Jump to content



Δημιουργία Lineage 2 Server


TRoboCop

Recommended Posts

Ρε παιδια πως μπορω να δημιουργήσω εναν server για το lineage και πριν τον ανεβασω στον internet να ελεξω τα xp των τερατων, τα adena κτλπ. Και στην συνεχεια να παιξω για να φτιαξω ενα char και να τον παω 100 lvl?

(και αργοτερα βλεπουμε πως θα τον ανεβασω)

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ χα ψαξει κι εγω το θεμα,αλλα δε μπορεσα πουθενα να βρω το λογισμικο.Το μονο που βρηκα ηταν εξομοιωση server σε Java,αλλα δεν προκειται να ασχοληθω με εκδοσεις 0,4 κτλ.Γνωσεις sql εχω αρκετα καλες,αμα βρεις καποια πηγη για το λογισμικο στειλε μου ενα πμ :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετα απο πολυ δουλεια καταφερα σε συνεργασια με διαφορα προγραμματακια και το MySQL να δημιουργησω εναν server οπου μπορω να ελεξω τα παντα στην db του αλλα το κακο ειναι πως παω, ανοιγω το αρχειο L2.exe και βαζω ονομα και κοδικο και μπαινω. Στην συνεχεια ομως μου βγαζει στην λιστα των servers:

Bits & Bytes...Normal...132ms

Bits & Bytes...Testing...9999ms

Αμα διαλεξω το πρωτο λεει στο παραθυρακι του server:

Client Protocol Revision:419 is too low. only 481 and 485 are supported. closing

connection.

Αμα διαλεξω το 2ο τοτε γραφει:

DB connections busy:0 idle:1

Client terminated the connection.

Θεωριτικα θα πρεπει να υπαρχει καποιο αρχειο με τα ονοματα των servers και την ip τους. Ποιο ειναι; και γιατι οταν διαλεγω το πρωτο λεει αυτη την μλκ?

Ο server προοριζεται για test οποτε η ip που του εχω βαλει ειναι 127.0.0.1 (και στην συνεχεια για lan). help plz

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 01:41]

Πήγαινε στο L2.ini και άλλαξε τη διεύθυνση του server στον οποίο υποτίθεται ότι θα συνδεθεί

τα αρχεία ειναι encrypted, βρες το l2decrypt (αν δεν το έχεις ηδη)

Link to comment
Share on other sites

Το ανοιξα το αρχειο και η ip ηταν οκ και πιστευς πως δεν πιραζει που γραφει το ονομα του bnb επειδη ετσι κι αλλιως συνδεεται στην ip 127.0.0.1 που ειναι η ip του localhost.Το προβλημα ειναι πως αλλαζω το client protocol revision να το κανω 481 να παιξει επιτελους?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman

Μια ψιλοάσχετη ερώτηση, το server πρόγραμμα που έχεις TRoboCop, τι μέγεθος έχει;

δεν καταλαβα τι ενοεισ

εννοεις η χωριτικοτητα του server?

εννοεις το μεγεθος που εχει αυτην την στιγμη η db?

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα για τον server ειναι το MySql 4.0 σε συνεργασια με το navicat

-----------------

Βρηκα καποιον που ειχε το ιδιο προβλημα με μενα αλλα η σελιδα μιλαει απο μονη της( by google )

http://balancer.ru/forums/index.php?showtopic=61

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση,ποιον client χρησιμοποιεις?Δοκιμασε ειτε να βαλεις καποιο απο τα patch που δινουν και οι δωρεαν servers και μετα να ξαναλλαξεις το l2.ini να δειχνει στην ΙΡ σου.Η δοκιμασε να κατεβασεις καποιον αλλο client ειτε τον επισημο,ειτε δε ξερω εγω τi :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shadow KnighT

Ερωτηση,ποιον client χρησιμοποιεις?Δοκιμασε ειτε να βαλεις καποιο απο τα patch που δινουν και οι δωρεαν servers και μετα να ξαναλλαξεις το l2.ini να δειχνει στην ΙΡ σου.Η δοκιμασε να κατεβασεις καποιον αλλο client ειτε τον επισημο,ειτε δε ξερω εγω τi :p

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΟΟΟΣ! Να το προβλημα. Πρεπει να κανω update τον client. Πες κανα server που να δινει το πιο προσφατο update (τζαμπε)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ κουραση σηκωσα τον server αλλα οχι με MySql αλλα με ενα προγραμματακι ms-dos το οποιο δημιουργει φακελους με αρχεια μεσα excel τα οποια περιεχουν τα τερατα, τα οπλα κτλπ...και επισης φακελους με τα accounds. Ετσι δημιουργησα ενα νεο account και πηγα να παιξω. ΚΑι με εκλπηξη ειδα οτι δεν υπηρχαν τερατα ουτε οι guards κτλπ ενω υπαρχει αντιστιχο αρχειο για αυτα. Που ειναι το λαθος????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.