Jump to content



SUSE 9.2 Λέτε να τρελαθώ???.....


N_Pellas

Recommended Posts

Αν υπάρχει κανείς που να έχει εγκαταστήσει με επιτυχία τα suse linux 9.2 FTP iso 3.1 GB χωρίς πρόβλημα ας το φωνάξει ΩΡΕ παιδιά.... γιατί εγώ κοντεύω να πέσω από το παραθυρο.... (και κει γκαντέμης είμαι , σε μονοκατοικία μένω) Μου βγάζει συνέχεια κατά την εγκατάσταση( cannot read package data from installation media. Media error?) και σβήηηηηηηηηηηηην μου την καρφώνει... έψαξα για διάφορες λύσεις αλλά πάπαλα, πάλι τα ίδια. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ που τα κατάφερε με την συγκεκριμένη έκδοση???:o :o :o :o :X:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Μια χαρα δουλευει σε εμενα... :D είναι κατεβασμενο από το ftp.ntua.

Κατέβασες νέο SuSE 9.2.iso ή με το ίδιο παιδεύεσαι ακόμα;

Aν έχεις ακόμα το ίδιο ξέχνα το... το DVD είναι χαλασμένο... κακοφτιαγμένο... πέτα το. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και από το ftp.ntua. πως κατέβασες όλο το iso αρχείο 3.1 GB ? γιατί μπαινω και δεν έχει να το κατεβάσω κάπου ολόκληρο....Αν μπορείς στείλε το λίνκ όπου το κατέβασεσ... εγώ μπαίνω στο ftp://ftp.ntua.gr/pub/linux/suse/i386/9.2/ αλλά τα αρχεία είναι ανοικτά...

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από N_Pellas

Και από το ftp.ntua. πως κατέβασες όλο το iso αρχείο 3.1 GB ? γιατί μπαινω και δεν έχει να το κατεβάσω κάπου ολόκληρο....Αν μπορείς στείλε το λίνκ όπου το κατέβασεσ... εγώ μπαίνω στο ftp://ftp.ntua.gr/pub/linux/suse/i386/9.2/ αλλά τα αρχεία είναι ανοικτά...

:mad:

Αυτο δεν ψαχνεις?

ftp://ftp.ntua.gr/pub/linux/suse/i386/9.2/iso/SUSE-Linux-9.2-FTP-DVD.iso

Link to comment
Share on other sites

Το suse dvd iso είναι 3.13 GB ... Λοιπόν παίδες τελικά τα κατάφερα κι εγκατέστησα τα suse 9.2.. έφταιγε το αρχείο που κατέβασα τελικά. ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ???????? ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Γ@μ%@#&)*^^&&*... την ιντρακομ και το help desk... απο λινουξ έχουν μαύρα μεσάνυχτα..... Αντε τώρα να βρώ πως θα το κάνω να δουλέψει.... το netmod. usb και σειριακά.

:jump: :jump: :jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι μα Ο,ΤΙ πρόβλημα και να έχετε με το νετμοντ h linux greek users στο hellug.gr έχει τη λύση .Παιδιά μην ψάχνεστε άδικα στο φόρουμ για αυτά τα ζητήματα. Είναι αρκετές φορές ειπωμένα και γραμμένα στη λίστα. Τουλάστιχον με σούσε 9.0 το νέτμοντ είναι αρνάκι.Με 9.2 ίσως να παίζουν κι άλλα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε SuSE 9.1

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω να κρατήσει μερικά theme που έχει το SuSE 9.1 :o

Σύστημα => Desktop Applet => Karamba

όπως το παρακάτω...

Γιατί κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση... μου τα βγάζει από το Desktop... ενώ σε εικονίδια και σε μενού που έχω πειράξει δεν τα αλλάζει. ;)

post-1513-1416071788,2386_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από schumifer

Ό,τι μα Ο,ΤΙ πρόβλημα και να έχετε με το νετμοντ h linux greek users στο hellug.gr έχει τη λύση .Παιδιά μην ψάχνεστε άδικα στο φόρουμ για αυτά τα ζητήματα. Είναι αρκετές φορές ειπωμένα και γραμμένα στη λίστα. Τουλάστιχον με σούσε 9.0 το νέτμοντ είναι αρνάκι.Με 9.2 ίσως να παίζουν κι άλλα πράγματα.

:T: LGU & mig2lin

Αρχική απάντηση από R@tNET

Σε SuSE 9.1

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω να κρατήσει μερικά theme που έχει το SuSE 9.1 :o

Σύστημα => Desktop Applet => Karamba

με τι ασχολείται ο κόσμος......... themes?????

Link to comment
Share on other sites

......Και αφού κατάφερα να συνδεθώ με το νετμοδ της ιντρακομ.... ΧΕΧΕΧΕ... μου πεθαίνει ο δαίμονας Φτούύύύύύύύύύύύύύύύύύύύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

the ppp daemon has diet... μου το κάνει και σειρικά και με την usb...

ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ??????:o

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω στα φορουμ να δώ πως θα τον αναστήσω... <λές να περιμένω μπάς και το πάσχα γίνει κάτι?> μήπως το ξέρει κανείς πως γίνεται? ή να μου στείλει κάποιο λινκ με τις οδηγίες?

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕWAY Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.