Jump to content



Γ@Μ. ΤΗΣ ΜΠΛΕ ΟΘΟΝΕΣ


Dj_Seps

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από astrolabos [Χθες, στις 19:33]

Δεν πιστεύω να έχεις βάλει τπτ πάνω στη πρώτη pci, έτσι;

εγω παντως στην πρωτη pci εχω tv tuner και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα(προς το παρον:D )

ισχυει για ολες mobo?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Η pci κατω απο την agp ειναι κενη.Καπου ειχα διαβασει πως η μητρικες εχουν στο bios μια επιλογη που λεγεται : reset configuration data και πως αυτη η επιλογη αλλαζει τα irq's!Μηπως ξερει κανενας σας λεπτομερειες?Αν το κανω αυτο θα αλλαξει τιποτα η πρεπει αναγκαστικα να αλλαξω θεσεις στις pci συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

Mαλον εννοεις το Reset to Defaults και οχι αυτο δεν θα αλλαξει τιποτα στα IRQ. Απλα επαναφερει οτιδηποτε αλλαγες εχεις κανει στα εργοστασιακα δεδομενα με τα οποια ειχε προγραμματιστη η μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγώ δύο περιπτώσεις με κουλά restart, σε διαφορετικούς υπολογιστές.

1) στη πρώτη έφταιγε ο επεξεργαστής (Celeron 2.4 :T: ).

2) στην δεύτερη έφταιγαν οι drivers της ati. Λοιπόν το είχα διαβάσει σε faq στο site της ati ότι κάποιοι δημιουργούν αυτό το πρόβλημα. Ναι και εγώ στη αρχή υποψιαζόμουνα τα irq αλλά ήταν οι drivers. Θα ψάξω να το βρω και να το κάνω post.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρχική απάντηση από deadlock7

Αυτο ακριβως κανεις φιλε μου.Μια δικη μου περιπτωση παντως παλιοτερα που ειχε προβλημα το ενα απο τα δυο dimm,το memtest δεν εβρισκε τπτ.Ειχα bsods,data corruption,κλπ.Παντως το προβλημα για μνημη ακουγεται οντως..

Να σε ρωτήσω τι έκανες στην δικιά σου περίπτωση; Πρόβλημα με corruption έχω και εγώ και σίγουρα δεν φταίνε μνήμη ή επεξεργαστής...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.