Jump to content



G.G. 2017 - First Combo - Alfa 155 TDM @Imola


GoMaR

Recommended Posts

Ας ενημερωσει καποιος και στο διπλα φορουμ για τον σημερινο αγωνα μπας και θελησει να μπει καποιος :D

 

Υ.Γ Δε το κανω εγω γιατι μαλλον θα σβηστει το μηνυμα μου :p

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή διασκέδαση guys! Σήμερα δυστυχώς  έχουμε την υποχρέωση του ACRL.

 

Γενικά έχει πέσει πολύ τρέξιμο με τη δουλειά, γι αυτό και η ανυπαρξία μου εδώ. I'll be back!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για σημερα παιδια.Μπραβο σε οσους τρεξανε.

Απαιτητικο αμαξι και δυσκολο για να κατεβασεις χρονο.Η δε πιστα εχει δυσκολα πατηματα.
Τα λαστιχα πιστευω ηταν σωστη επιλογη τα Medium και ας κοκκινισαν.

Ο χρονος μου ηταν ιδιος σε ολους τους γυρους.Απλα επρεπε να προσαρμοστεις.
 

εδω ειναι τα στατιστικα απο τον αγωνα

http://simresults.net/160918-0rk

 

@Mr.Nekra Να εχεις στο νου τη μπλε σημαια.Τελευταια στιγμη εστριψες :p

 

 
Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GoMaR said:

Μπραβο για σημερα παιδια.Μπραβο σε οσους τρεξανε.

Απαιτητικο αμαξι και δυσκολο για να κατεβασεις χρονο.Η δε πιστα εχει δυσκολα πατηματα.
Τα λαστιχα πιστευω ηταν σωστη επιλογη τα Medium και ας κοκκινισαν.

Ο χρονος μου ηταν ιδιος σε ολους τους γυρους.Απλα επρεπε να προσαρμοστεις.
 

εδω ειναι τα στατιστικα απο τον αγωνα

Result 160918-0rk - imola - Unknown - Assetto Corsa - Simresults

 

@Mr.Nekra Να εχεις στο νου τη μπλε σημαια.Τελευταια στιγμη εστριψες :p

 

 

Η μπλε σημαια με μαρανε εμενα που ξεκινησα χωρις βενζινη!Σε εβλεπα απο τον καθρεφτη,απλα εκανα ακρη ετεροχρονισμενα γιατι φανταστηκα οτι δεν παλευες ακομα με το χρονομετρο! σορρυ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει προβλημα βρε συ.Επισης δεν εχει σημασια αν παλευω με το χρονομετρο η οχι.Την στιγμη που εχεις μπλε σημαια προτεραιοτητα εχει αυτος που σου ριχνει γυρο.
Και χρονο να μην εκανα, ειχα απο πισω εναν christian να με κυνηγαει.Αν δεν με αφηνες πχ η δε με εβλεπες, θα με καθυστερουσες η ακομα χειροτερα θα χτυπαγαμε :p

Και να χαρα ο @Oxide Burnedbrain:p

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι οκ δικιο εχεις,απλα σε ειχα δει απο τον καθρεφτη πριν ακομα φτασεις κοντα!Απλα τη στιγμη που εκοψα ειχε απλα για να περασεις χωρις να γινει καμια στραβη τυπου να πατησω παραπανω φρενο να μπλοκαρει η φαση και να μας παρει ολους η μπαλα,anyway,κανονικα επρεπε να ειχε πεσει vote για kick οταν μπηκα στα πιτ! XD

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, GoMaR said:

Απαιτητικο αμαξι και δυσκολο για να κατεβασεις χρονο.Η δε πιστα εχει δυσκολα πατηματα.

01:55.7260        1 Δευτερόλεπτο πιο γρήγορος απο τον Lylankor και 1.5 απο εμένα. Δυσκολεύτηκες όντως,ίδρωσες μη σου πω. :p

Θα ήθελα περισσότερες συμμετοχές σήμερα ρε γαμώτο. Έγινε αυτό που σας είπα στο discord,με λίγα άτομα δεν έχει νόημα αγώνας με τόσους πολλούς γύρους κατά τη γνώμη μου. Οι διαφορές ανοίγουν άπειρα και τρέχουμε μόνοι. Καλύτερα να γινόταν 2 αγώνες των 10 γύρων,εξάλλου race4fun είναι,αν ήταν cup ok δε το συζητώ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, 10 άτομα ήταν αρκετά καλά.
Διαφωνώ περί λιγότερων γύρων μιας και είδαμε την στρατηγική.
Σε αυτό, νομίζω πως τα λάστιχα είναι broken. Κοκκινισμένα και δεν χάσανε πολύ. Μου έκανε εντύπωση.
Στα του αγώνα, χίλια συγγνώμη ξανά από τον@lylankor. Έπεσα σαν χαζός πάνω του αλλά δεν περίμενα ότι θα κόψει τόσο πολύ.
Τόση ζημιά έπαθες και πήγες pits?
Είχα μετά 3 τετακε , όλα από λάθος αλλαγή ταχύτητας ( αντί να κατεβάσω 3η έβαζα 5η ή καθόλου).
Πάνω που πλησίαζα τον Γιώργο (@wargasm ), φτου και από την αρχή.
Συγχαρητήρια σε Ιάσονα, οδήγησε σαν ρομπότ όπως και στον Christian, όπως και στον Γιώργο για την 3η θέση.

Καλή μας συνέχεια.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, GoMaR said:

βρε έξυπνε...96.9% ήταν το grip.

Ναι γμτ, και εγώ σκότωσα 2 γύρους που είχα -0.4χ απο το pb πριν τις 2 τελευταίες στροφές.

 

@liakjim Πραγματικά για τη συγκεκριμένη στροφή το καταλαβαίνω απόλυτα, τα φρένα είναι αρκετά περίεργα εκεί. Μπήκα pits γιατί αφού είχα ακινητοποιηθεί κάποιος έπεσε πάνω μου και ήταν κόκκινο μπροστά, δε θυμάμαι καν ποιος ήταν, αλλα δε μπρούσα να κάνω τίποτα σε εκείνο το σημείο, έμεινα ακίνητος μέχρι να περάσουν όλοι. Μπορεί να τερμάτιζα πιο πάνω αν συνέχιζα (1:10 οι επισκευές!!) αλλά δε θα είχα μέτρο για το ρυθμό και θα ήταν λίγο πιο βαρετό για εμένα :p (fastest lap :flex:).

 

Next week!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Lylankor said:

Ναι γμτ, και εγώ σκότωσα 2 γύρους που είχα -0.4χ απο το pb πριν τις 2 τελευταίες στροφές.

 

@liakjim Πραγματικά για τη συγκεκριμένη στροφή το καταλαβαίνω απόλυτα, τα φρένα είναι αρκετά περίεργα εκεί. Μπήκα pits γιατί αφού είχα ακινητοποιηθεί κάποιος έπεσε πάνω μου και ήταν κόκκινο μπροστά, δε θυμάμαι καν ποιος ήταν, αλλα δε μπρούσα να κάνω τίποτα σε εκείνο το σημείο, έμεινα ακίνητος μέχρι να περάσουν όλοι. Μπορεί να τερμάτιζα πιο πάνω αν συνέχιζα (1:10 οι επισκευές!!) αλλά δε θα είχα μέτρο για το ρυθμό και θα ήταν λίγο πιο βαρετό για εμένα :p (fastest lap :flex:).

 

Next week!

Για αυτο το σκοτωσες...

Κλεισε το delta μη σε αγχωνει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.