Jump to content



[Greek Gatherings 17-4-2016] BarbaGallo - Alpha Romeo GTA


wargasm

Recommended Posts

Μα και στη συνομωσιολογία να μη μείνουμε, είχε φανεί από νωρίς τι τρισμέγιστος  #$%#$%  #$%#  ήταν και από αυτό που είχε κάνει με τον Hill και όταν πήγε να το ξανακάνει με τον Villeneuve. Εκεί όμως δεν του βγήκε και έφυγε στην αμμοπαγίδα. 1η λυκείου πήγαινα τότε και ακόμα θυμάμαι τα πανηγύρια όταν κόλλησε στα χώματα.

 

Ή που σε βαθμολογικά αδιάφορο race δώσανε οδηγία στον teammate να τον αφήσει να περάσει 1ος.. ααααργκκ

 

Φαντάζομαι τον @rapid_fast να βγάζει καπνούς από τα αυτιά

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@rapid_fast θέλω και info για τους Honda κινητήρες που έλεγες ότι ήταν κατώτεροι των Ford στην περίοδο της κυριαρχίας του Senna. Πάντα είχα την εντύπωση ότι οι Honda ήταν top of the class και σύμφωνα με το wiki έβγαζαν και τα περισσότερα άλογα από τους χρεποcosworth.. Άρα δεν ήταν καλό μόνο το σασί, ήταν και το μοτέρ. Εκτός αν έχεις άλλα inside information που πολύ θα ήθελα να διαβάσω/ακούσω!

 

To 93 πάντως που έφυγε η Honda και η Mclaren είχε ford κινητήρα, σερνότανε. Θα μου πεις ότι εκεί τη διαφορά έκανε η ενεργητική ανάρτηση της williams..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 19 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Οκ και γω δεν πηγαινα τον Σουμι αλλα μερικες εξαιρετικες εμφανισεις πρεπει να του τις αναγνωρισουμε..Ειδικα στο χρονια που δεν κερδιζε τιτλο.

Συνήθως έτσι πάει...

Αυτοί που αγαπιούνται πολύ απο κάποιους εισπράτουν και το μεγαλύτερο μίσος, πολλές φορές και χωρίς λόγο.

 

Εγω ας πούμε τον schumi ποτέ δεν τον συγχώρησα που πανηγύρισε την νίκη στον αγώνα που σκοτώθηκε ο Senna.

Στην πραγματικότητα όμως αυτό που με πείραζε είναι ότι αυτός έπαιρνε τα πρωταθλήματα που για μένα και απτην πλύση εγκεφάλου που είχα φάει απο το automotor and sport έπρεπε να πηγαίνουν όλα τιμής ένεκεν στον Senna για την υπεργαματοσύνη του...

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Μα και στη συνομωσιολογία να μη μείνουμε, είχε φανεί από νωρίς τι τρισμέγιστος  #$%#$%  #$%#  ήταν και από αυτό που είχε κάνει με τον Hill και όταν πήγε να το ξανακάνει με τον Villeneuve. Εκεί όμως δεν του βγήκε και έφυγε στην αμμοπαγίδα. 1η λυκείου πήγαινα τότε και ακόμα θυμάμαι τα πανηγύρια όταν κόλλησε στα χώματα.

 

Ή που σε βαθμολογικά αδιάφορο race δώσανε οδηγία στον teammate να τον αφήσει να περάσει 1ος.. ααααργκκ

 

Φαντάζομαι τον @rapid_fast να βγάζει καπνούς από τα αυτιά

 

 

Μετά από αυτή του την ενέργεια στο βίντεο δεν χρειάζεται να ξέρεις τίποτα άλλο για να τον κρίνεις, ήταν φοβερά αντιαθλητική ενέργεια .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βάσει τίτλων ο Σουμάχερ είναι ο πιο πετυχημένος οδηγός, το έκανε κάπως άκομψα στη συγκεκριμένη σκηνή στο Villeneue άλλοι το έχουν κάνει πιο κεκαλυμένα αλλά ο σκοπός αγιάζει τα μέσα ειδικά στη F1. Αντιαθλητικές ενέργειες είναι για όσους ασχολούνται με τα σπορ ερασιτεχνικά, για τους επαγγελματίες που παίζουν με τα εκατομμύρια είναι another day at the office και όσο και να διαμαρτύρονται οι παθόντες από τις "αντιαθλητικές ενέργειες" τα ίδια θα έκαναν και εκείνοι από την απέναντι πλευρά.

 

Πιστεύω ότι και ο Senna ( ο καλύτερος που έχω δεί με τα μάτια μου αλλά δεν ξέρω εάν ήταν καλύτερος οδηγός πχ από το Jim Clark που οδηγούσε βέβαια αυτοκίνητα άλλης τεχνολογίας και φιλοσοφίας) το ίδιο θα έκανε και είχε βέβαια και εκείνος αρκετές αμφιλεγόμενες κινήσεις στην καρριέρα του. Αυτοί οι τύποι πρώτα είναι Νικητές και μετά κάπου πολύ στο βάθος ρομαντικοί οπαδοί του σπορ που τους ανέδειξε.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η F1 τελείωσε την 1η Μαίου 1994, τώρα είναι σαν να βλέπουμε τηλεκατευθυνόμενα αμαξάκια που τα οδηγούν απ'τα πίτς. Τέλος οφ-τοπικ.

 

Μπράβο στο χθεσινό ποντιουμ και σε όλους που τρέξανε, ανεβασμένο το επίπεδο, παρακαλούμε τους πρώτους να κάνουν λιγότερο practice :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε σεις.

Κάνετε λες και δεν ξέρετε τι βλέπετε!!

Η F1 είναι μάχη σώμα με σώμα τι να κάνουμε τώρα...

Όλοι οι μεγάλοι έχουν κάνει τις μλκιες τους,

και όλες οι μεγάλες ομάδες είχαν κατά περιόδους τις άκρες τους στη FIA

 

Αν θέλετε καθαρούς οδηγούς παγκοσμίου επιπέδου κοιτάξτε κατά ράλλυ πλευρά...  ;)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχε πρι και ο Irvine σε συνέντευξή του στο Skysports (πριν από κανά χρόνο), ο Shumacher δεν ήταν τρομερός οδηγός, εδώ καλά καλά setup δεν ήξερε να στήνει!! Αλλά ότι και να του έδινες θα κέρδιζε, ακόμα και αυτοκίνητο να μην του έδινες, πάλι θα έβρισκε τρόπο να κερδίσει. Και μεταξύ μας, ποιοι ήταν δα οι μεγάλοι ανταγωνιστές του Shumacher (στον 21ο αιώνα) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.