Jump to content



PC CASE μεχρι 50 ευρω


Recommended Posts

Καλησπερα.
Επειδη ηρθε η ωρα να αλλαξω το ταλαιπωρημενο κουτι μου θελω να παρω ενα καινουργιο μεχρι 50 ευρω.

Για να σας βοηθησω στης προτασεις που θα γινουν να σας πω οτι δεν θελω να εχει τροφοδοτικο και εχω μια ψυκτρα coolermaster 212 hyperx evo καθως και μια r9 380x 4 gb και μητρικη μια ASUS H100M-C με 1 ssd και 2 hdd

Με ενδιαφερει να εχει καλο airflow και αρκτετα fans ωστε να μην χρειαστη να βαλω αλλα,εχω ενα 120 mm στην καβαντζα εαν χρειαστει να βαλω ενα ακομα εξτρα αλλα δεν θα το προτιμουσα..

Παραθετω και φωτο για να δειτε που ακριβως θα μπει το κουτι..αυτο ειναι το τωρινο που ειναι στην φωτο


Ευχαριστω

11899849_1545851199023227_6703600871894413107_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δες το Raijintek Agos σε αυτά τα λεφτά.

 

Επίσης δε παίζει να ανεβάσεις το budget καθόλου; Αν δεν ειναι οικονομικό το θέμα αλλά το ότι "δε δίνω λεφτά σε κουτί" θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς μιας και κουτί δεν αγοράζεις κάθε μέρα και να δεις και το Phanteks Enthoo Pro M που παίζει κάπου στα 75 αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παιζει..

πριν 9 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Δες το Raijintek Agos σε αυτά τα λεφτά.

 

Επίσης δε παίζει να ανεβάσεις το budget καθόλου; Αν δεν ειναι οικονομικό το θέμα αλλά το ότι "δε δίνω λεφτά σε κουτί" θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς μιας και κουτί δεν αγοράζεις κάθε μέρα και να δεις και το Phanteks Enthoo Pro M που παίζει κάπου στα 75 αν θυμάμαι καλά

Αυτο που μου λες ειναι στα 62 οχι μεχρι 50

Link to comment
Share on other sites

59 Συγκεκριμένα είναι (εχει ανέβει η τιμή σε σχέση με το τι θυμόμουν. Ηταν στα 49,90 ευρω)

 

Αλλο λίγο πιο κάτω σε τιμή Fractal Design Core 2300 (56ευρω)

Για ακόμα πιο κάτω....

 

Cooler Master N400  53 ευρω

και άντε και το  Zalman Z3 plus <50ευρω

 

Απο προτάσεις αυτά μου έρχονται στο μυαλό για οικονομικά κουτιά. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

59 Συγκεκριμένα είναι (εχει ανέβει η τιμή σε σχέση με το τι θυμόμουν. Ηταν στα 49,90 ευρω)

 

Αλλο λίγο πιο κάτω σε τιμή Fractal Design Core 2300 (56ευρω)

Για ακόμα πιο κάτω....

 

Cooler Master N400  53 ευρω

και άντε και το  Zalman Z3 plus <50ευρω

 

Απο προτάσεις αυτά μου έρχονται στο μυαλό για οικονομικά κουτιά. 

 

To zalman μου λενε οι πιο πολλοι

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσυ τι θα προτεινες για το συστημα μου,θελω να εχω και θερμοκρασιες καλες γιατι το καλοκαιρι βαραει κατι 40αρια..

θα 

Link to comment
Share on other sites

Τα 40αρια δε τα καταλογίζω καν σα θερμοκρασία προφανώς μου μιλας για idle

Οταν θες καλές θερμοκρασίες θες καλό cable management και καλό air flow.

 

Τη πρόταση μου στην έχω κάνει ήδη :)

Link to comment
Share on other sites

Raijintek Agos , το πιο "φθηνο ακριβο" κουτι που εχω δουλεψει ever.. Οτιδηποτε αλλο για 10€ διαφορα, ειναι κακη επιλογη ,imho

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Τα 40αρια δε τα καταλογίζω καν σα θερμοκρασία προφανώς μου μιλας για idle

Οταν θες καλές θερμοκρασίες θες καλό cable management και καλό air flow.

 

Τη πρόταση μου στην έχω κάνει ήδη :)

40 βαθμους εξωτερικη θερμοκρασια λεω..οχι εσωτερικη..σε idle εχω απο 27-50 στο cpu και απο 34-50 στο gpu

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δε μου λένε κάτι :p

 

Οπως και να έχει το Agos είναι ότι πρέπει στα λεφτά του αν μπορείς να το πάρεις όρμα και ακόμα καλύτερα αν κάνεις την υπέρβαση για το Phanteks που σου είπα. 

Αλλά δικό σου το μαχαίρι δικό σου και το καρπούζι. Στα κουτιά πάντως η πείρα μου έχει δείξει ότι ισχύει το ρητό "ότι πληρώνεις παίρνεις" στο μεγαλύτερο ποσοστό των περιπτώσεων :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2016 at 4:43 PM, Δημήτρης Μπιστιόλης said:

Οχι δεν παιζει..

Αυτο που μου λες ειναι στα 62 οχι μεχρι 50

Ε καλά δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Κάνε υπομονή και μάσε και τα υπόλοιπα 12 ευρώ. 4 καφέδες είναι. Πας στον μώλο μετά το Πάσχα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.