Jump to content



Αξίζει η αγορα used i7 6700k;


Recommended Posts

Καλησπέρα φιλε μου..αναβαθμηση ξεκιναω..εχω παρει μια mobo z170 gaming 5 της gigabyte,και βρηκα τον i7 6700k ελαφρώς μεταχειρισμένο αναφέρει ο πωλητής στην αγγελία στα 300€..με απόδειξη κτλ..απλα φοβαμαι μην εχει κατι ..δεν ξερω και πολλα..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 300 ειναι καλη τιμη. Εως και υποπτα καλη θα ελεγα. Στο site που εχεις δει την αγγελια υπαρχει καποιο συστημα αξιολογησεις των μελων; Εχει δηλαδη κριτικες ο πωλητης; Αν ναι, τις εχεις δει; Εφοσον υπαρχει αποδειξη και ειδικα αν ειναι απο ελληνικο γνωστο καταστημα εγω θα τον επαιρνα.  Λογω του μοντελου ειναι σιγουρα σε εγγυηση οποτε και να παθει κατι σε καλυπτει η εγγυηση. Εχε παντως στο νου σου οτι θα χρειαστεις εξτρα ψυχτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο πωλητής είναι από Αθήνα, πέστου να βρεθείτε να πιστοποιήσεις τη λειτουργία του.

Αν δεν είναι, πρόσεξε το serial number του επεξεργαστή να συμβαδίζει με το S/N της απόδειξης. Ζήτα του δηλαδή φωτογραφίες και από τα 2.

Σαν τιμή, καλή είναι πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πρόσφατο μέλος (Ιανουάριος),εχει μια αξιολόγηση και ειναι θετική..μου ειπε να τον τσεκάρουμε στον χωρο του ..εχει και 2*4 corsair vengeance lpx drr4 2400mhz στα 40€ με απόδειξη κτλ..τα εχει αγοράσει απο Askadam..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Επειδη θα χρειαστώ και μνήμες..εχει αποδείξεις σε ολα ειπε..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Καλα ποτε επεσε τοσο ο 6700Κ? Πριν 1 μηνα ειχε ελαχιστη τιμη 415...

Και εγώ κάπου εκεί είχα μείνει.

 

350€ στρογγυλά στο σκρούτζ βλέπω. Χρήστο τί να σου πω, εγώ θα τον έπαιρνα καινούργιο... 

Link to comment
Share on other sites

Κ γω ειμαι καπως με το θεμα..δεν ειμαι και γνωστης γενικα..αν ηξερα 2-3 πραγματα παραπάνω θα καταλάβαινα αν ειναι οκ η οχι..αν και μου ειπαν οτι εάν λειτουργεί το PC που θα μου τιν βάλει τον επεξεργαστεί για τον έλεγχο ..τοτε ολα καλα..δεν εχω δηλαδη να τσεκάρω κατι αλλο παραπάνω..τωρα δεν ξερω ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, virus777 said:

Και εγώ κάπου εκεί είχα μείνει.

 

350€ στρογγυλά στο σκρούτζ βλέπω. Χρήστο τί να σου πω, εγώ θα τον έπαιρνα καινούργιο... 

Και οι ανθρωποι που πουλαμε μεταχειρισμενα κλεφτες θα γινουμε? :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστόος :p

 

τώρα αυτός τον δίνει τόσο γρήγορα γιατί

- Θέλει s2011-3

- Έπεσε έξω οικονομικά

- Έχει πέσει σε μπανάνα κομμάτι.

 

Για να αποκλείσω το τρίτο, μόνο για αυτό θα τον έπαιρνα καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός...κ γω αυτο σκεφτηκα!μου ειπε οτι το μετάνιωσε και οτι θα κρατήσει ενα αλλο σύστημα που εχει..

Και για να τον τσεκάρουμε στον χωρο του..με ρωτησε εάν εχω εγω σύστημα για να τον βάλουμε πανω (που δεν εχω )και ειπε οτι θα φτιάξει ενα απο κατι αλλα συστήματά να τον βάλει πανω να δω οτι δουλευει..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ξερω γενικα εάν τυχαίνει να βγενουν προβληματικοί επεξεργαστές;;συμβενει;;η ειναι σπάνιο;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εναν 6600Κ που εδωσα πριν 2 μηνες μια χαρα το πηρε ο ανθρωπακος απο Θεσσαλονικη με αντικαταβολη με εμπιστευτηκε. Θα μπορουσα να τον ειχα στειλει χαλασμενο ας πουμε η σπασμενο και να ειχε χασει τα λεφτα του... Ποσο μαλλον αν εισαι στην ιδια πολη τα 50 αυτα ευρω μπορεις να τα βαλεις στην gpu...

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, εξαρτάται πόσο τα έχεις ανάγκη.

Και εγώ θα σε εμπιστευόμουν τόσα χρόνια που σε βλέπω εδώ μέσα. Πολύ περισσότερο από μια random αγγελία.

 

Πάντως, αφού ο τύπος του είπε έλα να τον δεις, λογικά θα είναι οκ.

Και από τα συμφραζόμενα, από τις τρεις εκδοχές που είχα βάλει παραπάνω, θα απέκλεια την πρώτη.

 

Edit.

Χρήστο, "προβληματικός" δεν παίζει να είναι ο επεξεργαστής. Απλά παίζει να μην είναι καλό κομμάτι, να μην σηκώνει τόσο σε o/c.

Αν δεν σε ενδιαφέρει αυτό, προχώρα άφοβα.

Έγινε επεξεργασία από virus777
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ..μακαρι να ειχα ενα δικο μου γνωστη να πηγαίναμε μαζι να τον έβλεπε..εγω δεν εχω δει καν επεξεργαστή ..δεν εχω τοποθετήσει ποτε μου κάποιον ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και τωρα ολο αυτο για 57€..που ναι θα πανε σε gpu ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.