Jump to content



Προβλημα με Update στα Windows 7 pro 64bit


Recommended Posts

Τα αγορασα (το key), τα κατεβασα απο τη σελιδα που μου υπεδειξαν, τα εγκατεστησα και ολα καλα και γρηγορα αλλα δε μου αφηνει να κανω update.

Δεν εκανε ουτε μια φορα, δε ξερω τι παιζει. Δειχνει οτι ψαχνει μονιμα. 

Ετρεξα το windows fix it και μερικες εντολες απο το cmd για επαναφορα των updates αλλα τιποτα. Μπλοκαρα τα updates και εσβησα το περιεχομενο του φακελου software distribution στα windows οπως προτειναν καποιοι στο διαδικτυο αλλα παλι τιποτα.

Οποτε αφου ειδα και απο ειδα ειπα να ρωτησω αν εχετε καμια καλη ιδεα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εβαλες απευθειας τα 10 και να ενεργοποιησεις με το κλειδι των 7 οπως σου ειχα πει; :hmm: Στην τελικη αν αυτο δεν ηταν εφικτο, θα εβαζες τοτε τα 7, ομως αν ηταν , θα γλιτωνες παααααρα πολυ χρονο. Αντιστοιχως, αν δε γινοταν , θα εχανες ελαχιστο

Ή τελικα θες να μεινεις με τα 7 ; Τι ερρορ σου βγαζει; Δες στο event viewer μηπως δειχνει κατι

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tommybertsen said:

Γιατι δεν εβαλες απευθειας τα 10 και να ενεργοποιησεις με το κλειδι των 7 οπως σου ειχα πει; :hmm: Στην τελικη αν αυτο δεν ηταν εφικτο, θα εβαζες τοτε τα 7, ομως αν ηταν , θα γλιτωνες παααααρα πολυ χρονο. Αντιστοιχως, αν δε γινοταν , θα εχανες ελαχιστο

Ή τελικα θες να μεινεις με τα 7 ; Τι ερρορ σου βγαζει; Δες στο event viewer μηπως δειχνει κατι

 

Έχω retail τα Win 7 Ultimate, δεν θέλω να χαραμίσω την άδεια για OEM Win10. Άσε που σε λίγο με βλέπω να αλλάζω σύστημα.

Και με τους drivers της Asus που χρονολογούνται από το 2010 και τα Win10 πρόβλημα θα είχαν.

Link to comment
Share on other sites

Α δε καταλαβα οτι εννοουσες να βαλω τα 10 κατευθειαν και στις οδηγιες που μου στειλαν με τον κωδικο των windows ειπαν να αναβαθμισω οταν μου βγαλουν το καταλληλο update.

 

Βγαζει : windows update error 0x8024402C(2016-05-08-T-12_02_44P)

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος hurin έγραψε:

 

Έχω retail τα Win 7 Ultimate, δεν θέλω να χαραμίσω την άδεια για OEM Win10. Άσε που σε λίγο με βλέπω να αλλάζω σύστημα.

Και με τους drivers της Asus που χρονολογούνται από το 2010 και τα Win10 πρόβλημα θα είχαν.

Σε λαπτοπ του 2008 ηταν απροβληματιστα (βρηκα τα παντα μονο του ,και απλα εβαλα drivers nvidia μονος μου απο το σαιτ.

 

πριν 5 λεπτά, το μέλος leonidastra86 έγραψε:

Α δε καταλαβα οτι εννοουσες να βαλω τα 10 κατευθειαν και στις οδηγιες που μου στειλαν με τον κωδικο των windows ειπαν να αναβαθμισω οταν μου βγαλουν το καταλληλο update.

 

Βγαζει : windows update error 0x8024402C(2016-05-08-T-12_02_44P)

Ριξε μια γκουγκλια μπας και βοηθηθεις για το θεμα σου. Βλεπω εχει καποια link που μπορεις να μπεις μπας και βρεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το δοκιμασες; Δε ξερω τι να πω. Κανε προσπαθειες. Ισως και να μη χρειαζεται να βγει το update και να κατεβασεις το iso και να προχωρησεις σε καθαρη εγκατασταση των 10 με το κλειδι που εχεις

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και αυτο, τζιφος.

Εβγαλα μολις antivirus και firewall μπας και μπλοκαρει εκει.

Μαλλον θα κανω αυτο που λες, ελπιζω μονο να δουλεψει γιατι αλλιως τσαμπα η ταλαιπωρια θα παει.

Παιζει κανα λινκ?

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει θετικα σχολια το παρπαανω λινκ, δε ξερω τι να πω πραγματικα. 

 

Τσεκ αυτο το λινκ για το κατεβασμα του iso και αν μπορεις να το κανεις.

 

Εκτος και αν αυτο απαιτει το update το γνωστο

 

Αν μπορεις , κατεβασε το ξεχωριστα απο δω http://www.sevenforums.com/windows-updates-activation/371499-way-download-kb3035583-2.html

 

Δεν εγγυωμαι οτι θα δουλεψει αυτος ο τροπος με το update βεβαια... Αλλα τι να κανεις; Εξαντλησε τις πιθανοτητες που εχεις. 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Δειτε πλακες:

 

κατεβαζω τα 10 και ετοιμαζω USB Boot disk. Ξεκιναω την εγκατασταση, φορμαρω τους δισκους και παω να κανω καθαρη εγκατασταση.

Βγαζει προβλημα οτι ο δε μπορει να φτιαξει το σωστο partition. Φτιαχνω μεσω cmd partition στον δισκο που θελω αλλα και παλι δε μου επιτρεπει να τα εγκαταστησω γιατι εχουν αλλο ειδος απο αυτο που επιτρεπεται. Τελικα αφου εκανα ενα σωρο κολπα ακολουθησα τη συμβουλη μερικων να αποσυνδεσω ολους τους σκληρους δισκους εκτος απο εναν. Ολα πηγαν καλα αλλα το τρικ ειναι να αφαιρεσεις το στικακι απο τον υπολογιστη μετα την πρωτη επανεκινηση της εγκατασταση.

Εδω να σημειωσω οτι αφου το εκανα διαπιστωσα οτι ειχα αφησει συνδεδεμενο τον λαθος δισκο και ετσι αρχιζω παλι απο την αρχη την εγκατασταση στον σωστο. Στον οποιο παλι μου εβγαλε το προβλημα με το partition αλλα αυτη τη φορα τα διεγραψα ολα και εφτιαξε καινουριο και δουλεψε.

Να δουμε αν θα καταφερω να τα περασω στο τελος, εχω αρχισει να απελπιζομαι.

Link to comment
Share on other sites

To παρτισιον στο οποιο θα γινει καθαρα η εγκατασταση, πρεπει να γινει φορματ. Ειδες ποσους δισκους εχω στο συστημα μου; Για να βαλω ΜΟΝΟ windows ,δε χρειαστηκε να αποσυνδεσω απολυτως τιποτα. Το εκανα μονο για να βαλω σε 2ο ssd linux. 

Δεν υπαρχει απολυτως κανενας λογος να αποσυνδεσεις το Usb. Ετσι και αλλιως οταν βρει τα καταλληλα  boot αρχεια, θα ξεκινησει απο το δισκο και οχι απο το usb.  

Δε καταλαβαινω γιατι στα κανει ολα αυτα, αλλα ελπιζω να τα καταφερεις τελικα :) 

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα αλλα μετα απο ολα αυτα που σου ειπα. Τα εκανα και μεσω της εγκαταστασης ενεργοποιηση και επιασε. Οποτε μπορω να πω οτι τελος καλο ολα καλα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.