Jump to content



Piercing made in china


8anos8888

Recommended Posts

Θέλω να κάνω piercing στο αυτί το κλασσικό κάτω. Και σκέφτηκα να παραγγείλω από κίνα πιστολάκι και κρίκο από τιτάνιο. Το θέμα μου είναι επειδή είναι και κινέζικο μη κολλήσω κανά hiv και ηπατίτιδα :p . Το πιστόλι ισχυρίζεται ότι είναι αποστειρωμένω. Τώρα για το σκουλαρίκι δεν ξέρω... Καταρχάς τι νούμερο χρειάζεται για τη πρώτη φορά, και πως το αποστειρώνω μόνος μου;

Any thoughts?

 

http://www.ebay.com/itm/New-Healthy-Safety-Asepsis-Disposable-Unit-Ear-Studs-Piercing-Gun-Piercer-Tool-D-/252281603151?hash=item3abd27c44f:g:57gAAOSwG-1WuZo4

 

http://www.ebay.com/itm/Cool-Mens-Titanium-Stainless-Steel-Hoop-Pierced-Ear-Earring-Studs-Jewelry-/231803507628?var=531058222856&hash=item35f890d3ac:g:HH0AAOSwJkJWizFB

Έγινε επεξεργασία από 8anos8888
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα βούτηγμα σε οινόπνευμα και μετά βράσιμο για 20 λεπτά. Εάν έχεις χύτρα ταχύτητας (που το νερό φτάνει 120 βαθμούς) βάλτα εκεί.

 

Επίσης, από όσο ξέρω o HIV δεν επιζεί στον αέρα για πολύ (η μόλυνση από τις σύριγγες γίνεται από HIV που έχει μείνει σε υγρά εντός της σύριγγας).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thresh86 said:

Εφόσον έχεις και εμπειρία Wizard, αξίζει να παίζει κάποιος με σπιτικές απολυμάνσεις ή καλύτερα να απευθυνθεί κάπου ? 

Εμπειρία δεν έχω :)

Φίλη έχω που είναι η δουλειά της.

Όχι, δεν αξίζει. Είναι σαφώς μικρό το κόστος για να το ρισκάρεις.

Υπάρχει βέβαια και το ρίσκο του κακού επαγγελματία, άρα κι εκεί θέλει προσοχή. Δεν πάμε στη νυχού της γειτονιάς που κάνει και piercing.

Καλύτερα ένα εξειδικευμένο studio που κάνει αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που είμαι είναι 20 ευρώ ακατέβατα, 5 ευρώ η τρύπα και 15 το σκουλαρίκι. Αξίζει λέτε τόσο πολύ να τα δώσω εκεί; Είναι και αρκετά δελεαστικό να δώσω μόνο 3 ευρώ να το κάνω μόνος μου. Επειδή έχω ακούσει πολλούς να το έχουν κάνει στο σπίτι, σκέφτομαι να το κάνω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι ,δεν εχεις δει μολυσμένο αφτί μου φαίνεται.

Για να μη δώσεις 20 € θα μπεις στη διαδικασία να παραγγειλεις απ'εξω ,και να το κάνεις μόνος σου;
Εγώ δε θα το σκεφτόμουν και 100 να είχε η τρύπα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.