Jump to content



Επιδιόρθωση εκτυπωτή


Recommended Posts

14 μελάνια για τον Epson για.. 3ευρ (μαζι με κουριερ) :hehe: :hehe: Προβλέπεται ανατίναξη...

Και ένα μνημονι για το κινητό αλλά αντί για την χ80 speed μου έστειλαν την χ48. Αξίζει να κάνω μανούρα;

98d9d833c2288d202a0d62669a1d73f1.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Spirosssss said:


Και ένα μνημονι για το κινητό αλλά αντί για την χ80 speed μου έστειλαν την χ48. Αξίζει να κάνω μανούρα;
 

Αμα έχεις διάθεση κάνε... Η διαφορά είναι μεγάλη δυστυχώς. Ακόμα και στο write θα δεις καλύτερα αποτελέσματα overall..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λινκ του μαγαζιού να δω εάν έχει για τον canon μου...


Πολωνία το μαγαζί δυστυχώς.. Το καλό της υπόθεσης είναι οτι τα αναγνώρισε χωρίς θέματα ενώ με κάτι πιο επώνυμα της Activejet μου έκανε νερά ο εκτυπωτής.

Αλλά μάλλον έχουν βουλώσει οι κεφαλές (όχι όλες) από την αχρηστία. Τι κάνουμε τώρα;

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος BasiliCeLew έγραψε:

Αμα έχεις διάθεση κάνε... Η διαφορά είναι μεγάλη δυστυχώς. Ακόμα και στο write θα δεις καλύτερα αποτελέσματα overall..

Ακόμα και για χρήση κινητού τηλεφώνου; Νταξ, τα  copy paste από το card reader θα γίνονται μία στο τόσο. οπότε κλάιν. Με νοιάζει κυρίως αν θα κόβει από loading times τις εφαρμογές που θα περάσω στην κάρτα από τη συσκευή για να ανασάνει λίγο. Αλλά όπως και να έχει, ναι βλακεία τους που τα μπλέξανε.

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Spirosssss said:

Ακόμα και για χρήση κινητού τηλεφώνου; Νταξ, τα  copy paste από το card reader θα γίνονται μία στο τόσο. οπότε κλάιν. Με νοιάζει κυρίως αν θα κόβει από loading times τις εφαρμογές που θα περάσω στην κάρτα από τη συσκευή για να ανασάνει λίγο. Αλλά όπως και να έχει, ναι βλακεία τους που τα μπλέξανε.

Κοίτα εξαρτάται και για τι χρήση την θες. Για απλή χρήση και φωτό , μουσική θα είσαι κομπλέ. Στο πρώτο Load θα έχεις θέμα αλλά μετά δεν θα είναι αισθητό γιατί πλέον όλα τα κινητά κρατάνε caches επομένως ανατρέχονται πιο γρήγορα. Τώρα αν μιλάμε για μεγαλύτερο όγκο πχ video 2k εγώ εκεί παρατήρησα την μεγαλύτερη διαφορά στον χρόνο που κάνει το Load. Αν θες να τρέχεις και εφαρμογές από την κάρτα μνήμης αυτό στην ουσία θα σου ρίξει την απόκριση του κινητού. Ειδικά αν έχεις κινητό με τα καινούρια chips μνήμης είναι σαν να έχεις στο Laptop σου SSD και εσύ τρέχει προγράμματα σε 5200rpm σκληρό :p 

 

Εγώ που χρησιμοποιώ τις κάρτες κυρίως σε Window tablet, με βαριές εφαρμογές εγκαταστημένες σε αυτές της τάξης 20-40Gb εκεί είναι νύχτα με την μέρα. Και μιλάμε για σύγκριση πάντα 20write/45read αντί για 20write/80read που αγόρασες. Αν εξαιρέσεις τον χρόνο εγκατάστασης των εφαρμογών (μπορεί να πάρει και 5-7 ώρες :p ) η διαφορά  απόκρισης στην χρήση είναι τεράστια. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιον εχεις?


PX830FWD. Είδα ebay οτι πουλάνε κάτι μελάνια που αντί για μελάνι έχει πλυστικο υγρό μέσα αλλά στο Αμαζον τα reviews είναι αρκετά ανάμεικτα..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Spirosssss said:

 


PX830FWD. Είδα ebay οτι πουλάνε κάτι μελάνια που αντί για μελάνι έχει πλυστικο υγρό μέσα αλλά στο Αμαζον τα reviews είναι αρκετά ανάμεικτα..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Τι προβλήματα σου κανει?  Ειδες μηπως έχεις αέρα στα σωληνάκια?

Γιατι στο δικο μου px700 κανει γραμμές στην εκτύπωση και εξαφανίζονται τα μελανια , ο μόνος τροπος να γινει σωστα η δουλειά ειναι να ακολουθήσεις τη παρακάτω διαδικασία

(θα κατσω καποια στιγμη μολις αγοράσω το σωληνάκι που βαζεις στην οπή να το φτιαξω, λογικα και το δικο σου κατι τέτοιο θέλει συμφωνα με το λινκ , αμφιβάλλω αν όντως έχει ξεραθεί μελανι στη κεφαλή)

http://www.wasteink.co.uk/fix-epson-airlock-clog/

 

 

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα σου κανει?  Ειδες μηπως έχεις αέρα στα σωληνάκια?
Γιατι στο δικο μου px700 κανει γραμμές στην εκτύπωση και εξαφανίζονται τα μελανια , ο μόνος τροπος να γινει σωστα η δουλειά ειναι να ακολουθήσεις τη παρακάτω διαδικασία
(θα κατσω καποια στιγμη μολις αγορασω το σωληνάκι που βαζεις στην οπή να το φτιαξω)
http://www.wasteink.co.uk/fix-epson-airlock-clog/
 
 


Ωχ αυτό που ήθελα να αποφύγω. Εμένα στα test pages εμφανίζει μόνο 2-3 μελάνια από τα 6. Τεσπα θα σε πμαρω αν χρειαστώ κάτι γιατί κυκλοφορουν κάτι αγριογατοι με οίστρο και θα έχουμε πρόβλημα [emoji14]

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μετα απο προσφατη επικοινωνια με το service της epson για εκτυπωτη φιλου που ειχε παρει αερα..του ειπαν να κανει nozzle check - headcleaning - nozzle check - headcleaning - nozzle check - headcleaning . Καθε φορα γινεται και πιο επιθετικος ο καθαρισμος..αλλα max 3 φορες..μετα δοκιμαζεις αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.