Jump to content



Πατέρας πρώην περιμένει έξω απο το σπίτι μου


Ruthl3ss

Recommended Posts

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας μια κωμικοτραγική ιστορία και να ακούσω και τις απόψεις σας. Χώρισα με την πρώην μου πριν κανένα χρόνο μιας και η κατάσταση ήταν ανυπόφορη λόγω του χαρακτήρα της. 
 
Το πήρε αρκετά βαριά η κοπέλα και όποτε έρχεται λοιπόν ο πατέρας της στην πόλη που μένουμε, έρχεται και περιμένει έξω απο το σπίτι μου. Την πρώτη φορά που τον είδα ανησύχησα γιατί λέω τι συνέβει και ήρθε έξω απο το σπίτι μου.

 

Αλλά τελικά δε συνέβει τίποτα, απλά τα έχει ακόμα μαζί μου επειδή η κόρη του ήταν τοτε σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση και με θεωρούσε υπεύθυνο. Προσπάθησα να μιλήσω μαζί του την πρώτη φορά και να του εξηγήσω ότι εγώ είχα τις καλύτερες προθέσεις και οτι απλά δε γινόταν άλλο, αλλά δε καταλαβαίνει. Το βιολί του, θα τα βρεις μπροστά σου όσα έκανες, και στο τέλος όπως έφευγα είπε και το θεϊκό. "Να προσέχεις" και γενικά στη συζήτησή μας είπε και κάτι σχολιάκια του τύπου θα έπρεπε να σε χτυπήσω ή να σε τουφεκίσω.
 
Άλλη φορά που τον ξαναείδα απλά τον αγνόησα. Να μη τα πολυλογώ δε με ενδιαφέρει και πολύ τι κάνει αλλά αυτό το πράγμα να τον βλέπω έξω απο την πόρτα μου όταν πάω να βγω απο το σπίτι μου, να πετάξω τα σκουπίδια μου ή να έρθω με φίλους μου ή με την τωρινή κοπέλα μου και να βλέπω τον πατέρα της πρώην είναι κάπως περίεργο.
 
Για πείτε καμιά ιδέα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω? Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου. Να το αναφέρω στην αστυνομία?

Έγινε επεξεργασία από Ruthl3ss
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα χρόνο;;; 

Κι έρχεται ακόμα στο σπίτι σου ο πατέρας;; 

Ω ρε φίλε... τον καταλαβαίνω τον άνθρωπο.. φίλε εσύ τη χώρισες κι ηρέμησες, αυτόν τον ρώτησες τι περνάει;; 

Φαντάσου τι περνάει και τι ακούει κι έρχεται ένα χρόνο μετά και "παρακαλάει"... 

 

Τι να κάνεις, πιασ'τον με το καλό. Για λύπηση είναι.. δε νομίζω πως "απειλείσαι". Απλά πες του με ρωτάνε κι οι φίλοι μου κι η γειτονιά ποιος είστε.. γίνεστε ρεζίλι... :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην ξαναερθεις σε επαφη μαζι του ουτε για καλημερα, προσπαθησε οσο το δυνατον να τον αποφυγεις μεχρι και οπτικα.

Δηλαδη κοψε του την οποιαδηποτε αφορμη που μπορει να εκλαβει απο την οποια συμπεριφορα σου ωστε να ερθει σε

διαλογο - αντιπαραθεση μαζι σου. (Εχουν γινει πολλα για λιγοτερα πραγματα...) Αν σε ενοχλησει ξανα ενημερωσε αμεσα

την αστυνομια της περιοχης ζητησε απο τον αξιωματικο υπηρεσιας αν εχεις το τηλεφωνο - κινητο του πατερα να ερθει

σε επαφη μαζι του και να επιμεινεις να γινει καταγραφη στο βιβλιο συμβαντων τα οποια σχολια εχει κανει.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τον τρολαρα.

τι κάνει η κόρη σου; την κουβέντα της είχαμε με την κοπέλα μου προχθές.

χαχαχα

 

ότι είπε ο πρωτεας.

απεφυγε τον όσο μπορείς.

Κάθε πότε έρχεται σπίτι;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

καντού και εσύ το ίδιο... πήγαινε έχω από το σπίτι του και περίμενε τον, κτλ.

μπορείς να του πεις επίσης πως ο αληθινός λόγος που χώρισες με την κόρη του είναι επειδή είσαι ερωτευμένος μαζί του... και δεν μπορούσες άλλο και πως τώρα προσπαθείς να βρείς ξανά τον str8 εαυτό σου...

μετά πες μας τι έγινε

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσε μεσω ενος δικηγορου καποιον εισαγγελεα ωστε να του γινει συσταση απο εισαγγελεα.

 

Εχουν δει πολλα τα ματια μου και ακουσει τα αυτια μου. Δεν μπορεις να γνωριζεις τι ψυχωση κουβαλα ο καθενας και που μπορει να τον οδηγησει. Σε πρωτη φαση λοιπον αυτο που σου ειπα ωστε να του κοπει λιγακι η φορα, διοτι ο τυπος ειναι αρρωστος και εχει ηδη ξεφυγει. Ενας νορμαλ ανθρωπος-πατερας αν δεν ειχες κακοποιησει τη κορη του δεν θα το εκανε αυτο. Αρα κατι δεν παει καλα και ο τυπος ειναι προβληματικος με επικινδυνη συμπεριφορα. Δεν εχει σχεση που δεν σου εχει κανει εως τωρα κατι...δεν μπορει κανεις να σε βεβαιωσει οτι δεν θα σου κανει και στο μελλον. Ποιος μπορει να ξερει τι του εχει πει η πρωην σου αλλα και τι κουβαλαει μεσα του και ο ιδιος.

 

Πηγαινε λοιπον σε ενα σοβαρο δικηγορο (σπανιο ειδος) και ζητα εισαγγελικη παρεμβαση-συσταση. Οτιδηποτε αλλο σου πει ο δικηγορος, απλα αλλαξε δικηγορο ή πηγαινε μονος σου σε εισαγγελεα.

 

Ευχομαι ολα αυτα που σου ειπα να αποφανθουν υπερβολες και να μην γινει τιποτα παραπανω τελικα. Αν ομως ηταν να γινει κατι...αυτο που σου ειπα θα του κοψει τη φορα.

 

Εδω εχουμε περιπτωσεις που υπηρχε παρεμβαση απο εισαγγελεα και παλι εγινε το κακο...φαντασου. Αυτο μονο.

 

Και ποτε μην υποτιμας τη ψυχασθενεια του αλλου και το περνας για χαβαλε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, xkabamarux said:

Ενημερωσε μεσω ενος δικηγορου καποιον εισαγγελεα ωστε να του γινει συσταση απο εισαγγελεα.

 

Εχουν δει πολλα τα ματια μου και ακουσει τα αυτια μου. Δεν μπορεις να γνωριζεις τι ψυχωση κουβαλα ο καθενας και που μπορει να τον οδηγησει. Σε πρωτη φαση λοιπον αυτο που σου ειπα ωστε να του κοπει λιγακι η φορα, διοτι ο τυπος ειναι αρρωστος και εχει ηδη ξεφυγει. Ενας νορμαλ ανθρωπος-πατερας αν δεν ειχες κακοποιησει τη κορη του δεν θα το εκανε αυτο. Αρα κατι δεν παει καλα και ο τυπος ειναι προβληματικος με επικινδυνη συμπεριφορα. Δεν εχει σχεση που δεν σου εχει κανει εως τωρα κατι...δεν μπορει κανεις να σε βεβαιωσει οτι δεν θα σου κανει και στο μελλον. Ποιος μπορει να ξερει τι του εχει πει η πρωην σου αλλα και τι κουβαλαει μεσα του και ο ιδιος.

 

Πηγαινε λοιπον σε ενα σοβαρο δικηγορο (σπανιο ειδος) και ζητα εισαγγελικη παρεμβαση-συσταση. Οτιδηποτε αλλο σου πει ο δικηγορος, απλα αλλαξε δικηγορο ή πηγαινε μονος σου σε εισαγγελεα.

 

Ευχομαι ολα αυτα που σου ειπα να αποφανθουν υπερβολες και να μην γινει τιποτα παραπανω τελικα. Αν ομως ηταν να γινει κατι...αυτο που σου ειπα θα του κοψει τη φορα.

 

Εδω εχουμε περιπτωσεις που υπηρχε παρεμβαση απο εισαγγελεα και παλι εγινε το κακο...φαντασου. Αυτο μονο.

 

Και ποτε μην υποτιμας τη ψυχασθενεια του αλλου και το περνας για χαβαλε.

Συμφωνω,

 

Ποτε δεν ξερεις τι τρελα και τι ψυχολογικα προβληματα εχει ο αλλος,

 

Παρε καποια μετρα να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιους δικηγορους μωρε , ας βρεθει καπoιος απο εδω μεσα να φυστικωσει την κορη να ησυχασει και ο πατερας 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μα και αυτη δεν σε ειχε ενημερωσει οτι "αν με χωρισεις θα εχεις να κανεις με τον πατερα μου ;"
Δεν ηξερες δε ρωταγες ; :hehe:


Περα απο την πλακα δεν ειναι αστειο..Αλλα το διακομοδουμε για να ηρεμησεις και εσυ καπως :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε κατάλαβα. Χώρισες πριν ένα χρόνο, ο πατέρας πότε ήρθε τελευταία φορά; Έχεις οποιαδήποτε επαφή με την πρώην;

 

Μεταξύ του @keimis και του @xkabamarux είμαι. Δηλαδή να πας με φόρεμα στον εισαγγελέα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bonito said:

Τελικά δε κατάλαβα. Χώρισες πριν ένα χρόνο, ο πατέρας πότε ήρθε τελευταία φορά; Έχεις οποιαδήποτε επαφή με την πρώην;

 

Μεταξύ του @keimis και του @xkabamarux είμαι. Δηλαδή να πας με φόρεμα στον εισαγγελέα.

Όχι δεν υπάρχει επαφή, πριν λίγες μέρες τον είχα δει όπως έφευγα με το αυτοκίνητο και τον αγνόησα, αλλά ήμουν στο αυτοκίνητο οπότε δεν υπήρχε και ιδιαίτερη ευκαρία για να γίνει κάτι αν ήταν να γίνει. 

 

Γέλασα με το φόρεμα+εισαγγελέα

 

Γενικά είναι σχετικά νέος συνταξιούχος, λόγω προβλημάτων υγείας, απο χωριό. Οπότε έχει που έχει πολύ ελεύθερο χρόνο και όταν έρχεται στην πόλη που μένουμε να δει την κόρη, πρέπει να βαριέται όλη μέρα και λέει δε περνάω μια βόλτα.

Έγινε επεξεργασία από Ruthl3ss
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.