Jump to content



laptop MAX 1300€


Recommended Posts

Ψαχνω λαπτοπ για τον κουνιαδο μου με μαξιμουμ 1300€. Πολυ σημαντικο να εχει πανευρωπαικη εγγυηση γιατι θα αγοραστει απο εδω αλλα θα σταλει Ελβετια.

Δεν εχω κολληματα με καποια μαρκα συγκεκριμενα αρκει να ΜΗΝ ειναι κατι σε SONY.

Προυποθεση να ειναι 17αρι ή 18αρι.

Τελος η δουλεια που προοριζεται ειναι πολυ απαιτητικη οπως youtube και facebook.

Ολες οι προτασεις ευπροσδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

δώρο ή τι φάση; γιατί το digitec.ch (απ'όπου ψωνίζω) αλλά και τα microspot.ch interdiscount.ch & meletronics.ch βγάζουν πολύ καλές προσφορές κατά καιρούς, ειδικά τώρα που ξεκινάει η ακαδημαϊκή χρονιά, οπότε μήπως συμφέρει κάποια αγορά από εκεί;

 

Από εκεί και πέρα, θέαση βίντεο στο youtube ή παραγωγή; Γιατί αν το

49 minutes ago, jax7480 said:

Τελος η δουλεια που προοριζεται ειναι πολυ απαιτητικη οπως youtube και facebook.

ήταν ειρωνικό, τη δουλειά θα την κάνουν και με τα μισά λεφτά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί 1300? Σαν πολλα να είναι.

Κάτι σαν κι αυτό δεν θα του κάνει για τη δουλειά που θέλει?

https://www.computeruniverse.net/en/products/90665281/asus-x756uq-t4123t.asp

ή 

https://www.computeruniverse.net/products/90668460/acer-travelmate-p259-mg-71uu.asp

Έγινε επεξεργασία από yog-sothoth
Link to comment
Share on other sites

αγορα απο Ελλαδα και ο λογος ειναι πως επειδη δεν το εχει με τους υπολογιστες θα τον σενιαρω πρωτα εγω και μετα θα τον στειλω. Οποτε οχι αγορα απο Ελβετια και οχι απο εξωτερικο γενικα. Θελει και ελληνικο πληκτρολογιο.

Τα λεφτα ειναι αυτα που λεω. Δεν ψαχνει κατι φθηνοτερο. Ψαχνει το καλυτερο σε αυτο το ποσο ελαχιστο 1100€, μεγιστο 1300€.

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, SirDiman said:

υπαρχει και  η λυση των αυτοκολλητων απο ebay  just saying γιατι μπορει να μη βρεις

Εχω δοκιμασει τετοια και ηταν φολα. Μετα απο λιγες μερες ξεκολλησαν και αγορασα αλλο πληκτρολογιο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω τα gaming της msi, έχω πάρει σε κανα δυο φίλους και σπέρνουν, λεπτά, αλουμίνιο ,και πανε σφαιρα .
Και σημαντικό ,δε ζεσταίνονται .
αν θυμάμαι καλά είχε ελληνικά (αγορασμένα απο Ελλάδα ) αλλά δε στο λέω 100%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MSI? Πολύ καλά specs για τα λεφτά τους, αλλά δεν ξέρω με τι κριτήριο λες ότι δεν ζεστενονται! Έχουν αρκετά θέματα throttling με αποκορύφωμα σε συγκεκριμένα μοντέλα να χάνεται το wifi κατά το gaming επειδή η κάρτα δικτύου είναι κοντά στην κάρτα γραφικών!
Το χειρότερο όλων βέβαια είναι το after sales support, με warranty void sticker και χάλια design for assembly, είναι φτιαγμένα για να μην αποσυναρμολογουνται ούτε καν για καθαρισμό!
Δεν θα τα πρότεινα για κάποιον που θέλει λάπτοπ για Facebook και YouTube... Αντιθέτως, θα πρότεινα κάτι σε U επεξεργαστή για να αντέχει η μπαταρία!
Αλήθεια, για Chromebook σκέφτεσαι; Ειδικά το Pixel LS τα σπάει αν και έχει μικρή οθόνη.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά επειδή την MSI δεν την έχω πολύ σε υπόληψη, σκεφτόμουν κάτι σε Dell, Toshiba ή Asus. Δυστυχώς και με την Dell τελευταία δεν τα πάω καλά (τουλάχιστον στο Business κομμάτι) οπότε μάλλον θα κοιτάξω προς Toshiba-Asus.

Από εγγύηση ξέρουμε τι παίζει ή να μιλήσω με support απ'ευθείας;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά επειδή την MSI δεν την έχω πολύ σε υπόληψη, σκεφτόμουν κάτι σε Dell, Toshiba ή Asus. Δυστυχώς και με την Dell τελευταία δεν τα πάω καλά (τουλάχιστον στο Business κομμάτι) οπότε μάλλον θα κοιτάξω προς Toshiba-Asus.
Από εγγύηση ξέρουμε τι παίζει ή να μιλήσω με support απ'ευθείας;  

Η toshiba κάποτε είχε από τα καλύτερα support. Τώρα νομίζω το τμήμα λάπτοπ ενοποιηθηκε με της HP.

Τα Asus έχουν ανέβει παρά πολύ τα τελευταία χρόνια. Αν αντεχεις το πληκτρολόγιο με το power button πάνω δεξιά θα στα πρότεινα ασυζητητί.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια χαρά υποστήριξη έχει η MSI στην Ελλάδα. Από τα πιο γρήγορα service που έχω δει. Η ποιότητα κατασκευής δεν με τρελαίνει κιόλας αλλά στην κατηγορία gaming πάνω κάτω όλα είναι τα ίδια. Για θερμοκρασίες δεν ξέρω τι εννοείτε αν ζεσταίνετε ή όχι αλλά ένα GE72 που έχω με μια Μ970 δεν πάει πάνω από 80 βαθμούς. Εμπειρικά μιλώντας όλα εχουν τα προβλήματα τους και τον τελευταίο καιρό τα DELL να είναι μηχανήματα προς αποφυγή αλλά έχουν και την καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Τα asus δεν τα πάω μία …. Ας με διορθώσει κάποιος αλλά η μόνες που έχουν εργοστάσιο που κατασκευάζει μητρικές από αυτές τις εταιρίες είναι η ASUS και η MSI προσωπικά για μένα αυτό λέει πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσει το θέμα αγοράστηκε λάπτοπ. Βγήκαμε λιγάααααακι εκτός budget αλλά ήταν το μόνο ετοιμοπαράδοτο.

Αγοράστηκε αυτό τελικά:

 

http://www.skroutz.gr/s/8174482/Asus-G752VY-GC162T-i7-6700HQ-16GB-1TB-128GB-GeForce-GTX-980M-FHD-W10.html

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσει το θέμα αγοράστηκε λάπτοπ. Βγήκαμε λιγάααααακι εκτός budget αλλά ήταν το μόνο ετοιμοπαράδοτο.
Αγοράστηκε αυτό τελικά:
 
http://www.skroutz.gr/s/8174482/Asus-G752VY-GC162T-i7-6700HQ-16GB-1TB-128GB-GeForce-GTX-980M-FHD-W10.html
 
 

Beastly overkill! Με γεια και χωρίς βλάβες!

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος jax7480 έγραψε:

Για να κλείσει το θέμα αγοράστηκε λάπτοπ. Βγήκαμε λιγάααααακι εκτός budget αλλά ήταν το μόνο ετοιμοπαράδοτο.

Αγοράστηκε αυτό τελικά:

 

Asus G752VY-GC162T (i7-6700HQ/16GB/1TB + 128GB/GeForce GTX 980M/FHD/W10) | Skroutz.gr

 

 

E όχι και λίγο εκτός?...... άντε με γεια 

Link to comment
Share on other sites

πω πω.. τσάμπα πραγματικά τα λεφτά... :unsure:

κ ας το χαρεί ο άνθρωπος.. πιο πολύ με νευριάζει που τα μαγαζιά πουλάνε τέτοιο λάπτοπ σε τέτοια τιμή.. 

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.