Jump to content



RX και ΤΙΜΕΣ ΕΛΛΑΔΑ , Δεν αγοράζουμε άνω των 280 ευρώ την rx 480


Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ναι καλα μου αρεσει που λες να μην αγορασει κανεις. Αφου οι ακυροι θα πανε και θα παρουν χωρις να ξερουν τι παιρνουν...Δυστυχως οσοι αγοραζετε απο Ελλαδα τετοιες τιμες θα εχετε...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, icy20 said:

Ναι καλα μου αρεσει που λες να μην αγορασει κανεις. Αφου οι ακυροι θα πανε και θα παρουν χωρις να ξερουν τι παιρνουν...Δυστυχως οσοι αγοραζετε απο Ελλαδα τετοιες τιμες θα εχετε...

μα εκεί βασίζονται ότι ο άλλος βγήκε από την σπηλιά και του δείχνουν του λένε να εδώ φωτιά με αυτό μαγειρεύουμε ενώ έχουμε κουζίνες - φούρνους για φαγητό ότι άλλο θέλεις αλλά όχι θα πάρεις την φωτιά γιατί έτσι μας βολεύει

και δεν είναι μόνο το plaisio αλλά και το e-shop - vision studio και και και και και  , όλοι τους λες και τα έχουνε μιλημένα μεταξύ τους

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω φιλε μου , αλλα δεν σε υποχρεωνει κανενας να αγορασεις απο Ελλαδα . Η επιλογη του καθενος βασιζεται σε πολλα πραγματα , σερβις , εγγυηση , αντικατασταση προιοντος....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, def said:

θα συμφωνησω φιλε μου , αλλα δεν σε υποχρεωνει κανενας να αγορασεις απο Ελλαδα . Η επιλογη του καθενος βασιζεται σε πολλα πραγματα , σερβις , εγγυηση , αντικατασταση προιοντος....

δεν κατάλαβες λέμε αν θέλετε να πάρετε από ελλάδα σόνι και ντε μην δώσετε πάνω από 280 ευρώ , μετά είναι κλεψιά τι δεν καταλαβαίνεις αν ο άλλος είναι στούρνος και του αρέσει να τον κλέβουν ας τον κλέβουν

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Just now, ARMAGEDDON said:

δεν κατάλαβες λέμε αν θέλετε να πάρετε από ελλάδα μην δώσετε πάνω από 280 ευρώ , μετά είναι κλεψιά τι δεν καταλαβαίνεις αν ο άλλος είναι στούρνος και του αρέσει να τον κλέβουν ας τον κλέβουν

μπορεις να μου δειξεις ενα μαγαζι που θα την εχει κατω απο 280 ευρο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, def said:

μπορεις να μου δειξεις ενα μαγαζι που θα την εχει κατω απο 280 ευρο?

μπορεί να την έχει σε 2 μήνες σε 3 μήνες μέχρι να μάθουν το μαθημά τους μέχρι τότε δεν αγοράζει κανένας . έτσι γίνετε για να έρθει η τιμή στα ίσια της

Link to comment
Share on other sites

Ρρ @ARMAGEDDON ειχες ποτε μαγαζι για να ξερεις κιολας ποιος σε κλεβει; η σου ειοε κανεις οτι το Π ειναι το μοναδικο μαγαζι στην Ελλαδα;

 

Εν ταχει να πω την αποψη μου.. Καποιος να κλειδωσει το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Χθες ανακοινώθηκε η κάρτα, το έχουμε ξαναδεί αυτό με τις τιμές, θα έρθουν στα ίσια τους :p

 

Όποιος θέλει κάρτα από Ελλάδα υπάρχουν και αλλού πέρα από πλαίσιο e-shop.

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products/AMD RX 480|Sapphire Radeon RX 480- 8192 MB GDDR5 ( 21260-00-20G )/SearchFor/RX 480 302€

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products/AMD RX 480|XFX Radeon RX 480 OC Edition- 8192 MB GDDR5 ( RX-480M8BFA6 )/SearchFor/RX 480 305€

 

οι αντίστοιχες απ'έξω

https://geizhals.eu/sapphire-radeon-rx-480-21260-00-20g-a1450841.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

269€ +12€/15€ μεταφορικά 281-284€

https://geizhals.eu/xfx-radeon-rx-480-xxx-oc-rx-480m8bfa6-a1460506.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

το ίδιο 281-284€

Link to comment
Share on other sites

Καμμια σχεση τα καπελα στις AMD με τις NV. Εδω βλεπω 20-40 ευρω καπελο και στις πρασινες βλεπω 120-160 ευρω καπελο...Βεβαια το digi-master δεν ειναι και ιδιαιτερα καλο για συγκριση. Ειναι σαν να παιρνεις απο εξωτερικο ως προς το rma... Δεν τους βρισκεις ποτε κανουν 1-2 μηνες κτλ...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Ρε Μαριε δεν εισαι χθεσινος.Οσο παραπανω ειανι η αρχικη αξια,το τελικο ποσο απο το αντιστοιχο ποσοστο καπελου θα ειναι σαφως μεγαλυτερο σα νουμερο.
Οποτε αν ερχοταν η AMD στα 650αρχικη , σιγουρα δε θα τις πουλαγαν 670-690,αλλα πολυ παραπανω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, icy20 said:

Καμμια σχεση τα καπελα στις AMD με τις NV. Εδω βλεπω 20-40 ευρω καπελο και στις πρασινες βλεπω 120-160 ευρω καπελο...Βεβαια το digi-master δεν ειναι και ιδιαιτερα καλο για συγκριση. Ειναι σαν να παιρνεις απο εξωτερικο ως προς το rma... Δεν τους βρισκεις ποτε κανουν 1-2 μηνες κτλ...

 

Η amd όρισε τιμές και στην ευρωπαϊκή αγορά. Η τιμή της 480 4gb είναι 219€ με ΦΠΑ (προφανώς επέλεξαν μια μέση τιμή στο ΦΠΑ, στην Ελλάδα σίγουρα θα έχουμε ψηλότερο) και η 8 gb έκδοση 259 ευρώ. Αυτό υποθέτω πως περιορίζει τα μαγαζιά από το να βάλουν αυθαίρετα ψηλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν ιδανικό κόσμο, μήπως βοηθούσε και ενα μηνυματάκι προς AMD μερια που σκοτώνουν τις πιθανές πωλήσεις της κάρτας της?

Οκ, μικρή αγορά η Ελλάδα (ειδικά τώρα) αλλά και πάλι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O topic starter να κάνει και ένα thread για τις 1080 και 1070 της nvidia παρακαλώ, εκτός και αν θεωρεί πως οι τιμές σε αυτές στην Ελλάδα είναι φυσιολογικές, Hell ας κάνουμε ένα thread για κάθε προιόν που υπάρχει στα ελληνικά καταστήματα αφού όλα είναι ακριβά.

Μάλλον σχεδιαζε να πάρει την RX480 και έπαθε έμφραγμα μόλις είδε τις τιμές στην Ελλάδα, θύμωσε και θέλει να κάνει επανάσταση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, giorgos2187 said:

Ρρ @ARMAGEDDON ειχες ποτε μαγαζι για να ξερεις κιολας ποιος σε κλεβει; η σου ειοε κανεις οτι το Π ειναι το μοναδικο μαγαζι στην Ελλαδα;

 

Εν ταχει να πω την αποψη μου.. Καποιος να κλειδωσει το θεμα..

Επίσης αναφέρω και τα υπόλοιπα μαγαζιά της ΕΛΛΑΔΑΣ παρακάτω

Κοίτα να δεις αρπάχτηκες πολύ , και στο χωριό μου λένε όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται ,και αυτό δεν είναι καλό παρατηρείτε όμως ένα φαινόμενο το οποίο καταντάει κουραστικό και νε όταν έξω με 20% ΦΠΑ KAI BREXIT είναι ποιο φτηνά απο εδώ ΜΕ ΚΛΕΒΟΥΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ , τέλος πάει και τελείωσε !

 

επίσης παρατηρήθηκε και το εξής στο δίπλα θέμα με τις nvidia ότι  προσθέτουν ΦΠΑ σε τιμή λιανικής του εξωτερικού !  άμα κοροϊδεύονται και μεταξύ τους τι να τους κάνουμε προμηθευτές μαγαζιά κλπ άστο αλλά αυτή η νοοτροπία μας έφαγε !

 

19 minutes ago, HellhammeR said:

O topic starter να κάνει και ένα thread για τις 1080 και 1070 της nvidia παρακαλώ, εκτός και αν θεωρεί πως οι τιμές σε αυτές στην Ελλάδα είναι φυσιολογικές, Hell ας κάνουμε ένα thread για κάθε προιόν που υπάρχει στα ελληνικά καταστήματα αφού όλα είναι ακριβά.

Μάλλον σχεδιαζε να πάρει την RX480 και έπαθε έμφραγμα μόλις είδε τις τιμές στην Ελλάδα, θύμωσε και θέλει να κάνει επανάσταση.

 

δεν σχεδιάζω να πάρω rx 480 αλλά vega αν ήρθε σε αυτές τις εξευτελιστικές τιμές Ελλάδα ο vega θα έρθει σε τιμές 1070 Ελλάδα !

και ας σταματήσει η βλακεία των ΕΛΛΗΝΩΝ ... Πρέπει να τρωγόμαστε μεταξύ μας αντί να βρούμε κοινά πράματα και να προχωρήσουμε !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

δεν σχεδιάζω να πάρω rx 480 αλλά vega αν ήρθε σε αυτές τις εξεφτιλιστικές τιμές Ελλάδα ο vega θα έρθει σε τιμές 1070 ελλάδα !

 

Ποιος vega και mega ρε φίλε μου, ελεύθερη αγορά έχουμε ότι θέλει τιμολογεί ο καθένας με συνάρτηση πολλών πραγμάτων (σε ποια χώρα είναι, προμηθευτές, ΦΠΑ,ΦΠΑ2,ΦΠΑ3, ΦΠΑ^n λειτουργικά έξοδα, , νοίκια, μισθούς, ρεύμα, ανταγωνισμός, αγοραστική δύναμη). Χαλάρωσε, μην γίνεσαι επαναστάτης James Dean χωρίς αιτία.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HellhammeR said:

 

Ποιος vega και mega ρε φίλε μου, ελεύθερη αγορά έχουμε ότι θέλει τιμολογεί ο καθένας με συνάρτηση πολλών πραγμάτων (σε ποια χώρα είναι, προμηθευτές, ΦΠΑ,ΦΠΑ2,ΦΠΑ3, ΦΠΑ^n λειτουργικά έξοδα, , νοίκια, μισθούς, ρεύμα, ανταγωνισμός, αγοραστική δύναμη). Χαλάρωσε, μην γίνεσαι επαναστάτης James Dean χωρίς αιτία.

και όλα αυτά που αναφέρεις θα τα βγάλει από τις κάρτες clap clap clap βρε άντε από εδώ ...

 

αει αει ΕΛΛΑΔΑ ΖΗΤΩ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ και μετά θέλετε να πάμε ΜΠΡΟΣΤΑ

 

Αει σιχτιρ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ δεν ασχολούμαι άλλο αυτοκτονήστε και αφήστε με στην σπηλιά μου !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.