Jump to content



DFI ultra D πηρε φωτια (κυριολεκτικα)


BeetleJuice

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ison [Σήμερα, στις 12:09]

Μαλλον ειχες το ιδιο προβλημα με εμενα....το ocz στην εκανε την δουλεια...

Να συμπληρώσω: μάλλον είχε το ίδιο πρόβλημα με εσένα και δεκάδες άλλους στον κόσμο... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από vdeseris [Σήμερα, στις 12:13]

Να συμπληρώσω: μάλλον είχε το ίδιο πρόβλημα με εσένα και δεκάδες άλλους στον κόσμο... ;)

χμμ...απο οτι βλεπω το Ocz.....εχει τιναξει πολλους στον αερα

χε και το πηρα για καλυτερο απο το Tagan!:boxed:

Ευτυχως που εφυγε καποια κρυα νυχτα του......

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω στην τοποθετηση για τα sps

δεν ειναι 50Ηζ η συχνοτητα ταλαντωσης

αποτι ξερω ειναι παρα πολυ παραπανω

καλη η τοποθετηση και μπορει να εχεις δικιο

εγψ σε ρωταω γιατι τωρα δουλευει σε nf2 2740 corespeed με 2 σκληρους και 2 ντραιβ

χωρις κυματωση

χωρις πτωσεις τασεων

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας BeetleJuice συληπητηρια, ειδε;ς που ειναι ροδα και γυριζει? Πριν κανα μηνα ελεγες εσυ σε μενα κουραγιο για την IC7 και τωρα .. :mobile:

Δες την καλη πλευρα, τωρα μπορεια να μπεισ στο κλαμπ μας!!

WELCOME TO THE CLUB!!! The "BURN YOUR MOBO" club :clap: :clap:

Οσον αφορα το θεμα τροφοδοτικα. Ξερω οτι ειναι απο τα ποιο συμαντικα κομματια του PC μας που οι περισσοτεροιι τα αμελουμε κτλ.. ΑΛΛΑ ειμαι και εγω ενας απο αυτους.

τα 3 PC μου τα τρεχω με 3 Noname τροφοδοτικα (απο αυτα που δινουν με τα φτηνα κουτια των 35Ε) , 2 των 350W και ενα 420W ,

τα 350W ταιζουν 2 P4 (2.8) Northwood k Prescott , τρελλα οβερκλοκαρισμενους, στα 4 και στα 3.6 , επισης εχουν ταισει και A64 επιτυχος.

ΠΟΤΕ δεν ειχα προβλημα περιεργης συμπεριφορας, (ακομα και οταν καικε η IC7 απο διαροη υγρασιας! τελικα αυτο ηταν το αιτιο, το εξακριβοσε η νεκροψια, εσταξε υγρασια στην καρτα δικτυου) το τροφοδοτικο εμεινε αξιοπιστο.

Καποια στιγμη ειχα βαλει ενα branded για να δω μηπος τα τροφοδοτικα μου μου κρατανε τα OC πισω, αλλα δεν ειδα ουτε 1MHZ διαφορα στην δυνατοτητα OC των CPU μου.

Δεν προσπαθω να πω οτι τα NONAME ειναι καλυτερα απο τα Branded απλος το οτι καποιο ειναι NONAME δεν σημενει οτι ειναι για πεταμα. Επισης ακουω καθημερινα για TAGAN kai OCZ που "ΣΚΑΝΕ" !!! ΤΙ να πω μετα, εμενα ποτε δεν εσκασε NONAME τροφοδοτικο οσο τρελλες τασεις και να ζητουσα και οσο να το φορτονα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.