Jump to content



Αξίζει η αγορα used i7 6700k;


Recommended Posts

Α ναι;;οχι δεν με ενδιαφέρει το oc..μου πρότειναν τιν συγκεκριμενο επεξεργαστή ...σε k

Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα παω να τον δω..και οτι γινει...ελπιζω να ειναι κομπλέ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Για τις μνήμες που μου δινει ο τύπος τι λέτε;;στα 40€ δυο τεσσάρες;;γραφω πανω το μοντέλο..γιατι δεν εχω ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μενα αφου δεν ξερεις ουτε σε ενδιαφερει λαθος αγορες εχεις κανει (gaming 5 υπερβολη). Μια H170 επρεπε να πας να παρεις και να γλυτωσεις τα λεφτα σου για καπου που εχει νοημα (gpu ξανα αναφερω). Οπως και ο 6700Κ αχρηστος θα σου ειναι αν δεν τον κλοκαρεις...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Xristos asim έγραψε:

 

Τωρα ψυχρα..υδροψηξη;;να βρω μια φθηνή στο scroutz και να παρω;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φυσικά και δεν χρειάζεσαι υδρόψυξη. Κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά και με αέρα, με λιγότερα χρήματα και θόρυβο.

Τώρα το ποια είναι ανάλογα το μπάτζετ.

Θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα νέο θέμα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Wizard! έγραψε:

Sorry κιόλας, γιατί καλή και μάλιστα ύποπτα καλή;

Καινούριο τον βρίσκω 324€ με τα μεταφορικά από το Amazon...

Ασε το Amazon απ εξω οταν μιλαμε για Ελλαδα. Λιγοι ειναι αυτοι που μπορουν να αγορασουν απ εξω για πολλους λογους. Αλλοι μπορει να μην εχουν καν πιστωτικη, αλλοι μπορει να μην μπορουν να πληρωσουν στο εξωτερικο λογω cc, αλλοι μπορει να μη θελουν καν να ψωνισουν απο εξωτερικο ωστε αν γινει καμια στραβη να μην μπλεκουν με αποστολες μεταφορικα κλπ... Η αληθεια βεβαια ειναι οτι οντως η τιμη του εχει πεσει αρκετα και μαλιστα στα 375 τον βρισκεις και ετοιμοπαραδοτο που απο την εμπειρια μου μονο τιμες ετοιμοπαραδοτων προιοντων κοιταω. Δεν ειναι λιγα τα σκρουτζομαγαζα που βαζουν μια τιμη δελεαστικη, με παραδοση ομως 4-10 μερες ομως, και πολλες φορες παραγγελνεις και μετα απο 1-2μερες δεχεσαι ενα τηλεφωνημα απο το μαγαζι που λεει "να ξερετε, μα,μου,σου ,του, δεν υπαρχει διαθεσιμος αυτη την στιγμη, μα κι εμεις περιμενουμε παραλαβη" κλπ. 

Μ αυτα και μ αυτα μεχρι και πριν καμποσο καιρο που κοιτουσα αγγελιες ειχα μεινει στο 350αρι (χοντρικα) για τιμη μτχ και θυμαμαι οτι ηταν σχετικα καλη τιμη. Πλεον ομως μπορει και να κατεβει σιγουρα. Απλα δεν ειχα δει εγω την μειωση της τιμης του ως καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giorgos2187 said:

Ασε το Amazon απ εξω οταν μιλαμε για Ελλαδα. Λιγοι ειναι αυτοι που μπορουν να αγορασουν απ εξω για πολλους λογους.

Sorry κιόλας, αλλά δε θα το αφήσω απέξω. Πρώτον, όπως έγραψες, λίγοι μπορούν να πάρουν, άρα μπορεί κάποιος που διαβάζει να μπορεί και δεύτερον, εγώ δεν πρότεινα να το πάρει, είπα ότι αυτή είναι η τιμή για σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Wizard! έγραψε:

Sorry κιόλας, αλλά δε θα το αφήσω απέξω. Πρώτον, όπως έγραψες, λίγοι μπορούν να πάρουν, άρα μπορεί κάποιος που διαβάζει να μπορεί και δεύτερον, εγώ δεν πρότεινα να το πάρει, είπα ότι αυτή είναι η τιμή για σύγκριση.

Ενταξει δε θα παρεξηγηθουμε γι αυτο τωρα.. Στο 99% των περιπτωσεων τετοιων θεματων που καποιος μπορει να ψωνισει απο εξωτερικο το τονιζει απο την αρχη. Στη συγκεκριμενη περιπτωση οχι μονο δεν αναφερθηκε απο την αρχη αλλα ουτε καν το σχολιασε οταν το αναφεραμε.  Και στην περιπτωση που η αγορα δεν μπορει να γινει απο αλλη χωρα ε τοτε σαν μετρο συγκρισης τις εγχωριες τιμες θα παρουμε ειτε ειναι μικρες ειτε μεγαλες.  Ετσι κι αλλιως δεν εχει σημασια τωρα αυτη η συζητηση απο τη στιγμη που ο επεξεργαστης εχει 375-380 καινουριος στην Ελλαδα , τιμη η οποια δινει το περιθωριο στα 300 ευρω για μτχ χωρις να θεωρειται "υποπτη" τιμη. Μιας και απο κει ξεκινησαμε, και αυτο εχει σημασια.

 

@Xristos asim Πραγματι ο 6700 k μονο για παιχνιδια ειναι υπερβολη. Αυτο δε σημαινει βεβαια οτι απαγορευεται να τον αγορασεις αν αυτος σου κανει κεφι και αν σε παιρνει οικονομικα. Κανε λιγη υπομονη και θα ξαναεμφανιστει ο 6600k. Γενικα καποια ψιλοθεματακια με τη διαθεσιμοτητα των skylake υπαρχουν.

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματια σε Amazon..με free shipping για Ελλάδα τον βρηκα στα 320€..πολυ καλα ειναι..θα μπορούσα να τον παραγγείλω αλλα δεν γνωρίζω τι συμπληρώνω γενικα..μπορει να βοηθήσει κάποιος απο εδω η ειναι δυσκολο;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.