω το δικο σου και μπολικα watt εχει και καλα ampere θα δινει μιας και ειναι μαρκας και οχι μαρκα με εκαψες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.