Jump to content



Πλαίσιο SSD OCZ TRION 240GB 59.9 ευρώ


Recommended Posts

Εδώ τα λινκ:

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/OCZ-SSD-Trion-150-120GB-TRN150-25SAT3-120G.htm

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/OCZ-SSD-Trion-150-240GB-TRN150-25SAT3-240G.htm

 

και εδώ review:

 

καλή επιλογή για ελαφριά χρήση. έχουν και πολύ καλή εγγύηση σύμφωνα με τα όσα λέει ο @pol77

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικός δίσκος και με άριστη εγγύηση(άμεση αντικατασταση από OCZ  Ολλανδία) ΑΛΛΑ με πολύ μεγάλο ποσοστό θνησιμότητας. Οπότε σίγουρα δεν προτείνεται για λύσεις που απαιτούν αξιοπιστία. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Sodal έγραψε:

Συμπαθητικός δίσκος και με άριστη εγγύηση(άμεση αντικατασταση από OCZ  Ολλανδία) ΑΛΛΑ με πολύ μεγάλο ποσοστό θνησιμότητας. Οπότε σίγουρα δεν προτείνεται για λύσεις που απαιτούν αξιοπιστία. 

Για το μεγαλο ποσοστο θνησιμοτητας το εχεις διαβασει απο καπου ? γιατι μπηκα στο newegg στα reviews και δεν ειδα καποιον να παραπονεθει οτι χαλασε ,ενω π.χ. για τον crucial bx200 240gb οι μισοι ελεγαν οτι χαλασε πανω στον μηνα

Και στο αμαζον αν μπεις κανενας δεν λεει οτι του χαλασε, εχει ολο θετικα σχολια

http://www.amazon.com/product-reviews/B01B4NUKMY/ref=acr_search_see_all?ie=UTF8&showViewpoints=1

Εκτος κι αν ετυχε εκατσε στραβη σε καποιους με τον συγκεκριμενο δισκο .Και μου κανει εντυπωση αυτο, γιατι η OCZ υπερηφανευεται οτι τελευταια εχει μειωσει στο ελαχιστο το ποσοστο αυτο ,μαλιστα στο review του @pol77 λεει οτι αυτη η μειωση χαλσμενων οφειλεται στην συμπραξη με την τοσιμπα και την χρηση nand τελευταιας τεχνολογιας , δηλαδη ακριβως το αντιθετο !

"Πράγματι, η OCZ μας έδωσε τα ποσοστά βλαβών των drives της και βλέπουμε ότι παρατηρήθηκε τρομερή αύξηση στην αξιοπιστία των πιο πρόσφατων μοντέλων, η οποία φαίνεται να οφείλεται στη σύμπραξη με την Toshiba και τη χρήση των NAND της τελευταίας."

ocz.png

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2016 at 7:38 ΠΜ, το μέλος michalos έγραψε:

Για το μεγαλο ποσοστο θνησιμοτητας το εχεις διαβασει απο καπου ? γιατι μπηκα στο newegg στα reviews και δεν ειδα καποιον να παραπονεθει οτι χαλασε ,ενω π.χ. για τον crucial bx200 240gb οι μισοι ελεγαν οτι χαλασε πανω στον μηνα

Και στο αμαζον αν μπεις κανενας δεν λεει οτι του χαλασε, εχει ολο θετικα σχολια

Amazon.com: Customer Reviews: OCZ Storage Solutions Trion 150 Series 240GB 2.5" 7mm SATA III Internal Solid State Drive TRN150-25SAT3-240G

Εκτος κι αν ετυχε εκατσε στραβη σε καποιους με τον συγκεκριμενο δισκο .Και μου κανει εντυπωση αυτο, γιατι η OCZ υπερηφανευεται οτι τελευταια εχει μειωσει στο ελαχιστο το ποσοστο αυτο ,μαλιστα στο review του @pol77 λεει οτι αυτη η μειωση χαλσμενων οφειλεται στην συμπραξη με την τοσιμπα και την χρηση nand τελευταιας τεχνολογιας , δηλαδη ακριβως το αντιθετο !

"Πράγματι, η OCZ μας έδωσε τα ποσοστά βλαβών των drives της και βλέπουμε ότι παρατηρήθηκε τρομερή αύξηση στην αξιοπιστία των πιο πρόσφατων μοντέλων, η οποία φαίνεται να οφείλεται στη σύμπραξη με την Toshiba και τη χρήση των NAND της τελευταίας."

ocz.png

Μιλάω για την προσωπική μου εμπειρία. Στους 20 δίσκους που έχω εγκαταστήσει έχουν σταλεί για εγγύηση οι 5.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2016 at 5:24 ΜΜ, το μέλος Sodal έγραψε:

Μιλάω για την προσωπική μου εμπειρία. Στους 20 δίσκους που έχω εγκαταστήσει έχουν σταλεί για εγγύηση οι 5.

Σιγουρα μιλας για τον 150 και οχι τον 100? Αν ναι μου φαινεται πολυ περιεργο στο amazon να εχει καμια 40αρια reviews και κανενας να μην λεει οτι του εχει χαλασει !

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον θα χτυπησω ενα 240αρι. Καλη τιμη και καλα λογια στο review. Αμεσα δεν τον χρειαζομαι αλλα παντα καλο ειναι να εχεις εναν ακομα STBY. Μιας και η τιμη ειναι καλη.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tyxeros said:

Στους 10 OCZ Trion 100 240gb οι 3 χαλασαν μεσα σε λιγοτερο απο 3 μηνες. Και η χρηση ηταν ελαχιστη σε Dell pcakia.

 

Μήπως πρέπει να αλλάξεις username; :p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Τελος οποιος προλαβε πηρε. Αυτο ελειπε να εμεναν...........και δεν προλαβα γιατι χτες δεν ειχε και μου ειπαν θα φερουν σημερα αλλα δεν μου ειπαν οτι δεν θα εχει αλλο προσφορα. Δεν πειραζει θα αναμενουμε καινουργια προσφορα. Ας ειναι καλα τα παιδια εδω που ενημερωνουν.

Ποιος ξερει μπορει να ημουν και τυχερος και να γλυτωσα απο αυτα που επαθε ο tyxeros........lol :)

πριν 1 λεπτό, το μέλος danaos έγραψε:

 

 

Έγινε επεξεργασία από danaos
Link to comment
Share on other sites

Μου γυάλισε κι εμένα ο 240αρης αλλα με χαλάει χρωματικά, θα είναι και σε σημείο που φαίνεται...

(άσπρος ssd...πφ)

Έγινε επεξεργασία από Κωνσταντίνος Σ.
Link to comment
Share on other sites

On 12 Μαΐου 2016 at 5:05 ΜΜ, το μέλος tyxeros έγραψε:

Στους 10 OCZ Trion 100 240gb οι 3 χαλασαν μεσα σε λιγοτερο απο 3 μηνες. Και η χρηση ηταν ελαχιστη σε Dell pcakia.

Καμια σχεση οι trion 100  με τους 150 μονο το ονομα μοιαζει. Εχουν κανει τεραστιες αλλαγες στους 150 ,γιατο ρωτησα και τον προυγουμενο αν ηταν 150 ή 100 αυτοι που χαλασαν

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.